PY85P...rozczarował mnie !!!

LaRocco

New member
Witam Panowie !

To moj pierwszy post na tym forum, jednak musze przyznac ze zanim kupiłem wymarzonego Panasa PY85P zagladałem tu bardzo czesto w wyniku czego moja decyzja na zakup własnie tego modelu była z tym zwiazana !
Ale do rzeczy...Tydzien temu kupiłem w salonie firmowym w Gliwicach w/w model, 42 cale. Po odpaleniu go w domu od razu rzuciły mi sie w oczy 3 "martwe" piksele ( o czym wyczytałem juz wczesniej tu na forum ze zdazaja sie takie przypadki, co zreszta mi tez sie przytrafiło :-( ) Jak by tego było mało, dokładnie po tygodniu plazme trafił szlak, zero obraz ( wygladało to tak jak by był zakodowany, mase kreseczek i kwadracików, głos prawidłowy ) Dzis juz własnym transportem odwiozłem TV do salonu po czym dostałem zwrot gotówki bo była to ostatnia sztuka ! Tak wiec moja przygoda z tym modelem trwała zaledwie tydzien ! Musze przyznac ze po tej lekcji na drugi taki model nie jestem do konca przekonany ale moze rozwiejecie moje przekonania, szczególnie jesli chodzi o "martwe" piksele ! Wydaje mi sie ze za te pieniadze i sprzet tej klasy takie mankamenty nie powinny miec miejsca !!!
Pozdrawiam Wszystkich i zachecam do koment. mojego postu...
 

fagus

New member
Ja nie rezygnuję

Zdaje się że mamy do czynienia z syndromem "ostatniego egzemplarza z partii" - jak rynek jest wyprzedany, to z dostarczanym sprzętem zaczynają się dziać przedziwne rzeczy. Ja kilka dni temu dostałem ze sklepu internetowego 46PY85 rozpakowany z info na menu serwisowym, że kilkanaście razy już go wcześniej uruchamiano i z kartą gwarancyjną od innego egzemplarza. Właśnie 2 h temu pojechał z powrotem do sklepu. A nowego egzemplarza po rozsądnej cenie z netu nie sposób kupić. Wygląda na to, że sprzedawcy próbują korzystać z okazji i wypychać trefne egzemplarze, bo a nuż widelec klient będzie zdeterminowany i łyknie pomimo wszystko. Tak więc doszedłem do wniosku, że ten tydzień lub dwa po prostu poczekam i kupię wtedy, gdy ryzyko "ostatniego egzemplarza" się zmniejszy.
 

Foxxx24

New member
LaRocco

Prawda jest taka,że nic lepszego w tej klasie od Panasa 42PY85 NIE KUPISZ,a co do pixeli to w końcu jest masowa produkcja więc może się coś takiego zdarzyc, chociaż masz rację,że to nie powinno miec miejsca,ale są to pojedyńcze przypadki także nie zniechęcaj się do modelu.

Czasami jednak sklepy doprowadzają do takich sytuacji właśnie sprzedając ostatnie egzemplarze,które mogły byc przecież egzemplarzami wystawowymi lub "używanymi" przez sklep.

Ja osobiście polecam Ci poczekac troche i kupic jak dostaną nową dostawę bo nic lepszego w tej klasie i za tą cenę nie znajdziesz( mam na myśli ceny w innych sklepach niż firmowe bo tam mają kosmicznie ).

Pozdrawiam:)
 

Dziura.m

New member
Tak apropo martwych pixeli w matrycy to w plazmach zdarzają się dość żadko ( dla przykładu w LCD martwe pixele a tym bardziej subpixele są czymś normalnym ) a u Ciebie aż 3 Hmm jakieś to dziwne wszystko .Może faktycznie jakieś trefne sztuki próbują sprzedawać. Coś chyba kiki wspominał o odbiornikach klasy B. Może są to jakieś niewypały sprzedawane przez producenta taniej właśnie z powodu pewnych mankamentów?
Pozdrawiam
 

LaRocco

New member
FAGUS pisze ze "wszystko" mozna sprawdzic w menu serwisowym- jak sie to robi moze to ktos opisac w miare obrazowo !? No i czy wchodzac tam moge cos spier......ć ??? Ta lekcja przydała by mi sie przy kupnie nastepnego Panasa !

Foxxx24- Ja za PY85P w salonie firmowym w Gliwicach dałem 4,5 tyś. W MM widziałem je po 5999 zł !!! W sklepach inter. widze chodza podobnie 4400 zł ale jakos bałem sie zaryzykowac kupujac tam- chyba słusznie !
Jedno jest pewne, DESIGN tej plazmy jest niesamowity !
 

Dziura.m

New member
Pod klapka na odbiorniku wciskasz "F" potem przytrzymując "-/V" naciskasz na pilocie 3 razy "0"
z pawej strony na samym dole masz liczbe włączeń odbiornika powyżej czas pracy w formacie godziny:minuty
Pozdr
 
Ostatnia edycja:

zibii07

Member
co kupić- co warto polecić

Witam mam pytanko do fachowców i znawcóe szukam dobrego sprzętu LCD najlepiej 37cali najważniejsze dla mnie to jakość obrazu telewizor bedzie leciał z cyfry+w kwocie około 3500 co jest godne uwagi??
 

jacky-x

New member
Foxxx24 napisał:
Prawda jest taka,że nic lepszego w tej klasie od Panasa 42PY85 NIE KUPISZ,
@Foxxx24
Widzisz, a ja po bezpośrednim porównaniu panasa py85 i py80 z samsungiem PS A656 wybrałem ...samsunga ( ty samsunga nie lubisz :( , ja tez nastawiałem się na panasa tyle że 800, co chyba tylko świadczy że wybór mój nie był przypadkowy a preferencje dość wymagające) , ale to tylko jako przykład,ze nie wszystko jest tak jednoznaczne, jak sie niekiedy wydaje i życze ci tyle zadowolenia, jak juz kupisz panasa (bo wiem że to juz niedługo,a to naprawde fajny tv) co ja mam ze swojej plazmy, . Pozdr
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
poprostu trafił się taki egzemplarz.
Wybierz Pioneera - nie będziesz rozczarowany.

zibii07 - to nie ten wątek. Przenieś pytanie do wątku o zakupach.
 

Foxxx24

New member
jacky-x napisał:
@Foxxx24
Widzisz, a ja po bezpośrednim porównaniu panasa py85 i py80 z samsungiem PS A656 wybrałem ...samsunga ( ty samsunga nie lubisz :( , ja tez nastawiałem się na panasa tyle że 800, co chyba tylko świadczy że wybór mój nie był przypadkowy a preferencje dość wymagające) , ale to tylko jako przykład,ze nie wszystko jest tak jednoznaczne, jak sie niekiedy wydaje i życze ci tyle zadowolenia, jak juz kupisz panasa (bo wiem że to juz niedługo,a to naprawde fajny tv) co ja mam ze swojej plazmy, . Pozdr

To nie to,że nie lubie Samsunga tylko po pierwsze słyszałem od samych sprzedawców,że są felerne pod niektórymi względami i wiem,że klienci zwracali modele nawet 50" FULL HD( oczywiście życzę aby Twój spełniał pokładane w nim oczekiwania:) ),a po drugie sam mam narazie Samsunga CRT,ma już 16 lat i działa nadal bardzo dobrze:)
A po trzecie jakoś bardziej mi odpowiada zarówno wygląd plazmy Panasonica jak i obraz oraz też wygląd menu:)

Sam zdecydowałem się na zakupienie Panasa 42PY800,zwłaszcza przy tych cenach jakie są teraz i moim zdaniem on już wyglądem deklasuje konkurencję nie mówiąc już o możliwościach.
Zaraz jak tylko kupię podzielę się wrażeniami napewno:)

Pozdrawiam
 

tttppp

New member
Ja również miałem problemy z tv jednakże trochę innego rodzaju, pomimo tego po zwrocie pieniędzy kupiłem ten sam telewizor py85p jestem z niego bardzo zadowolony
 

LaRocco

New member
Witam ponownie !

Musze Wam przyznac Panowie ze miałem chwile zwatpienia w Panasa po tych wszystkich przejsciach z tym telewizorem no i zrobiłem mały "skok w bok" do pokoju Sony ale tam tez maja swoje problemy nawet jeszcze wieksze:D konkretnie interesowała mnie seria w4500. Jednak podjołem decyzje ze wroce do PY85P w zwiazku z czym mam pytanie... Jak juz wejde do menu serwisowego moge tam cos spier....ć ??? Moze ma ktos "zrzut" ekranu z tym menu i opisem konkretnych pozycji...liczba godz. pracy, ilosc włącz. itd. nie chce aby mnie ktos oszukał kupujac ten telewizorek...dla nie wtajemniczonych bedzie to juz drugi PY85P ( pierwszy grał 7 dni i szlak go treafił )

Pozdrawiam i dziekuje za zainteresowanie tematem !
 

Foxxx24

New member
Owszem w menu serwisowym możesz coś pomieszac,ale jeżeli tylko wejdziesz a po wejściu naciśniesz EXIT na pilocie to nic się nie stanie,a tylko podejrzysz to co Cie interesuje;)

Pozdrawiam
 

LaRocco

New member
To znowu ja "ten niedouczony"

Mam Panowie dwa kolejne pyt. Jak kupiłem swój pierwszy PY85P włanczajac go po raz pierwszy TV zadał mi pare pytan : kraj, jezyk itd. po kolejnych właczeniach juz tego nie było ! Czy to oznacza ze telewizorek nie był nigdy włanczany "prawdziwa dziewica" :) ? Nastepnegp jeszcze nie kupiłem, trudno je w obecnej chwili dostac, ale zastanawiam sie na 46 cali, nie bedzie za duzy- ogladam TV z 4m !?

POZDRAWIAM
 

motobartcompany

New member
Nie to nie oznacza, że był nowy. Wystarczy w ustawieniach dać"przywróć ustawienia fabryczne"
TV się zresetuje i pojawi się plansza z wyborem języka itd.

Z 4 metrów proponuje minimum 50 cali ze wskazaniem na 60 jeżeli cię stać.
 

LaRocco

New member
Upssss...wiec musze "troszke" kaski jeszcze uzbierac:( bo przeskok z 42 na 46 juz jest niezły !

Ale jesli mam byc szczery Panowie to ciagle mnie martwi ze moj pierwszy PY85P padł po tygodniu:( Taka marka jak Panas noooo.... i taka kasa...takie awarie nie powinnny miec miejsca !!! Martwe piksele a po tyg. całkowita awaria !!!
 

pooh1968

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wiesz co - czasami się ma pecha. Ja posiadam plazmę Pioneera 508 i też po miesiącu mi padła:) Generalnie KAŻDY sprzęt elektroniczny może się zepsuć. Z drugiej strony dobrze, że sprzęt był na gwaracji. Tak, że nie zrażaj się. PZDR:)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

rob208

New member
Jak sprawdzić martwe pixele przy zakupie ?
Mam na myśli czy da się to zrobić w sklepie przy odbiorze, bez sygnału ??

Pozdro,

Robert
 

pooh1968

Klub HDTV.com.pl
VIP
Myślę, że tylko przy włączonym TV i trzeba dokładnie oglądnąć ekran z bliska. Ewentualnie możesz zamówić prezentację i dokłanie obejrzeć sobie TV w domu z kimś drugim. PZDR

ps. Zamawiając mój TV u Kikiego, prosiłem go, żeby został one sprawdzony u nich na miejscu w sklepie. Uniknąłem w ten sposób rozczarowań. :)
 
Do góry