Pytanie do posiadaczy serii tx-p__st60e (głośność pracy)

panasonic2

New member
Witam
kupiłem ostatnio plazmę Panasonic tx-p42st60e. Obraz bardzo mi się podoba i jest ogólnie ok. Denerwuje mnie tylko jedna rzecz - kultura pracy. Telewizor słyszalnie brzęczy im jaśniejsze tło tym słychać to bardziej. To brzęczenie słyszę bez problemu w pokoju z odległości 4m w dzień. Pewnie dalej też ale pokój jest mniejszy. W nocy to pewnie i z 10m by usłyszał. Bzyczenie zmienia się wraz z jasnością. Przy całkowicie czarnym tle jest cisza, może nie idealna ale w zupełności akceptowalna. Mocno słychać w menu ekran główny. Dźwięk jest taki jak tu: watch?v=h8eIjli_9lo TV grał w sklepie z miesiąc.

Coś tu jest nie tak. Wiem że każdy TV wydaje dźwięki. Każda plazma brzęczy ale w większości przypadków dopiero jak staniemy 0.5m lub bliżej od TV w zupełnej ciszy i nadstawimy ucho. Sprawdzałem różne modele. Wiem Wg mnie jeśli taki dźwięk słychać bez wysiłku z ponad 4m w biały dzień to jest to usterka.

Czy ktoś z posiadaczy tej serii (modelu) spotkał się podobnym problemem ? i ma doświadczenie z naprawy gwarancyjnej ?
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam,zdarza się choć są tu tacy co zarzekają się,że ST nie brzęczy?Nie ma co czekać dzwoń do serwisu,coś jest nie tak...
 

digitalus

Banned
Witam.
Zalezy jaki jest poziom bzyczenia. Osoba ktora ma dobry sluch moze uslyszec bzyczenie w kazdym telewizorze bez znaczenia czy to bedzie plazma czy lcd
cytat z forum
Miałem plasme Panasonica v10 i także bzyczała, ja słyszałem a moja dziewczyna zupełnie nie i stwierdziła że jestem nienormalny.
Przyklady w linku nizej
http://www.hdtv.com.pl/forum/705109-post178.html
Wracajac do bzyczenia to czasami wystarczy dokrecic lub wymienic jedna srube i problem rozwiazany.
Przyklad
http://www.youtube.com/watch?v=hq2SZI04Byg
Zrodla bzyczenia,przyklad z forum.
http://www.hdtv.com.pl/forum/911482-post418.html
Niesety nie sprawdza sie to w kazdym przypadku bo telewizory roznia sie od siebie i miejsce zrodla bzyczenia moze byc w innym miejscu np moze bzyczec uzwojenie transformatora lub jego rdzen w zasilaczu telewizora.Wtedy taki zasilacz trzeba wymienic.
 
Ostatnia edycja:

panasonic2

New member
Hej
Nawiązując do waszych sugestii to wiem że każdy sprzęt wydaje odgłosy. Słuchałem różne LCD, monitory kineskopowe, parę plazm i inne sprzęty, brzęczały w różnym stopniu jedne przy samej obudowie inne 1m dalej.

Czytałem powyższe tematy.

Pierwszy raz spotykam się z czymś takim że przy jasnych obrazach w biały dzień z 4.5m słyszę brzęczenie elektroniki. Dźwięk odbija się w całym pokoju, dopiero wyjście do przedpokoju sprawia że ten dźwięk się wycisza. Gdyby to był jakiś basowy jednostajny dźwięk jak wentylator. Ale to jest metaliczne brzęczenie wysokiej częstotliwości.

Pewnie jeszcze poczekam albo się przyzwyczaję albo zgłoszę do serwisu.
 

digitalus

Banned
Zrodlem metalicznego brzeczenia moze byc rdzen transformatora ktory sklada z cienkich blaszek.Jesli brzeczenie jest glosne to zasilacz do wymiany.
 
Ostatnia edycja:

panasonic2

New member
Odkryłem że większość tego brzęczenia pochodzi od odbić ze ściany za TV. Za telewizorem położyłem dywanik wielkości tv i siedząc na przeciwko z 3m jest na moje ucho 60% ciszej. To już jestem w stanie zaakceptować. Pewnie jakby się pobawić to by jeszcze trochę się zmniejszyło.
 

maniekn274

New member
Bez reklam
Odkryłem że większość tego brzęczenia pochodzi od odbić ze ściany za TV. Za telewizorem położyłem dywanik wielkości tv i siedząc na przeciwko z 3m jest na moje ucho 60% ciszej. To już jestem w stanie zaakceptować. Pewnie jakby się pobawić to by jeszcze trochę się zmniejszyło.
bardzo dobry pomysł:eek:k:,ale skóra z niedzwiedzia by to wyeliminowała w 80%;-)
 
Do góry