Pytanie laika - połączenie cyfra + TV + kino

jarek1810

New member
Witam , zakupiłem zestaw jak wyżej , wszystko HD . Podłączyłem tak jak niby podane w instrukcji , czyli :

Kino (HDMI out) -> HDMI -> TV
Cyfra -> HDMI -> kino (HDMI in)

Według rysunku z instrukcji to powinno wystarczyć , lecz słyszę jedynie dźwięk cyfry , brak obrazu.
Gdy podepnę cyfrę bezpośrednio pod TV (HDMI) , to jest obraz , ale brak dźwięku poprzez kino domowe (jedynie głośniki tv). Czy da się to jakoś połączyć tylko kablami HDMI tak aby był obraz oraz dźwięk z cyfry poprzez kino 5.1 , czy trzebą dodać połączenie np optyczne? Mam w TV również HDMI (ARC) , może poprzez to wejście? Ps . z płyty Blue-ray wszystko działa dobrze , czyli dźwięk + obraz

TV to panasonic 42g20e , kino domowe samsung HT-C5550(2 HDMI in , 1 HDMI out) , wszystkie urządzenia mają port optyczny (cyfra też) . Z góry dzięki za pomoc
 

hursamir

New member
Podepne sie pod topic. Mam podobny problem
Kupilem Onkyo 308 i Samsunga BR . Teraz jesli podepne BR do TV Samsung SyncMaster 24HD przez HDMI to dziala. Z TV chcialbym puscic syg. na ampli przez Digital Optic. I tu juz nie dziala. W ustaw. na ampli mam ze TV syg. in z Opt2 czyli TV. No i nie wiem gdzie jest problem. Ktos widzial ktos wie?? :cry:
 

pkomp

New member
w połączeniu - podłącz BD do ampli a z ampli do tv - tak to musi być rozwiązane i obsłuży ci każdy format audio(także HD i DTS - po optyku dostaniesz z TV wyłącznie DD - chyba że tv obsługuje też DTS co jest wątpliwe)
wszystko masz opisane w instrukcji


jarek a cyfra nie ma przypadkiem problemu z HDCP?jeśli tak to podłącz ją pod tv a z jej wyjścia cyfrowego podłącz pod kino
 

hursamir

New member
w połączeniu - podłącz BD do ampli a z ampli do tv - tak to musi być rozwiązane i obsłuży ci każdy format audio(także HD i DTS - po optyku dostaniesz z TV wyłącznie DD - chyba że tv obsługuje też DTS co jest wątpliwe)
wszystko masz opisane w instrukcji

Spoko ja to rozumiem ale nie zmienia to faktu ze nie dziala. Mam tylko 1 HDMI i 1 Optyk dlatego innego rozwiazania nie widze. Bylem w sklepie i odebrali mi tego 308. Asystent tez nie umial ustawic bo dostalem 508 w zamian za doplata i dalej ten sam problem.
 

pkomp

New member
rany julek
HDMI out pod tv
BD do hdmi 1(powiedzmy) - ustawiasz dźwięk w ampli z hdmi 1(powiedzmy)
działa i nie ma opcji że nie chyba że masz roz...ne kable hdmi
w BD jeśli trzeba ustawiasz by wysłał dźwięk przez hdmi

mam 577 i nigdy nie miałem problemu z podłączeniem czegokolwiek(dekoder mam z upc - to nie bubel z enki czy coś)
 
Do góry