PS50B650 - DLNA, Internet@TV - problemy z siecią

simi77

New member
Witam,

kupiłem ten tv niecałe 2 tygodnie temu. Jako, że opisanie mojej walki (nota bene której nie zakończyłem) zajęło by ze 2 strony A4, mam pytanie do użytkowników, którzy mają podłączony kabel ethernetowy do tv (oczywiście wypowiedzi użytkowników innych modeli tv będą mile widziane). Jak zachowują się diody LED przy karcie sieciowej w TV po podłączeniu kabla do routera bądź switcha. Czy mrygają czy może któraś świeci się na stałe i tylko podczas transmisji mryga. Po krótce mogę napisać, że przez te niespełna 2 tygodnie od zakupu tego tv wymieniłem 3 routery ADSL, próbowałem podłączyć kilka switchy (wiadomo że tylko DLNA), kilka laptopów z różnymi systemami (vista, xp), nawet kabelkiem krosowym sam TV z laptopem, miałem wymienianą płytę PCB w TV i zrywa mi sieć po kilku - kilkunastu sekundach.

Proszę o odpowiedź w sprawie diód led na karcie w tv.

pozdrawiam
simi77
 

BARTOL

New member
w trakcie laczenia czy tez pobierania danych mrygaja obie -po polaczeniu nic juz nie swieci :)
jesli masz problem z siecia wpisz konfiguracje recznie bo na auto(na ostatnich dwoch firmware)zrywalo mi polaczenie-wpisanie ustawien recznie zalatwilo problem
 

marekwjk

New member
Sieć

w trakcie laczenia czy tez pobierania danych mrygaja obie -po polaczeniu nic juz nie swieci :)
jesli masz problem z siecia wpisz konfiguracje recznie bo na auto(na ostatnich dwoch firmware)zrywalo mi polaczenie-wpisanie ustawien recznie zalatwilo problem

Niestety mam to samo co poprzednik, ręczne ustawienia nic nie dają, Tv podłączony do swicha z N tv, która chodzi normalnie, Pingi to telewizora dochodzą lub nie, oprogramowanie samsunga chwilę widzi tv i znika
Uszkodzony moduł internetowy??
Dzięki za pomoc :evil:
 

BARTOL

New member
pobierz nowsza wersje pc share(na tej z plyty wogole nie wykrywał tv),i co zauwazylem u siebie -połączenie zrywa gdy na komputerze włączone są jakies programy korzystające z netu(nawet gg mu przeszkadza)mam net 2 mega-moze to mało dla tv,i n-ke (która zawsze działa)i tv podpięte do switcha,a komputer i laptop wifi-i tv odtwarza mi filmy i muzyke przez pc share ale jak juz pisalem nic innego z netu nie moze korzystac bo zrywa połączenie :cry: sprawdze jeszcze podłączając wszystko po kablu do switcha to dam znac.Dysk zewnętrzny jest jednak najlepszym rozwiązaniem

A i jak pokazal brak połączenia -trzeba go restartować (wyłącz/włącz z pilota)
 
Ostatnia edycja:

BARTOL

New member
Tak- połaczenie po kablu nic nie zmieniło,pc share doskonale dziala odtwarzając muzyke na filmach zrywa połączenie,mało tego gdy na laptopie dziala pc schare(automatycznie startuje z systemem)a ja mam podłączony dysk twardy z którego chce odtworzyc film-tv widzi wtedy i dysk i pc share- oczywiscie zrywa polaczenie z dyskiem w trakcie odtwarzanie z niego filmu. zrezygnowalem z pc share -filmy ogladam z dysku ,a jesli juz musze z komputera to mam go podpiętego przez hdmi i tez moje media center doskonale sobie radzi,pokazujac i filmy i zdjecia nie zrywajac połączenia-przy tych ustawieniach pozostane:smile: tv podpiety do switcha internet w nim działa wzorowo ,do czasu włączenia na ktorymkolwiek sprzecie w sieci domowej internetu-wtedy pojawia sie błąd polączenia z siecią-wyłączenie tego (innego)sprzetu i wył/wł telewizora naprawia problem i juz nasz tv znów pokazuje repertuar kin czy tez inne youtube:grin:
 
Ostatnia edycja:
Do góry