PS50B550 - jak to z tym buczeniem.

okifaro

New member
Witajcie.

Od wczoraj jestem posiadaczem wyżej wymienionego, generalnie jest ok, ale mam problem z buczeniem. Słyszalne jest z odległości 4m, nawet jak "gra" telewizja z poziomem głośności na 10, natężenie buczenia zmienia się w zależności od jasności obrazu, chyba im ciemniej tym bardziej. W jednym z wątków użytkownicy piszą, że raczej nie buczy w innym że większość plazm buczy... nie wiem, czy mam przywyknąć, czy wojować ze sklepem o wymianę na nowy, czy też zwrócić całkiem i kupić co innego. Czekam na wasze buczące spostrzeżenia.
 

PS50B550

New member
Witaj.Przyzwyczaisz się :) Mój tv też nie tyle buczy co brzęczy i na początku mi to przeszkadzało ale już się przyzwyczaiłem :) Brzęczy głośniej przy jasnych scenach i tak naprawdę słychać go tylko wieczorem przy niższej głośności (ok. 4,5).
 

electro

New member
Mój też lekko bzyczy, ale nie jest to jakoś specjalnie uciążliwe, kwestia przyzwyczajenia, coś jak tykający zegarek, jak się nie zwraca uwagi to nie przeszkadza:) Pozostaje tylko się cieszyć że nie bzyczą jak B850 byłem w sklepie i stałem przy takim, i tak jak nie było słychać żadnego innego tak 850 była wyraźnie słyszalna, a to był market saturn w weekend, więc dużo ludzia hałas itp. Miałem zamiar kupić 850 ale te hałasy mnie odstraszyły, w końcu kupiłem 550, miało byc 650 ale doszedłem do wniosku ze za różnice to sobie kupie lepszy odtwarzacz typu xtreamer
 

Relicht

New member
Witam, mam ten sam problem mój samsung b550 także buczy. Kupiłem go 2 dni temu w sklepie internetowym i zastanawiam się czy nie skorzystać z możliwości oddania towaru w 10 dni i nie kupić Panasonic TX-P424S10E, znajomy ma coś takiego i twierdzi że nie buczy. Doradźcie mi sam, juz nie wiem co robić
 

okifaro

New member
Ja swojego słyszę też w dzień jak oglądam telewizję, już jak wchodzę do pokoju do słyszę to bzyczenie. Złożyłem reklamację w neo24 we wtorek ma być kurier po niego, ale boję się, że nic z tym nie zrobią, wtedy będą chyba zmuszony go oddać, nie wiem, może mój brzęczy bardziej niż wasze.
 

kapsell

New member
Bez reklam
Glosniejsza praca plazm niz lcd to jedno, bo to "specyfika" technologii.

Ale jesli ci przeszkadza i naprawde uwazasz ze to zbyt glosno dla ciebie to dzwon po serwis niech przyjada i osluchaja. W Samsungu poziom akceptowalny halasu to 30 decybeli, jak bedzie wiecej to naprawia.

Nie wszystkie plazmy pracuja jednakowo glosno, nawet tego samego modelu. Mialem (bardzi krotko co prawda) Sama b850 i byl cichutki...

Lepiej nie kupowac pewnych modeli (np Samsunga) bez odsluchu...
 

Relicht

New member
Ja kupiłem swojego w neo24. zastanawiam się czy jak teraz go zareklamuje to czy będę mógł później skorzystać z opcji 10 dni na zwrot telewizora zakupionego przez internet. Chyba nie chce takiego buczącego, ale czy jak wymienię go na Panasonica g10 to czy nie bedzie efektu buczenia
 
Do góry