PS50C6500 czy czyta mkv? oraz jaki sygnał wybrać?

pastooh

New member
Witam

czytam forum do krótkiego czasu bo będę kupował plazmę 50''
głównie będzie używana do oglądania filmów z netu w HD (mkv) i dlatego mam pytanie (teraz 'wstępik')

początkowo chciałem kupić Panasa 50v20 ale musiałem zrewidować budżet :-x
co do Panasa v20 to widziałem tylko w marketach/sklepach - bardzo ładny obraz :smile:
poza tym oglądałem kilkanaście filmów HD na Samsungu 50B650 i taka jakość w zupełności mi wystarcza... te filmy na 50B650 były mkv z napisami przez USB na zew. hdd
z tego co wyczytałem (nie wiem czy dobrze) następcą B650 jest C6500 ? zgadza się?

on właśnie byłby w zasięgu cenowym czyli ~3.7kpln
różnice ~1kpln miedzy wymienionym Panasem a Samem wole dołożyć do sygnału (bluray/ps3/n-ka)
pytanie do użytkowników: czy sam 50C6500 bez problemu łyka filmy mkv z napisami polskimi przez USB z hdd?
na tym forum wyczytałem że Panas ma niejakie problemy z filmami/napisami (na pewno G20 a co do v20 nie odszukałem jednoznacznych wypowiedzi)


sprawa dodatkowa: muszę zaopatrzyć się w sygnał cyfrowy bo an razie mam antenę siatkową na balkonie:fool:
opcje są dwie: albo cyfrowa UPC (4 kanały HD: tvp, polsat, tvn, tv silesia :O ) albo telewizja N (co prawda dodatkowy koszt anteny i/lub lepszego dekodera)

który sygnał będzie lepszy (o ile jest różnica)?? czy ktos miał okazję widzieć UPC i N?
N-ka wygrywa bo ma w podstawowym pakiecie 17 kanałów HD (ale nie ma Polsatu) natomiast UPC wygrywa łatwością instalacji (kiedyś miałem UPC i mam kable - pozostaje wpięcie na klatce schodowej i podłączenie dekodera)

podsumowując
dwie rzeczy: czy Samsung będzie czytał mkv z napisami i czy ktoś może doradzić sygnał?

ewentualnie jeśli ktoś mądrzejszy podpowie czy w tym budżecie można wyrwać lepszy TV 50'' który spełni wymagania dot. mkv (np w podobnej cenie jest 50B850)

z góry dziękuję za informacje
pst
 

digitalus

Banned
witam
najlepiej skorzystac z zestawu satelitarnego czyli telewizji n . dwa konwertery na astre i hotbirda. dojdzie kilka darmowych niemieckich kanalow fta hd z astry i duzo innych kanalow sd . jesli niemieckie kanaly nie sa wazne to wystarczy jeden konwerter na hotbirda .
jesli telewizor nie ma funkcji odczytu plikow z usb ale cena telewizora jest atrakcyjna to hdplayer mozna kupic w przyszlosci
http://www.hdtv.com.pl/forum/sprzet/56228-jakich-playerow-uzywaja-forumowicze-statystyka.html
hdplayer to nie tylko odczyt plikow hd ale tez polskich napisow, zwyklych plikow avi i zdjec.
 
Ostatnia edycja:

pastooh

New member
dziękuję Ci za odpowiedź, bo wahałem się co do wyboru sygnału tv, ale doczytałem na stronie n-ki; wygrywają ilością kanałów HD
jest też polsat jak ktoś bardzo chce ale za pomocą dodatkowo płatnego 99pln tunera tv naziemnej który oczywiście n-ka chętnie sprzeda :D

w ogóle myślałem że jak wyłuszczę konkretne pytania, a nie wrzucę temat w stylu '3.5kpln co za to kupić' ;-), to że będzie więcej chętnych do odpowiedzi :)
a czy ktoś podpowie odnośnie modeli samsunga? który model jest następcą ps50b650 o ile w ogóle jest następca?

poddałeś mi tez myśl odnośnie playera HD tzn że odtwarzanie plików mkv przez telewizor niekoniecznie musi być głównym kryterium, bo to z powodzeniem załatwi player
czy rozważenie zakupu np samsunga ps50c550 (+HD-player) będzie dużym ubytkiem jakości w porównaniu do ps50c6500?

chodzi o to że ps50c550 jest ~1kpln tańszy od ps50c6500 - różnicę mógłbym przeznaczyć na hd-playera (np xtreamer albo corn) i jeszcze coś zostanie
Będę wdzięczny za poradę
 

jackx77

New member
witam. PS50C6500 czyta wszystko z USB i PC. Ma w sobie wbudowany tuner tv naziemnej,który działa znakomicie. Obraz to czysta poezja - sprawdzany na ps3, tuner HD, tv naziemna - rewelacja przez duże R. Łączenie przez WiFi oraz LAN - znakomite. U mnie też nagrywa :p i zapewne w przyszłości będzie 3D ;) Ogólnie bardzo..bardzo ...polecam ten model. Posiadam również drugi TV"LED" FX2490HD, ale działa w jadalni na tv naziemnej posiada WiFi :p, łączy się z drugim TV, PC, Telefonem i oczywiście czyta wszystko :) Pozdrawiam.
 

pastooh

New member
witam. PS50C6500 czyta wszystko z USB i PC. Ma w sobie wbudowany tuner tv naziemnej,który działa znakomicie. Obraz to czysta poezja - sprawdzany na ps3, tuner HD, tv naziemna - rewelacja przez duże R. Łączenie przez WiFi oraz LAN - znakomite. U mnie też nagrywa :p i zapewne w przyszłości będzie 3D ;) Ogólnie bardzo..bardzo ...polecam ten model. Posiadam również drugi TV"LED" FX2490HD, ale działa w jadalni na tv naziemnej posiada WiFi :p, łączy się z drugim TV, PC, Telefonem i oczywiście czyta wszystko :) Pozdrawiam.
dzięki
to jeszcze napisz od kiedy masz ten TV i jak słychać buczenie?
 

jackx77

New member
dzięki
to jeszcze napisz od kiedy masz ten TV i jak słychać buczenie?
Witam. Telewizor mam od jakiegoś miesiąca - zero bzyczenia przy oglądaniu telewizji naziemnej SD,SAT-HD i graniu na ps3, przy wyłączonym TV i kompletnej ciszy - zero "bzyczenia". Cichuteńkie "bzyczenie" pojawia się przy przeglądaniu zdjęć, gdzie jest bardzo dużo jasnego "białego" tła, ale nie przeszkadza to w oglądaniu (naprawdę trzeba się mocno przysłuchać), zresztą zawsze można sobie włączyć w tle muzykę z innego katalogu i po problemie:) Poprzednio też miałem plazmę samsunga 42" i bzyczenie występowało,ale po wymianie na inny egzemplarz - zero bzyczenia (miałem poprzednią plazmę prawie 4 lata, więc wiem co mówię) teraz użytkuje ją mój kolega i jest bardzo zadowolony:) Powiem szczerze, że nie ma to jak PLAZMA i przy następnej zmianie też będzie plazma:)
 
Do góry