Pytanie do użytkowników Sony V4000

grisza_1982

New member
Witam

Czy ktoś może orientuje się czy na tym modelu możliwe jest ustawienie rozdzielczości 1360x768 poprzez złącze D-SUB (kablem D-SUB(PC) -> D-SUB (TV)) po podłączeniu TV do komputera.
Nie wiem czy dobrze interpretuje instrukcję wg której poprzez złącze D-SUB (TV) <- D-SUB (PC) możliwe jest ustawienie maksymalnie 1280x768.
Teraz posiadam model Sony KDL-32S2510 i bez problemu mogę ustawić rodziałkę 1360x768.
Zastanawiam się nad zakupem V4000, czy to możliwe model nowszy o prawie dwa lata może nie mieć możliwości które ma S2510.
Proszę bardzo o odpowiedz. Jeśli nie będzie możliwości ustawienia na nim natywnej rozdzielczości to chyba dam sobie spokój z zakupem V4000.

Z góry dzięki
pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

grisza_1982

New member
Dzięki.

Tak przeglądam to forum po raz kolejny i kolejny i tak się zastanawiam czy nie lepiej wziąć Sharpa np:
LC-32D44E-BK lub LC-32RD8E
Widziałem je na półce sklepowej, obraz zbliżony do Sony serii V.
No może LC-32D44E-BK był nieco bledszy, ale zapewne wynikało to z jego ustawień (mniejsza jasność albo coś podobnego).
TV będzie głównie pracował w podłączeniu z PC poprzez złącze D-SUB (filmy divix, HDx264) oraz w mniejszym stopniu sygnał SD ze zwykłej anteny siatkowej.
Drodzy forumowicze, czy warto się zastnowić nad tymi Sharpami czy lepiej dać sobie spokój i kupić KDL-32V4000 ?
 
Ostatnia edycja:

skylla1

Member
Bez reklam
W tej klasie cenowej najlepiej gra ani nie Sharp RD 8 (d44 jest dużo słabszy) ani nie Sony serii V, tylko panasonic 32lx85 i to jest optymalny wybór.
 

Sych

New member
Nie znam tych Sharpów, generalnie nie mają złych opinii. A ile chcesz kasy przeznaczyć na zakup? Modele które podałeś nie są jakoś specjalnie zaawansowane technologicznie. W sumie do oglądania filmów przez kompa, i tv ze zwykłej sd, to wystarczą. Ale z drugiej strony, tv nie kupujesz na pół roku, a jak coś, łatwiej dokupić BR, lub tv satelitarną jak N, i masz mniejszym kosztem piękne HD. Nie wiem, ile chcesz poświęcić, ale poczekałbym, dołożył bym troszkę i kupił coś lepszego. Min. v4500. Tu masz porównanie podobnych serii:
http://www.sony.pl/comparison/kdl32e4000aep/kdl32w4000k/kdl32v4500k/kdl32v4000k/kdl40v4000k

A jak masz zamiar cały czas oglądać tv ze zwykłej sd, to może nad plazmą zastanów się... Chociaż osobiście jestem fanem LCD:D
 

Henryk55

New member
@ grisza

Jeśli myślisz o 32" z serii V4000 to więcej niż 1280x768 przez D-SUB nie wyciśniesz. Próbowałem tego z moim laptopem ale pojawiał sie komunikat "poza zakresem" a ekran pozostawał czarny.
W 40V4000 jest to pewnie możliwe (jak pisał ktoś wyżej) ale to zupełnie inna matryca.
A Sharpa 32D44E sobie odpuść. Testowałem go przed zakupem i wypadł słabiutko. Tego drugiego modelu nie znam.
Jeśli priorytetem dla Ciebie jest współpraca z komputerem to może warto wziąć pod uwagę ofertę samsunga.
 

grisza_1982

New member
Problem u mnie jest dosyć mocno złożony.
Otóż do tej chwili posiadałem model Bravia 32S2510. Z racji tego że wynoszę się z domu postanowiłem dostawić TV w domu Mamie (za drobną opłatą 1000zł, a sobie kupić coś nowszego :). Zdecydowałem się nad 32cale HDReady.

Dlaczego 32cale?
W mieszkaniu do którego się przeprowadzam są meble z miejscem na TV w które mieści się maksymalnie 32 cale. Pokój też nie jest za wielki.

Dlaczego HD READY ?
Po podpięciu do PC i ustawieniu rozdzielczości 1360x768 z odległości 3m wielkość czcionki jest w sam raz moge spokojnie przeczytać wiadomości na onet.pl.
W przypadku kupna HDFull przy rozdz. natywnej 1920x.... zapewne bedą trudności z oczytaniem tekstu z kanapy. A nawet jeśli ustawie na nim rozdzielczość 1360x768 to to obraz nie będzie taki ostry ja na TV HDReady, który będzie pracował ze swoją natywną rozdzielczością.

NO i tak to wygląda. Planuje dołozyć 1000zł i zakupić jakiś w miare dobry TV 32calowy za około 2000zł.
 
Ostatnia edycja:
Do góry