Pytanie o głośniki do konsol...

Tedeusz

New member
Potrzebuje odpowiedzi i to szczerej i dobrej!!! Mam zarówno PS3 jak i "Biały kaloryfer V2" (z HDMI, swoja droga to juz Moj 3'ci i mam nadzieje ten dobry juz;-). Ale przejdźmy do sedna sprawy. Oby dwie konsole sa podlaczone do TV (SHARP LC-46X20E) przez HDMI, zastanawiam sie nad kupnem LOGITECH'a Z5500 i moje pytanie dotyczy, czy wystarczy podlaczyc glosniki do TV przez OPTYKE i bedzie dzwiek 5.1 czy trzeba do konsoli przez OPTYKE? W tym wypadku problem, bo PS3 ma optyke a X360 z HDMI nie ma...Pozatym, jeżeli jest możliwość podłączenia dzwięku przez OPTYKE to czy traci on na jakości jeżeli idzie przez TV?
Z gory dzięki za DOBRA ODPOWIEDZ!
 

klemens007

New member
Po HDMI nie będziesz miał DD więc każdą z konsol musisz podpiać optykiem ze wzmacniaczem.(Nie sądzę żeby dźwięk puszczony do TV po HDMI wrócił optykiem do AV jako dolby digital-chyba że sie myle). Co do braku optyka w 360hdmi to powinna być w zestawie przejściówka której jak widze Ty nie posiadasz. Gdzieś na forum czytałem już o tym . W innych zestawach takowa przejsciówka podobno jest. Jesli jej nie masz to masz spory problem ponieważ jest trudno dostępna a na allegro widziałem kiedyś za ok 160pln. Pozostaje zatem atakować polski oddział MS albo sprowadzenie tego "cuda" z zagramanicy
 

Tedeusz

New member
Masz na myśli przejściówke typu COMPONENT, bo w niej z tyłu jest OPTYK, ale to bedzie totalny burdel w kablach...Jutro powinienem miec cały strzęt to dam znac!!
 

klemens007

New member
Właśnie nie component. Ten ma wejście optyczne i sprawa jest prosta. Chodziło mi o przejściówkę do kabla hdmi w której jest wejscie optyczne , bo jesli takowej nie posiadasz to z "konsoli z hdmi" nie uzyskasz dźwieku DD. nie wiem czy już tą konsole posiadasz czy będziesz dopiero kupował ale sprawdź czy w zestawie jest przejściówka. Swoją droga nie wyobrażam sobie kupna konsoli z wejściem hdmi i nie móc uzyskać DD. Ja posiadam premium z componentem i nie mam takiego problemu:) . Granie na x-sie na podpiętym KD daje inny wymiar grania..CoD4 miażdży:grin:
 

klemens007

New member
Nie wprowadzam tylko lojalnie uswiadomiłem kolegę:D . Jeśli nie ma wersji elite to co , ma rozwalać wtyczkę i grzebać w kablach ? Nie po to wydaje kasę żeby sie póżniej z lutownicą męczyć. Twój sposób jest pewnie dobry więc może także zróbmy mały toturial na skręcanie kabli hdmi , component itp:p . Po co wydawać kasę na kabel HDMI jak można go zrobić samemu(kawał kabla koncentryka, dwie końcówki i lutownica). Jeśli wszystkie wersje konsol z hdmi miały by tą przejściówke nie byłoby problemu ale jednak nie wszystkie posiadają. Takowa przejściówka nie jest łatwa do zdobycia a i tania też nie jest a sposób rozkrecania kabla nie kazdemu musi sie podobać
 

klemens007

New member
Dobra....dajmy se siana:p Ja nie kumam o co chodzi z ta wtyczką:confused: Mam premiuma i nie mam tego problemu. Jak może kiedyś będę musiał zmienić konsolę na HDMI to się będę martwił.
 

mataman

New member
Bez reklam
Sprawa jest bardzo prosta. W wersji premium z HDMI gniazdo HDMI i AV są tak blisko siebie że nie można razem włożyć kabla hdmi i component (żeby mieć optyka). Dlatego z kabla component należy zdemontować ten plastik, wtedy oba kabelki wchodzą. Ot i cała filozofia.
 

klemens007

New member
OOO... teraz to mi bardzo łopatologicznie wytłumaczyłeś:D Mimo wszystko w tym przypadku wielkie MS dało jak dla mnie ciała:p Ja mimo wszystko jednak zostanę przy moim premium z komponentem , chyba że tegoroczny wysyp gniotów bezpowrotnie śmierci moja konsolkę;)
 
Do góry