PS63C7000 - czy te smugi to normalna rzecz?

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
sprawdź proszę najpierw z dvd i blu raya. Wygląda na słaby bitrate a nie na winę telewizora.
I daj znać co i jak.
 

mtomi

New member
Na filmach z bluraya rowniez. Zauwazylem, ze smugi pochodza rowniez od jasnych i cienkich elementow. Sa one dosc delikatne, ale przy ogladaniu filmu widac to co sprawia dyskomfort. Rowniez na jednolitej bialej planszy widze przechodzace przez caly ekran ciemniejsze pasy, jakby niezalezne od zawartosci.

Tak czy siak poszedł do serwisu. Oprócz tych smużeń buczał dokuczliwie również. Do jutra serwis ma dać znać co dalej...
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
w takiej sytuacji też bym tak zrobił.
Napisz co i jak.
Myśmy nie mieli takich problemów z tym modelem.
 

mtomi

New member
TV z serwisu wrócił ze standardowym tekstem o zgodności hałasu i smużenia z normami. Przetestowałem inny egzemplarz tego modelu i zachowuje się dokładnie tak samo jak pierwszy, z czego wniosek, że ten model tak ma. Rozwiązaniem dla buczenia będzie powieszenie TV powyżej linii ucha :) Wtedy jest cisza...
 

mtomi

New member
W sumie to tragedii nie ma, wiele osób oglądających u mnie nie widziało tego dopóki nie podeszło do TV i się nie przyjrzało jak pokazałem o co chodzi ;-)
 

marcin.k1976

New member
Mtomi napisz coś więcej jako "codzienny" użytkownik tego TV...
Jak wrażenia, jaki obraz, jak funkcje się sprawują, czy są przydatne,itp... Twoje spostrzeżenia

Może ktoś z forumowiczów coś napisze.
Proszę o wypowiedzi i z góry dziękuję
PS
Cieszyła by mnie bardzo opinia od Kiki
 

mtomi

New member
Po dwóch miesiącach użytkowania postaram się podsumować wady i zalety tego TV.
Zalety:
- prześwietna jakość obrazu, szczególnie w HD (nka, cyfra+, bluray z PS3)
- możliwość dokładnej kalibracji TV z poziomu menu (mam na myśli przestrzeń kolorów, balans bieli, 10 punktowy balans bieli), wykonałem taką kalibrację używając ustawień z avsforum.com i na moje oko obraz jest niemal zbliżony do rzeczywistych kolorów
- tryb symulacji 3D z 2D, naprawdę dodaje głębi, działa znacznie lepiej niż można byłoby się tego spodziewać
- 3D na materiale 3D (PS3 - gry SuperStardust, demo MotorStorm) oraz na samplach trailerów, filmów 3D z sieci prześwietne, nie przeszkadzają mi okulary, nie mam niepokojących objawów podczas i po oglądaniu
- super czerń (w odniesieniu do tego co już widziałem, czyli tylna projekcja Sony (KDF-50E2010), LCD Sharpa, opinie posiadaczy innych TV po wizycie u mnie)
- design, TV jest po prostu ozdobą pokoju
- 4 wejścia HDMI
- wyjście optyczne
- wbudowany odtwarzacz filmów, łyka wszystko łącznie z mkv i napisami po polsku w txt, puszcza oryginalny strumień audio na wyjście optyczne (filmy można zapodać zarówno przez USB z zewnętrznego nośnika (pen, dysk) jak i przez sieć (wbudowany Ethernet), WiFi trzeba dokupić na USB)
- wbudowany klient youtube (niestety bez obsługi filmów 3D i HD, ale apps'y Samsunga ciągle są updateowane, więc może się doczekam ;-) )
- wbudowany klient Google Picasa Web Albums
- cena, tu jedyny konkurent - Panasonic 65" kosztuje ponad 5k więcej...

Wady:
- wspomniane smużenie
- powstawanie powidoków, które jednak nie są trwałe i samoistnie znikają
- ekran mocno odbijający światło, jeśli ktoś chce ustawić go naprzeciw okien to musi koniecznie założyć rolety całkowicie odcinające światło
- buzz kierunkowy w obrębie ramek ekranu przeze mnie słyszalny, ale sporo osób, które u mnie były w ogóle go nie słyszą, nawet po prośbie dosłuchiwania się go. Pozbyłem się go wieszając TV minimalnie ponad linią uszu :) i jak teraz oglądam to jest ok.
- obsługa wyjścia optycznego - pełen bitstream (DTS, DD) puszczony jest na to wyjście tylko ze źródeł TV - czyli kablówka cyfrowa lub wbudowany odtwarzacz filmów, dźwięk z HDMI podany do TV na optycznym jest downgradeowany do DD 2.0

To chyba tyle. Jeśli coś mi przyjdzie jeszcze do głowy to dopiszę.
 
Ostatnia edycja:

marcin.k1976

New member
Wielkie dzięki Mtomi!!

Byłem już przekonany w 80% na ten TV, a po Twojej opinii jest 100%
No i czyta MKV i napisy... -koreańcy postarali się:eek:k:
Jeszcze raz serdeczne dzięki za poświecenie czasu.
Pozdrawiam!
 

mtomi

New member
hmmm... Ciekawe. Wlasnie sprawdzilem mkv+txt i bez problemu czyta i polskie litery sa ok. Tyle, ze po wlaczeniu filmu wcisnij przysk Tools na pilocie wejdz w ustawienia napisow->kodowanie i wybierz Europa srodkowa :) Raz ustawione bedzie pamietal. Należy jeszcze pamiętać by nazwa pliku z napisami była taka sama jak filmu, oczywiście oprócz rozszerzenia. Ponizej link do zdjec z pl napisami.
Zdjecia
 
Ostatnia edycja:

gufi79

New member
aaaa no właśnie wszystko się zgadza jak podłączę usb z filmem idzie jak trzeba z txt i polskimi znakami. mój problem pojawia się przy współpracy z dyskiem sieciowym z DLNA który poza problemem z napisami działa znakomicie i czekam na update softu który pozwoli tak samo działać napisom z dysku sieciowego jak tym z pena podłączonego bezpośrednio do tv.
 
Do góry