pytania o PS-50B530

igoor1983

New member
mam pare pytan odnosnie tego tv, bo che sobie go niedlugo sprawic:
1. bede mial wszystko podpiete do niego przez amplituner hk255 do jednego wejscia hdmi, wiec czy np jezeli bedize to podpiete do hdmi2 i dam wylacz telewizor czerwonym przyciskiem i potem go spowrotem tym przyciskiem wlacze to czy dalej bedzie przelaczony na to wejscie czy bedzie juz przelaczony na wejscie antenowe? czy wogule mozna wylaczyc wejscia nieuzywane w menu? albo np czy sa na pilocie przyciski z roznymi wejsciami?
2. czy w tym tv lepiej dziala 100hz jak w ps50a656? i czy daje ten przez wielu znienawidzinuy a przeze mnie lubiany efekt teatru?
3. czy ogolnie podswietlanie matrycy jest jasniejsze jak w ps50a656? bo widzialem a656 w sklepie jakos tak strasznie ciemny mi sie wydal (albo to inne tv byly bardzo jasne:)
4. czy jest tu autoformatowanie?
5. napewno czern jest zajebista ale jak sprawuje sie biel w tym tv? nie ma jakis czerwonych nalecialosci?
6. czy ma wyjscie audio optyczne? (puki co do sierpnia mam jeszcze upc analog, a chcialbym sobie jednak audio puscic na moje kochane jamo 606)
7. i ogolnie najlepiej by sie jakas recka przydala albo chociaz opinia kogos kto go ma
dziekuje slicznie i napewno nie tylko ja chcialbym uslyszec odpowiedzi na te pytanie bo wydaje sie ze jest to w tej chwili naprawde bardzo dobra plazma w stosunku wielkosc/jakos/cena
 

igoor1983

New member
i znow te same pytania

za tydzien chce juz tv kupic i kurde dalej nic o nim nie wiem a co najlepsze nawet w zadnym sklepie nie moge go na oczy zobaczyc, widzialem jedynie ps50b450 i obraz byl bardzo fajny ty lko takie jakis hmmm ciemniejszy niz w lcdkach, czy to zle czy dobrze ze jest ciemn iejszy obraz ogolnie w plazmach, czy komus wogule to przeszkadza?
 

Poohaty

New member
Dziś zamówiłem PS50B530. Pewnie dojdzie nie wcześniej niż w poniedziałek. Także, jak odbiorę to coś na pewno napiszę i zachęcę lub zniechęcę do zakupu.
 

Poohaty

New member
Info dla modka, nie miałem opcji edytuj, żeby wpisać w ostatnim poście.

No więc w tym temacie mogę pisać i odpowiadać na wszelkie pytania dotyczące tego TV.

Dostałem go dziś o 18 a o 19 musiałem już jechać do pracy. Także na razie tylko kilka pierwszych uwag.

TV bardzo ładny. Z nominalnej (docelowej) wysokości nie widać bordowego paska na dole obudowy. Swoją droga nie wiem po co ktoś go tam w ogóle dał. Rozumiem serię gdzie cała ramka TV i podstawy jest w lekkim odcieniu bordo ale tu pasuje jak świni siodło. Na szczęście jest on prawie niewidoczny.
Przy wpuszczeniu do pokoju sporej ilości światła mamy bardzo ładne lustro.

Pilot: Dobrze leży w dłoni, przyciski numeryczne dokładnie na odwrót niż w moim dotychczasowym LG - czyli trzeba będzie się przyzwyczaić.
Cieńsze przyciski np. "Róża wiatrów" wydają się jakby za miękkie.

Teraz to co najważniejsze. Obraz.
Niestety na razie się za bardzo nie rozpiszę, ponieważ 1h na przetestowanie przy standardowych ustawieniach to trochę mało.

Obraz z kablówki osiedlowej analogowej:
Zależy od kanału. TVP Gdańsk, TVP Polonia, jakiś kanał ze starymi filmami - rozczarowanie. Obraz mało wyraźny, cięzko powiedzieć jaki. Ale gorszy od mojego starego LCD LG32"
TVN, Polsat i wiele innych znacznie lepiej niż na starym LCD LG32". Nawet bym powiedział, że nie spodziewałem się takiego obrazu z analogowej kablówki osiedlowej na tak dużym TV.

DVD podłacze jutro, kompa z materiałami HD też.

BD jeszcze nie mam. Postaram się pożyczyć PS3 i jakiś film na BD.

W razie pytań to proszę śmiało.

Jutro mam cały dzień na testowanie. Aha i taka na razie nie posiadam habla HDMI, więc wszystkie opinie będą na podstawie połączeń Euro, component, d-Sub.

Pozdrawiam
Poohaty
 

Pavulon77

New member
kto wie czym sie roznia modele
PS50B530
PS50B550
PS50B551

wyczytalem na stronie samsunga ze 530 ma "format obrazu" - DNIe+
System DNIe+ (Digital Natulral Image engine), który niezależnie od źródła sygnału, urządzenia wyświetlającego i poziomu sygnału poprawia odtwarzanie detali w obrazie, redukuje szumy 3D, poprawia kontrast, odtwarzanie w zakresie bieli oraz płynność ruchu.

natomiast
550 i 551 maja Procesor obrazu DNIe+
oraz mega kontrast


ktos moze mnie nakierowac ktory z tych tv jest bardzie zaawansowany ??

a i jeszcze jedo 550 i 551 maja usb2.0

P.S 550 i 551 roznia sie kolorem ramki 551 caly czarny a 550 z czerwonym paskiem
 
Ostatnia edycja:

Poohaty

New member
Wczoraj podłączyłem kompa przez port D-Sub, oczywiście zero problemu z przesłanie sygnału 1080p, odświeżanie 60hz. Puściłem film Transformers 1080p. Obraz fantastyczny. Dźwięk niestety podłączony tylko przez mini jacka. Także bez rewelacji, jakieś szumy, ale podejrzewam, że to jednak wina karty dźwiękowej, bo na innym TV też lekko szumiało.

teraz kolejny minus.

Zauważyłem, że beznadziejnie wygląda TVN Meteo w czasie pokazywania plansz/map pogodowych. Nie wiem, czy to wina słabej jakości sygnału, czy może te plansze nakładane komputerowo za prezenterkę wyglądają tak dziwnie. Może inni użytkownicy pięćdziesiątek się wypowiedzą w tym temacie.

Przypominam, że w temacie obraz telewizyjny mówimy cały czas o sygnale analogowym z kablówki osiedlowej.

Pavulon chyba samo odpowiedziałeś na swoje pytanie. Różnice w numerze modelu minimalne to i różnice w telewizorze niewielkie.
 

Pavulon77

New member
fakt czesciowo sam odpowiedzailem sobie na pytania
roznica miedzy 550 a 551


ale jest jeszcze pierwsza zagwozdka
530 kontra 550

jeden ma procesor obrazu dnie+ a drugi format obrazu dnie+
( podane na stronie samsunga )

ktos mi wyjasni roznice ?
 

lisik

New member
Wczoraj zamowilem ten telewizor- powinien dojsc w poniedzialek.

Na razie moge opisac wrażenia po porownaniu w electroworld- porownywalem z wiszacym obok lg50ps3000 i samsung mial o wiele glebsza czern i znacznie ladniejszy obraz- ładniejsze kolory (obraz testowy hd aquos)
Z kolei w innym sklepie w pomieszczeniu bardziej nasłonecznionym niz hala electro, obraz nie powalał, wręcz na stojącym obok lcd samsunga (chyba 52 cale) wydawal sie ladniejszy, z tym ze byl to lcd podpiety pod n przez hdmi a plazma przez component pod ten sam dekoder i stad tez mogla wynikac roznica- wlasciciel solonu, zwolennik plazm, zachwalal tego samsunga i krytykowal lg. Chwalil tez panasonic ale porownywalne modele byly duzo drozsze niz samsung.

Ostatecznie wybieralem miedzy panasonic 46 serii s10 a tym samsungiem (lg odpadlo po tym jak wygrywalo na papierze a w rzeczywistosci obraz mnie nie zachwycil) i w sumie chcialem kupic tego panasonica jednak zobaczylem ze w sklepie panasonic kosztuje 46 cali s10 4300zł a 42 cali s10 z tymi samymi parametrami 2900 wiec poczulem sie troche nabijany w butelke (4 cale za 1400zł? ) i zostal ten samsung. Wydaje mi się że z podstawką obudowe ma brzydsza od panasonica, ale powieszony na scianie prezentuje sie lepiej niz panas.

Wiecej napisze jutro gdy juz go bede mial u siebie.
 

pazury

New member
czym sie rozni 530 od 550
dnie+
mega kontrast
usb2.0
wej sluchawkowe
wedlug spec tylko tym i teraz ktory jest lepszy wedlug was ,co mi sie przyda a co nie
 

demografik

New member
pazury napisał:
czym sie rozni 530 od 550
dnie+
mega kontrast
usb2.0
wej sluchawkowe
wedlug spec tylko tym i teraz ktory jest lepszy wedlug was ,co mi sie przyda a co nie

Ale który co ma a który nie?
530 na pewno nie ma USB a reszta? 650 ma wszystko z tych dupereli ale coś mi się zdaje, że sam obraz na wszystkich 3 będzie taki sam...
Wacham się miedzy 530(550) a Panasem S10 :/
 

Bucek

Banned
ludzie ... a nie jest tak, ze funkcje multimedialne z 650 mozna w 550 odblokowac tak samo jak w analogicznych LCDekach?
 

demografik

New member
W 530 pewnie nic nie odblokujesz bo nie ma nawet USB.
550tka ma już USB ale nie odtwarza filmów więc kto wie czy nie ma takiej możliwości.
Ktoś ustosunkuje się jednak do mojego wcześniejszego pytania jak sie mają te modele do siebie?
 

Bucek

Banned
patrzec, czytac, probowac rozumiec co sie czyta ...


nie umiec nie odzywac sie ....


nigdzie nie pisalem o modelu 530 ...
 

jankes3

New member
mam pytanko do posiadaczy PS50B550 , jak to jest z auto kalibracją czyli czy przechodzi tv automatycznie z formatu 4:3 na 16:9 i odwrotnie tak jak jest w panasie czy trzeba samemu ręcznie przełączać pilotem tak jak jest w LG i czy jest możliwośc sprawdzenia ile godzin przepracował TV??
 
Ostatnia edycja:
Do góry