PS63B850 - to jest czerń ?!

vojtek11

New member
Przymierzałem się do zakupu plazmy Samsunga. Co prawda nie tej w temacie - 63", tylko mniejszej - 58". krążyliśmy z żoną po sklepach i chcieliśmy zobaczyć jak to chodzi w rzeczywistości. Udało nam się w ostatni weekend znaleźć 63" podłączone do tunera nTV z HD w Elektroworld w Markach k. Warszawy.

Po pierwsze - zaskoczenie. czerń obrazu jest żałosna. to nie jest efekt jakiegoś mojego prywatnego wybujałego snobizmu. nie mam ciśnienia na jakieś ultra-czernie. ale w tej plaźmie czerń jest po prostu szara jak stary ołówek. poprosiłem sprzedawcę o pilota, przeszedłem przez wszystkie ustawienia kontrastu i jasności, tryby pracy (dynamiczny, film, ...). ściągnąłem wszystkie poziomy na zero, a plazma nadal świeciła tą żałosną szarością. Tragedia. spytałem sprzedawcę, czy mają jakąś inną plazmę Samsunga. mieli mniejszą. czerń - dokładnie tak samo jak na 63". gówniany LCD z podświetleniem z jarzeniówek za marne 1500zł stojący obok miał o kilka tonów głębszą czerń niż ta plazma za grubo ponad 10K zł. błagam - niech mnie ktoś poprawi i zapewni, że to jakaś halucynacja.

Po drugie - niejako na deser - dla tych, którzy nie słyszeli jeszcze brzęczenia Samsungów - w tym sklepie - mimo weekendowego hałasu - wystarczy zbliżyć ucho do tylnej części obudowy. nie wiem czy to zależy od przekątnej, ale ta 63" chodzi jak fabryka kredek. po kilku godzinach z urządzeniem, które wydaje z siebie taki dźwięk prawdopodobnie wbiłbym sobie widelec w ucho i zaczął nim kręcić.

Piszę to po to, żeby ktoś mnie przekonał, że się mylę i to jakaś halucynacja. ręce mi opadają, bo byłem w tym sklepie niemal z gotówką w ręku. opatrzności dziękuję, że to wszystko zobaczyłem, narazie wolę myśleć, że musiałem się pomylić.

Wojtek
 

kapsell

New member
Bez reklam
Co do buczenia prawda - te modela tak maja i trzeba sie niezle nagimnastykowac aby nie wybrac "bzyczka".
Uwaga na sprawdzanie plazm w sklepie - przy oslepiajacych swiatlach nie jest to miarodajne...ale...co do czerni mam podobne do Ciebie odczucia.
testowalem ten tv w domu (nie ukrywam ze bylem na niego napalony bo czytalem na jego temat duzo dobrego) z innymi lcd i wiem co pisze.
Postaram sie opisac sprawe czerni. Jesli chodzilo o glebie czerni to moje zaskoczenie bylo wielkie jak na stojacym obok siebie b850 i zv czern byla o kilka tonow glebszej barwy na ... Toshibie!
Co musze oddac szczegolowosc scen bardzo ciemnych lepiej wygladala na plazmie jednak, z tym ze bylo to bardziej "wyblakle."
 

harry66

New member
a propos czerni

czy czerń w grającym tv może być bardziej czarna niż kolor wyłaczonej matrycy tego tv..?
bo jeśli nie,to te plazmy samsunga nie maja idealnej czerni,gdyż na moim tv ( wprawdzie ps50b650 ) matryca w stanie "stand by" na pewno nie jest czarna,a raczej grafitowa.
a piksele przecież nie swiecą.... przyznam jednak szczerze,że podczas oglądania filmów bądź tez tv,jakoś nigdy nie zwróciłem uwagi na ową głębię czerni...ot czarne-było czarne...refleksja naszła mnie dopiero po kolejnym przeczytaniu tego forum...lecz refleksja owa w zadnym razie nie zmniejszyła mego zadowolenia z tego telewizora... Na wyłączonym lcd-ku,który też posiadam - matryca jest czarniejsza...
myślę sobie niekiedy,że powinniśmy zacząć oglądać na naszych telewizorach FILMY lub TELEWIZJĘ,a nie oglądać nasze TELEWIZORY...
ot taka refleksja...:)
 

Kasper_B

New member
zapraszam do wątku Samsung PS50B850 - TEST OTWARTY (prawie najcieńsza obecnie plazma na świecie) profesjonalisci porównują ten tv do Kuro i radzi sobie calkiem niezle! Wiec nie wiem czy moze byc juz cos bardziej czarne! :)
pozdrawiam
 

jgx

New member
Bez reklam
zapraszam do wątku Samsung PS50B850 - TEST OTWARTY (prawie najcieńsza obecnie plazma na świecie) profesjonalisci porównują ten tv do Kuro i radzi sobie calkiem niezle! Wiec nie wiem czy moze byc juz cos bardziej czarne! :)
pozdrawiam

napisałeś brednie i głupoty :D - czerń w plazmach to mit
 

jgx

New member
Bez reklam
Przymierzałem się do zakupu plazmy Samsunga. Co prawda nie tej w temacie - 63", tylko mniejszej - 58". krążyliśmy z żoną po sklepach i chcieliśmy zobaczyć jak to chodzi w rzeczywistości. Udało nam się w ostatni weekend znaleźć 63" podłączone do tunera nTV z HD w Elektroworld w Markach k. Warszawy.

Po pierwsze - zaskoczenie. czerń obrazu jest żałosna. to nie jest efekt jakiegoś mojego prywatnego wybujałego snobizmu. nie mam ciśnienia na jakieś ultra-czernie. ale w tej plaźmie czerń jest po prostu szara jak stary ołówek. poprosiłem sprzedawcę o pilota, przeszedłem przez wszystkie ustawienia kontrastu i jasności, tryby pracy (dynamiczny, film, ...). ściągnąłem wszystkie poziomy na zero, a plazma nadal świeciła tą żałosną szarością. Tragedia. spytałem sprzedawcę, czy mają jakąś inną plazmę Samsunga. mieli mniejszą. czerń - dokładnie tak samo jak na 63". gówniany LCD z podświetleniem z jarzeniówek za marne 1500zł stojący obok miał o kilka tonów głębszą czerń niż ta plazma za grubo ponad 10K zł. błagam - niech mnie ktoś poprawi i zapewni, że to jakaś halucynacja.

Po drugie - niejako na deser - dla tych, którzy nie słyszeli jeszcze brzęczenia Samsungów - w tym sklepie - mimo weekendowego hałasu - wystarczy zbliżyć ucho do tylnej części obudowy. nie wiem czy to zależy od przekątnej, ale ta 63" chodzi jak fabryka kredek. po kilku godzinach z urządzeniem, które wydaje z siebie taki dźwięk prawdopodobnie wbiłbym sobie widelec w ucho i zaczął nim kręcić.

Piszę to po to, żeby ktoś mnie przekonał, że się mylę i to jakaś halucynacja. ręce mi opadają, bo byłem w tym sklepie niemal z gotówką w ręku. opatrzności dziękuję, że to wszystko zobaczyłem, narazie wolę myśleć, że musiałem się pomylić.

Wojtek

plazma ma bardzo wiele zalet ale i kilka wad - dwie z nich sam odkryłeś :lol: brzęczą i w ciemnych scenach zamiast czerni widac świecącą na szaro powłoke - musisz wybrac sam, ja kupie plazme w momencie wyeliminowania tych dwóch zjawisk plus wyeliminowanie refleksów świetlnych na matrycy - na razie dobre lcd z jego wadami i zaletami :lol:
 

Kasper_B

New member
napisałeś brednie i głupoty :D - czerń w plazmach to mit

W przeciwieństwie do ciebie mam plazmę i LCD w domu i nie musze nikogo obrażać żeby przekonać się/kogoś ze obraz w 50b850 jest o niebo lepszy niż w W5500.
Zapraszam do lektury bo widzę ze brakuje Ci podstaw.
 

electro

New member
Chętnie przyłącze się do rozmowy o czerni na plazmie, od kilku dni jestem posiadaczem plazmy b550. Z tego co widziałem w sklepach to obraz jest porównywalny na b550,650 i 850 Zresztą to pewnie ten sam ekran, ale do rzeczy. Więc zanim zacząłem interesować zakupem tv wiedziałem że teoria jest taka że nieaktywny piksel nie świeci i widać tylko kolor matrycy, ale niestety życie zweryfikowało teorie i okazuje się że tak to może to działa w pioneerze albo w jakiejś plazmie wzorcowej. Ale nie w tych które oglądałem(samsung,panasonic) tym bardziej w mojej b550. Kiedy zgasze światło i np zmieniam kanały to cały ekran świeci(a przecież powinien być czarny, jak wyłączony) przypomina to efekt jak na crt, i w efekcie jest szary. A zgodnie z teorią na ekranie powinna świecić tylko ramka z numerem kanału itp. Porównując dowolną plazme z wiekszością lcd faktem jest to że lcd jest bardziej czarny i robi ogolnie wielkie wrażenie, szczególnie w sklepie w jasnym oświetleniu (ale kto tak ogląda w domu?), bo plazma jest szara, nawet kuro. Ale coś za coś, w większości lcd które widziałem obraz nie jest zbyt precyzyjny i takie kontrastowe ciemne sceny zlewają sie w jedna plamę np. ujęcia pod światło gdzie twarz postaci jest w cieniu. Nawet w mojej plazmie b550 po wlączeniu kontrastu dynamicznego można już zauważyć tendencje do zaciemniana i generalnie do utraty szczegółów bardzo jasnych i bardzo ciemnych powierzchni, i to co w plazmie mozna sobie wylaczyć w lcd zawsze zachowuje sie podobnie źle, no w sumie można sobie rozjaśnić bardzo i będzie lepiej, ale z jasnymi partiami gorzej. Podsumowując jak dla mnie plazmy mają obraz bez porównania lepszy od LCD (a miałem kupic lcd), nie wiem dlaczego tak jest, bo przecież to i to jest matryca pikseli, co więcej takie np samsungi mają tą samą elektronike w plazmie i lcd a jednak przy mniej precyzyjnych obrazach jak SD lcd w tym samym orzmiarze wypada gorzej. A co do czerni to nie ma co szaleć, ile procent obrazów jest w kompletniej czerni? najwięcej chyba w demówkach pioneera bo w codziennym oglądaniu już nie. Ale jak ktoś chce jest zawsze kuro, lepszego podobno nie ma. Gorzej jak ten kuro też będzie miał jakieś ale...
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
poproś o prezentację w domu.
Tam dopiero się zdziwisz !.
Twoje halucynacje nabiorą innych wymiarów.
 

kapsell

New member
Bez reklam
@electro
Technologie lcd i plazme uwazam za rownoprawne - ale jedna rzecz jest dla mnie nie do zaakceptowania - brak klarownej bieli, tylko rozne odcienie szarosci, to rzutuje na wszystkie jasne sceny.
Co do saklowania obrazu, to juz bylo, normalne lcd dobrze skaluja sygnal sd

@kasper_b
Tak sie skalda ze mialem b850 i kilka lcd na testach - i Samsung odpadl a zostala Toshiba... Moge powiedziec ze ten tv byl dla mnie wielkim rozczarowaniem, bylem na niego bardzo napalony, a wyszlo inaczej...
 

Kasper_B

New member
@kasper_b
Tak sie skalda ze mialem b850 i kilka lcd na testach - i Samsung odpadl a zostala Toshiba... Moge powiedziec ze ten tv byl dla mnie wielkim rozczarowaniem, bylem na niego bardzo napalony, a wyszlo inaczej...

Masz racje! Wszystko zależy od warunków jakie masz w domu i tylko tak można sprawdzic TV podpinając je pod te samo źródło sygału.
Mi zależało na cienkim TV i moj wybór ograniczał się do samsunga PDP i LED LCD bo po przygodach z sony EX1 miałem juz dość tej firmy choc wydawało mi sie ze nie ma nic lepszego niz Sony.
Po porównaniu tych TV w moim przypadku wybór padl na ps50b850.
W sypialni mam 32w5500 i niby mniejszy ekran powinien lepiej sobie radzic z tym samym sygnalem co ps50b850 a róznica jest diametralna oczywiscie na korzyść PDP.
pozdrawiam
 

jgx

New member
Bez reklam
W przeciwieństwie do ciebie mam plazmę i LCD w domu i nie musze nikogo obrażać żeby przekonać się/kogoś ze obraz w 50b850 jest o niebo lepszy niż w W5500.
Zapraszam do lektury bo widzę ze brakuje Ci podstaw.

no jeśli Cię uraziłem to sorry - nie chciałem Cię obrazić, co do obrazu to faktycznie w wielu aspektach plazma bije lcd ale ma również ogromne wady np, szara czerń a przecież o czerni jest ten wątek i nie zgodze się że czarny na plazmie jest lepszy niż na lcd - a co do prktycznych porównań to przez 3 dni miałem obydwie technologie (46z4500 i 50b650) obok siebie na tym samym sygnale więc wiem co pisze!
 
Do góry