Pytania związane z umiejscowieniem TV w pokoju

sebos17

New member
Witam,
Na zdjęciu poniżej zamieściłem rozmieszczenie salonu. Wszystko jest prawie wyskalowane. Salon został wcześniej urządzony przez inną osobę, a teraz trzeba wprowadzić dodatkowe elementy i zaczynają się schody.



W planach jest zakup plazamy Panasonic X-P42S20e oraz postawienie komputera stacjonarnego z monitorem 24”. Moja propozycja jest widoczna na kolejnym zdjęciu:



Biurko oraz stolik ma wykonać stolarz pod zamówienie, aby wszystko ładnie pasowało i było porządne. Jednak mebel to najmniejszy problem. Zastanawiam się, czy takie umiejscowienie TV będzie mądrym posunięciem z uwagi na grzejnik oraz okno bezpośrednio za TV. Małych dzieci w domu nie ma, a rolety i tak często są zasłonięte ponieważ do godz 11-12 świeci słońce (później zachodzi na prawą stronę pokoju). Wieczorem zawsze rolety są zasłonięte. Nie wiem tylko, czy grzejnik nie będzie największą przeszkodą? Decyzja zapadła, że komputer musi stać w tym pokoju i na 99% nie zmieni się, ponieważ nie ma już gdzie go postawić w innych pomieszczeniach.

Jeżeli takie umiejscowienie jest błędne i będzie szkodzić mocno w oglądaniu oraz technicznie będzie cierpiał TV to może zamienić miejscami TV z komputerem?

Proszę o sugestie i rady, najbardziej interesuje mnie problem grzejnika.
 
Ostatnia edycja:

Sansei6

Member
Bez reklam
Nie wiem, jak byś miał w pierwszej wersji oglądać, chyba strasznie ciężko by było ;) Chyba tylko z lewego brzegu tej "rogówki", bo rozumiem, że to chodzi o jakiś narożnik do siedzenia?

Hmm w drugiej wersji TV na oknie? Co z miejscem między komoda a stołem?
 

sebos17

New member
W pierwszej wersji przedstawiłem ustawienie dotychczasowe zwykłego TV, na drugim zdjęciu propozycja nowego ustawienia. Rogówka, narożnik ma oparcie wzdłuż ściany na której są drzwi wejściowe i jakiś metr w dalszej części, dlatego umiejscowienie po między stołem a komodą zmusi do oglądania po kątem.

Cały czas interesuje mnie temat grzejnika, nie jest on odkręcany nigdy na maxa, dużo ciepła nie emituje, jednak zawsze jest to coś i czy nie zaszkodzi on TV?
 
Do góry