Pytanie do znawców od Yamahy.

Eusebio

New member
Witam.jestem posiadaczem amplitunera Yamaha RX-V673 i od jakiegoś czasu zastanawiam się nad zakupem odtwarzacza cd.Pytanie jest takie:czy warto jest zainwestować ok 2tys zł na niezły cd player,czy też może rozejrzeć się za czymś tańszym,bo jak wiadomo amplituner KD nigdy nie zagra jak typowy wzmacniacz stereo,więc sam już nie wiem? Czy różnica w cenie cd playera,będzie adekwatna do różnicy w jakości dźwięku? PS3 niestety nie sprawdza się zbyt dobrze.Upatrzyłem sobie Cambridge Audio,modele Azur,Topaz,bądź też Yamahy CDS300,CDN500,z tym,że w tym przypadku 300setka będzie chyba lepsza,bo po co płacić za dodatkowe funkcje,które posiada również sam amplituner. Pytam o radę,bo nie chcę kupować wzmacniacza stereo,a maksymalnie wykorzystać funkcję stereo z KD. Czym dokładnie się kierować kupując odtwarzacz cd? Może ktoś ma jakiś pomysł,bądź może polecić jakiś inny cd player? Dziękuję.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
JEsli chcesz poprawic brzmiene stereo to powininesz poszukac w pierwszej kolejnosci wzmacniacz stereo, zamiast odtwarzacz CD. Tu napewno bedzie lepiej. Owszem PS3 jako CD to katorga, ale duzo lepiej nie bedzie, kiedy zakupisz przyzwoity CD. Amplituner jest zawsze wąskim gardłem w muzyce. Nie probowalem łączyc PS3 do wzmacniacza stereo, do amplitunera owszem i slabo bylo, bo glosność wentylatora zabijała przyjemnosć.
Na Twoim miejscu kupiłbym niedrogi wzmak stereo, za ok. 1500 zł i ewentualnie jakis tani, nawet do 500 zł odtwarzacz BD.
Wten sposob zainwetowane 2 tys zł na pewno przyniosa zamierzona satysfakcje.
Napisz jakie masz kolumny?
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Kupno odtwarzacza CD ma jak najbardziej sens ,zarówno Yamaha i Cambridge Audio to dobry wybór tonalnie zbliżony do siebie .Lepszy wzmacniacz niewiele pomoże w systemie opartym na słabym źródle ,a w niektórych przypadkach może być nawet gorzej z tej przyczyny ,że dobry wzmacniacz wychwyci niedociągnięcia które maskował amplituner
 

Eusebio

New member
Celowo o kolumnach nie pisałem bo na dzień dzisiejszy jest to stary model Sony SS-E681V 5.1,które to będą w przyszłym roku wymienione,ale to już odrębny temat. Na razie muzyki słucham z kompa i powiedzmy,że nie jest najgorzej,tylko szum wiatraków drażni.Skupmy się jednak na samym odtwarzaczu.Może ktoś ma podobny model Yamahy i próbował jak to zagra? Odtwarzacz na pewno kupię,pytanie jest tylko takie czy jest sens inwestować 2-2,5 tys,czy zakup tańszego o połowę da podobny efekt?
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Można powiedzieć że na CD Onkyo się wychowałem to bardzo dobry sprzęt z czystym sumieniem polecam .Z tego co wiem Black ma teraz te klocki w bardzo dobrej cenie ,patrząc na możliwości tego CD i cenę trudno oczekiwać więcej
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Sa różne szkoły. Ja zdecydowanie uważam ze wieksza zmiana na plus to wzmak, nie zródło. Eusebio, a co stoi na przeszkodzie by samemu się przekonać? Poproś w jakimkolwiek salonie o wpięcie konfiguracji: ampli plus gorszy CD, Wzmak plus gorszy CD, ampli plus lepszy CD oraz wzmak plus lepszy CD, oczywiście wszystko w zblizonej klsie, jakiej szukasz. Sam wyciągniesz wnioski. Ideałem byłoby zabranie tego do domu, tylko to nieszczesne PS3. Jeśli zamienisz PS3 niemal na jakikolwiek inny CD, to i tak zawsze będzie lepiej ;)
Pozdrawiam
 

Eusebio

New member
Ja to wszystko rozumiem. Zastanowię sie nad wzmacniaczem. Tylko co wtedy z głośnikami,przepinac je za każdym razem,bo dodatkowego zestawu niestety nie przewiduje.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Gdybys mial choc model wyzej ampli, czyli 773, to mialbys sprawe z głowy - gniazdo Pre Out.
Inaczej pozostaje albo przepinanie kabli albo zaopatrzenie się w przełącznik.
Podsumowujac; zmiana PS3 na CD powinna przyniesc poprawe, lecz nie tak znaczna jak wzmacniacz stereo. Gybym mial 2 tys. zrobilbym jak napisalem wyzej. Podpinanie CD za 2 tys do amplitunera tej klasy to raczej przesada.
Pozdrawiam
 

Eusebio

New member
Dziękuje za podpowiedzi i chyba naprawdę sięgnę głębiej do kieszeni i pomyśle nad wzmacniaczem. Gdzie taki przełącznik mozna dostać i jaki jest jego koszt? Jeżeli dobrze myśle to tylko do frontow?
 

Eusebio

New member
Moze ktoś mógłby zaproponować jakiś ciekawy zastaw,wzmacniacz + cd do 4tys.? Muzyka przede wszystkim ciężka. Głośniki bedą w podobnej cenie, 4-5 tys za zastaw 5.0,chyba ze sie uda z subem.
 

dimo

New member

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Moze ktoś mógłby zaproponować jakiś ciekawy zastaw,wzmacniacz + cd do 4tys.? Muzyka przede wszystkim ciężka. Głośniki bedą w podobnej cenie, 4-5 tys za zastaw 5.0,chyba ze sie uda z subem.

Zerknij na zestaw Nad C326 BEE+C546 BEE, lub mocniejszy wzmacniacz z tańszym cd Nad C356 BEE+Nad C516 BEE. Odsłuchałbym jeszcze Music Hall A.25.2/A35.2, Advance Acoustic MAX-250, Exposure 1010.
 
Do góry