PY85P...rozczarował mnie !!!

fagus

New member
Chyba czas na zakupy

Do LaRocco - wygląda na to, że w przyszłym tygodniu do sklepów dotrze świeża dostawa 46PZ85E (mają to samo co PY85 + tuner DVB-T MPEG-2 i gniazdo CI). Co wydatnie redukuje ryzyko otrzymania "ostatniego egzemplarza w partii". A cena lepsza niż za PY (pomijam dwa pierwsze sklaepy na CENEO - najtańszy ma swój wlasny wątek na GDZIE KUPIĆ, a w drugim mogę ci podać, jaki może byc numer seryjny "nowego fabrycznie" egzemplarza).
Przy okazji - alternatywy dla 46 cali jak nie bylo. tak nie ma. Ogłądałem dziś nówkę samsunga LCD 786 na LED-ach z sygnałem SD... no i Panas dalej jest u mnie na topie.
 

motobartcompany

New member
Da rade sprawdzić, ale musisz być przygotowany.

Martwy piksel to taki który w ogóle nie świeci, czarna kropka
Subpiksel świeci na danym kolorze. widoczny tylko na kolorowych planszach.

Jeżeli TV posiada wejście na karte pamięci, w domu wgrywasz na taką karte kilka plansz kolorowych przygotowanych np. w paint. czerwona, niebieska, żółta, czarna i biała.

Druga możliwość to DVD pod pache, wcześniej przygotowana płytka CD lub DVD z takimi samymi jpeg .

Ja tak sprawdzam, i niestety mój pionek ma suba na niebieskim tle.
 

LaRocco

New member
I jeszcze jedno pyt. , chyba ostatnie które od jakiedos czasu nie daje mi spokoju, a raczej znajomi w pracy ( Plazme chcesz kupić, to przezytek....)
Dlaczego jest tak mało producentów plazm, gdzies nawet wyczytałem ze Piooner rezygnuje z produkcji plazm,jak dotad chyba mercedes w tej branzy !
A Sony. Loewe tylko LCD robią, jak dlamnie to zastanawiajace tym bardziej ze do tej pory byłem szczesliwym posadaczem CRT Loewe- mowie Wam bajka !
Co o tym sadzicie- o co chodziiiiiiii:hmm:
 

rob208

New member
Cóż to dość proste... tani pieniądz jest bardziej kuszący niż drogi pieniądz Więcej zarabia się na tańszej technologii LCD.
Dziś liczy się tylko to ile możesz pokazać swoim akcjonariuszom a nie to co jest lepsze.

Wracając do mojego pytania to nie będzie mi łatwo... :) dvd pod pachę... o matko. nie ma trybu serwisowego.

Pozdro,

Robert
 

zbyszko74

New member
Pioneer nie kończy produkcji TV plazmowych a jedynie własnych matryc.

LCD ma w ofercie więcej producentów gdyż górę biorą względy ekonomiczne. Z jednej tafli można wyciąć panele do monitorów komputerowych, notebooków, TV w różnych rozmiarach. Jedna inwestycja w linię produkcyjną a ile możliwości.

Natomiast plazmy można produkować od 32" (zdaje się że tylko LG ma w ofercie taką matrycę), technologia nie pozwala na wyprodukowanie mniejszych matryc, które można by stosować w najbardziej popularnych przekątnych.



Pozdrawiam :)
 
Do góry