PS50A451 czy PS50B451???

sixthbro

New member
hehe masz racje ze napewno maja takie praktyki. Chodzi jednak oto ze w tym media w ktorym mi demonstrowali ps50b451 nie mieli juz ps50a451, swoj tv kupilem w innym. Jest pewnie jakas szansa ze film ktory mi podlaczyli byl kiepsko nagrany itp. ale szczerze moje a451 dziala bardzo dobrze na zwyklym dvd a na np mtv hd lub national geographic hd jest kompletnie wypasiany. W tych nowych samsungach nie podaja wartosci kontrastu statycznego tylko okreslaja go jako mega kontrast:) zreszta najwazniejsza jest cena, jesli w najlepszym przypadku ps50b451 dziala nie gorzej niz ps50a451 a cena jest wieksza o 500zl to moze lepiej kupic za to blue raya:p Szczerze uwazam ze jak ktos chce wydac wiecej kaski to niech zainwestuje w dobre full hd czyli seria 7 albo niech kupi a451 i dobre audio. Zreszta pewnie to tylko przypadek ale na forum pojawily sie przypadki wypalonych pikseli w seri b w seri a 451 nikt o tym nie pisal:) Sam duzo myslalem i sie zastanawialem czy psb451 czy psa451, wybralem tak jak wybralem i jestem zadowolony:)))
 

adam-ant

New member
A jak słynne buczenie elektroniki? Jest słyszalne? Tego się w A451 zawsze obawiałem i dlatego mam nadzieję, że seria B jest lepsza pod każdym względem (aha, no i jest jeszcze tego drugi powód - znacznie zmniejszony pobór mocy).
 

broda1725

New member
Bez reklam
sixthbro napisał:
hehe masz racje ze napewno maja takie praktyki. Chodzi jednak oto ze w tym media w ktorym mi demonstrowali ps50b451 nie mieli juz ps50a451, swoj tv kupilem w innym. Jest pewnie jakas szansa ze film ktory mi podlaczyli byl kiepsko nagrany itp. ale szczerze moje a451 dziala bardzo dobrze na zwyklym dvd a na np mtv hd lub national geographic hd jest kompletnie wypasiany. W tych nowych samsungach nie podaja wartosci kontrastu statycznego tylko okreslaja go jako mega kontrast:) zreszta najwazniejsza jest cena, jesli w najlepszym przypadku ps50b451 dziala nie gorzej niz ps50a451 a cena jest wieksza o 500zl to moze lepiej kupic za to blue raya:p Szczerze uwazam ze jak ktos chce wydac wiecej kaski to niech zainwestuje w dobre full hd czyli seria 7 albo niech kupi a451 i dobre audio. Zreszta pewnie to tylko przypadek ale na forum pojawily sie przypadki wypalonych pikseli w seri b w seri a 451 nikt o tym nie pisal:) Sam duzo myslalem i sie zastanawialem czy psb451 czy psa451, wybralem tak jak wybralem i jestem zadowolony:)))
No niestety żyjesz w błędzie bo sam widziałem naocznie w Makro model A451 w 50" który miał 3 martwe piksele (jeden czarny i dwa białe). Natomiast seria B miała znów wypalone czarne paski od góry i dołu. Ale to przez durnotę instalatorów bo pozostawili tv od nowości na takim ustawieniu czyli program z czarnymi pasami.
Jak dal mnie jak porównywałem dwa obok siebie modele to seria B była ładniejsza no oprócz menu, oczywiście chodzi mi o wygląd. Jeśli chodzi mi o odbiór to wydaje mi się że seria B wcale nie gra gorzej.
A co do twojej wypowiedzi to jak nie mieli dwóch modeli serii A i B obok siebie to jak je porównałeś ? zapamiętałeś jak grał w jednym sklepie model A a później pojechałeś do drugiego sklepu i obejrzałeś model B i na tym podjąłeś decyzje ?.
Chyba że porównywałeś serie B w 50" a serie A w 42", jeśli tak to nic dziwnego że na A był ładniejszy obraz.
 
Ostatnia edycja:

sixthbro

New member
WIesz te wypalone pixele to pewnie wszedzie sie moga zdarzyc, jestes pierwsza osoba ktora pisze ze widziala je w a451. Jesli chodzi o odbior to b451 odbieralo zle na dvd hdmi a moj a451 odbiera na dvd hdmi bardzo dobrze. Nie porownywalem ich obok siebie bo niemialem takiej mozliwosci. mozliwe ze w media mieli jakis zle nagrany film albo kiepski kabel hdmi albo dvd, jak zreszta pisalem wczesniej. Ale, co do odbioru a451 nie moge sie doczepic. Mam droga plazme samsunga 42 calowa i nawet nie hd ready i od 2 lat gra swietnie, zadnych martwych pixeli swietne barwy i dlatego teraz zdecydowalem sie tez na samsunga:)
 

sixthbro

New member
a jesli chodzi o bzyczenie to wogole go nie slysze, tv mam co prwada zabudowany ale nie slychac go wogole, moze czasami jak wylacze dzwiek i wyswietle caly bialy ekran, ale smialo moge przyznac ze halasy samsunga to mit, przynajmniej mojego:)
 

broda1725

New member
Bez reklam
Najważniejsze że jesteś zadowolony :eek:k: a co do tych martwych pikseli to fakt mnie to i tak nie rusza sam mam w LCD 40" Samsungu A451 3 tylko że są one z boku i nawet z 1m już ich nie widać. Zresztą kwestia przyzwyczajenia.
 

dukini

New member
msmyla napisał:
B450 ma real 100hz i ma nawet 600hz intelligent frame creation.

24p real movie chyba też ma.

Te 600 Hz to raczej tzw. "chłyt małketingowy".
Na jednej ze stron znalazłem takie oto wyjaśnienie:
"częstotliwość odświeżania obrazu 600 Hz. Brzmi wspaniale, ale wartość ta nie wynika z efektywności działania układów interpolujących ruch, ale ze sprytnego wyliczenia bazującego na działaniu techniki Sub-field Drive (w czasie wyświetlania jednej klatki obrazu komórki plazmowe wzbudzane są 10 razy, a to po pomnożeniu przez 60 klatek na sekundę dla systemu NTSC daje 600 Hz)."
Wynikałoby z tego, że A451 też miał 600 Hz, tylko producent nie wpadł na pomysł, aby to tak nazwać. Bo przecież technologia plazm aż tak się nie zmieniła i w starszych modelach komórka była też wzbudzana 8 - 12 razy na cykl. Tak więc te 600 Hz jest dość naciągane . Pozdrawiam
 
Do góry