Pytanie do użytkowników Epsona TW 700

cezar1972

New member
Mam pytanie do użytkowników projektora Epson TW 700. Czy z odległości ok 2 metrów od ekranu widać piksele (screendor - tak to się chyba nazywa?) Projektor będzie znajdował się w odległości 2,20 - 2,50 metra od ekranu. Niestety nie mam możliwości zobaczenia tego projektora przed zakupem (chyba, że jakiś użytkownik z Białegostoku lub okolic zaprosi mnie na pokaz ;)). Waham się między TW 700 i Panasonikiem PT-AX 200E. Skłaniam się do Epsona (lepsze warunki gwarancji i z tego co czytałem mniej awaryjny niż panas), ale nie wiem czy z odległości 2 metrów nie bedę widział pikseli.
 

Fanek

New member
Bez reklam
"Projektor będzie znajdował się w odległości 2,20 - 2,50 metra od ekranu."

a z jakiej odległości bedziesz oglądał ?
bo jak z 2metrów to nie opłaca sie kupować proja, obraz w podstawie zrobisz wtedy tylko 1m czyli jakieś 46".
http://www.projectorcentral.com/projection-calculator-pro.cfm

ja jestem z Zambrowa jakby co i mam Tw700 :cool: mam także znajomego w Białymstoku który także ma takowy projektor, tylko trzeba by go zapytać najpierw w razie pokazu.
 

cezar1972

New member
Fanek - dlaczego nie opłaca się kupować projektora?
Będę oglądał z odległości ok 2,2 metra. W pokoju mam meblościankę i ekran będzie zamontowany na suficie przed nią, stąd tak niewielka odległość od ekranu i moje pytanie, czy będę widział screendor. Niestety w mojej meblościance zmieści się telewizor o przekątnej najwyżej 32 cale. W związku z tym 46 cali to o 50% większy obraz. Jeżeli projektor LCD da wieczorem i w nocy porównywalny jakościowo obraz do telewizora LCD, to moim zdaniem nie ma się co zastanawiać.

Kiki - dzięki za informację. Chyba czas wybrać się na zakupy :)
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Ja oglądam z 2,5 metra, obraz ma 82".

Co do pytania o screendor, odległość to tylko jeden ze składników równania, drugim jest wielkość ekranu... ;)

A jeśli chodzi o Epsona i rozmiar ekranu, jak zwykle niezawodny kalkulator Projector Central:
http://www.projectorcentral.com/Epson-EMP-TW700-projection-calculator-pro.htm

_
Screen_1.jpg

Czyli jak najbardziej projektor się opłaca, zawsze można zoomem nieco zmniejszyć obraz, np do jakichś 70"... Co do pikseli się nie wypowiem, nie widziałem modelu, w recenzjach piszą że je trudno zauważyć siedząc w odległości 1,5 raza większej niż szerokość ekranu.
 
Do góry