Pytanie do posiadaczy ONKYO sr607

Brun3R

New member
Witam mam podłączony komputer do tego onkyo optycznym kabelkiem co musze włączyc w sterownikach karty dzwiekowej a mam sound blastera x-fi titanium i co na amplitunerze zeby miec dzwiek DD i DTS z kompa ? puszczam filmy z DTS ale na Amplitunerze nic nie pisze jaki to dzwiek a chyba powinno pisac ze to DD lub DTs czy cos takiego prawda ?
 

PeterMac

New member
Bez reklam
nie wiem gdzie to siedzi teraz w X-Fi ale w mojej Audigy 2ZS ustawia sie w Creative Audio Console (lokalizacja Program Files/Creative) zakładka Decoder i zaptaszkowuje sie SPDIF Passthrough (DD/DTS Digital Out)
 

Brun3R

New member
W sterownikach znalazłem chyba zapala sie na czerwono DTS na amplitunerze pali sie cały czas tak ze nie wiem tak do konca ustawione to mam na trybie game i optical 1

A Creative i tak leci w kulki z sterami nic nie robią monopolisci jedni a to co zrobią jest tak skomplikowane trudne w ustawieniach i instalacji i dziala jak chce .. mam win 7 64 bit
 

bemx2k

New member
Niejako podepne sie pod threada i pytanie poprzednika ,
czy w w/w sposob mozna przeslac po optyku z karty X-Fi titanium
sygnal 7.1 ??? czy tylko 5.1 a reszta zajmie sie SR607 ??
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
nie mam zielonego pojecia o oprogramowaniu, komputerach, kartach dzwiekowych itp.
jednak jedno wiem napewno- odpowiedz na twoje pytanie brzmi - W ZADEN.
 

bemx2k

New member
mat74

Wszystko juz wytestowane . minelo troche czasu od mojego zapytania ;)

W panelu sterowani / Enkoder Creative X-Fi ustawiamy DTS Connect
oraz enable DTS NeoPC
i od tego momentu wszystkie nagrania wielokanalowe
( max 5.1 niestety ) sa dekodowane w Yamaszce do 5.1

jesli ktos posiada nowa karte graficzna z wyjsciem HDMI np Radeon z seri 5xx ano z takiej karty po kablu HDMI mozna puscic do wzmaka dzwiek DTS HD 7.1
a to dzieki temu ze te karty maja wbudowany wlasny kodek .

Oczywiscie gry z Dolby Digital czy EAX 5 HD tez leca wielokanalowo
wzmacniacz rozpoznaje tego typu dzwiek jako DTS
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
jesli ktos posiada nowa karte graficzna z wyjsciem HDMI np Radeon z seri 5xx ano z takiej karty po kablu HDMI mozna puscic do wzmaka dzwiek DTS HD 7.1
a to dzieki temu ze te karty maja wbudowany wlasny kodek .

1.jesli karta deoduje sygnal to do ampli wysyla go w postaci PCM , nie jako bitstream dts hd - oczywiscie niczego to nie zmienia jesli robi to prawidlowo
2.czy ta karta nie ma zadnych ograniczen przesylu ?- byly juz takie przypadki
 

Horhe Ortega

New member
Tzn. nie tyle kodek co zintegrowany kontroler i on ma ograniczenie przepływności audio (do 6.144 Mbps) w serii ATI 4000.W 5000 HDMI 1.3/kontroler bez ogr.
 
Ostatnia edycja:

bemx2k

New member
Dokladne testy wykozystania Radka 5870 do przesylu DTS HD po HDMI do wzmaka
zrobie dopiero okolo srody/czwartku .

Z tego co czytalem na forach o tematyce PC nie ma z tym wiekszego problemu


Na stronie AMD podaja :
ATI Radeon? HD 5870 GPU Feature Summary

Integrated HD audio controller
  • Output protected high bit rate 7.1 channel surround sound over HDMI with no additional cables required
  • Supports AC-3, AAC, Dolby TrueHD and DTS Master Audio formats
 
Ostatnia edycja:

ryba229

New member
Mam inny problem. Posiadam Audigy2 i dzieki temu postowi wreszcie doszedlem jak uzyskac magiczna ikonke DTS na ampli ale niestety dzwiek jest co chwile zrywany. Zresetowalem ustawienia wszystkich kodekow ale dalej jest to samo. Ktos moglby pomoc?
 

bemx2k

New member
ryba229

Jedyne co mnie przychodzi na mysl to ze Audigy2 do dekodowania
audio DTS kozysta z softwerowego codecka i obciaza CPU .
Pelne X-Fi maja juz odpowiedni DSP , zanim kupilem X-Fi Titanium
mialem X-Fi extreme Audio ( to nic innego jak zmodyfikowane Audigy2 )
takie softwareowe X-Fi
 
Do góry