PS50A451 czy PS50B451???

sixthbro

New member
Koledzy chce kupic sobie plazme 50 caliza ok 3000zł. Wybrałem Samsunga bo jakość obrazu jest świetna a cena niska. Zastanawiałem się nad Ps50A551 ale ostatecznie odrzuciłem full hd ze względu iz z około 3m i tak nie widac różnicy natomiast przy sygnale SD HD ready działa lepiej, obraz jest wyraziniejszy nie ma pixelozy itd. Teraz mam dylemat czy wybrac A451 i B451. A 451 ma takie opcje jak
  • Przetwarzanie obrazu w technologii Real 100Hz
  • Technologia 24Hz - 1080 24p Real Movie
  • mogę go kupić za 2935zł! na centrum promocji.pl
B 451
  • ma lepsze kontrasty
  • mniej pali prądu
  • jest nowszym modelem
  • mogę go kupić za 3371 w sklepie internetowym OLIMP
Czy jest to możliwe ze B451 nie ma opcji 24p real movie i real 100Hz?
Proszę o wasze opinie!
 

timonek

Member
Bez reklam
msmyla napisał:
B450 ma real 100hz i ma nawet 600hz intelligent frame creation.

24p real movie chyba też ma.

Ciekawe rzeczy piszesz skad masz te wiadomosci bo ja tez szukalem takich rzeczy i nie moglem znalesc wiec zadzwonilem do samsunga i tak samung wcale nie ma 600hz 100hz ma a co do 24p to powinien miec ale nie chcial tego potwierdzic bo dokladnie nie wiedzial a na stroeni samsunga nie ma nic na temat tych rzeczy.
 

timonek

Member
Bez reklam
Najlepiej modele sa poopisywane na stronie nie mieckeij samsung.de tam jest dokladni ewyszczegolnione jakie modele jakie maja parametry z tego co ogolnei patrzylem to jets to roznie jedne maja 100hz inne maja 100hz motion inen jescze 600hz taka smao tyczy sie to filtrow jets tam chyabz 4 wersje tych filtrow tak samo jak i 100hz sa rozne dosc szcegolowo jest tam opisane., najlepiej sobie porownac 3 modele.
 

msmyla

New member
timonek napisał:
Ciekawe rzeczy piszesz skad masz te wiadomosci bo ja tez szukalem takich rzeczy i nie moglem znalesc wiec zadzwonilem do samsunga i tak samung wcale nie ma 600hz 100hz ma a co do 24p to powinien miec ale nie chcial tego potwierdzic bo dokladnie nie wiedzial a na stroeni samsunga nie ma nic na temat tych rzeczy.
Mam PS50B450 i jest na pudełku jak byk napisane 'Real 100Hz' oraz '600Hz Intelligent ... [zapomnialem co dalej:grin: chyba było 'frame creation'', mega contrast, czas reakcji 0,001ms itd. Szkoda tylko, że mój model ma stuck pixela na samym środku ekranu, no ale co zrobię...:(:(:(
 

broda1725

New member
Bez reklam
A nie jest przypadkiem tak że model 50" ma te 600hz inteligent frame creation a model 42" ma tylko 100hz ?

Czemu Samsung zawsze narobi tych modeli jak głupi a puźniej ludzie się tylko domyślają.
 

sixthbro

New member
REKLAMUJ! To jest niewyobrazalne zeby nowy tv za ponad 3tys. miał stuck pixela. Poproś o wymiane tv. Jest cos zreszta takiego jak rekojmia itp. NIe bądz frajer i oddaj ten sprzet tam skad kupiles!
 

msmyla

New member
Problem w tym, że w instrukcji na pierwszej stronie jak byk jest napisane, że pikseli są miliony i że jest to normalne, jeśli się trafi jakiś martwy/zablokowany i to nie podlega wymianie, chyba że jest ich dużo.
 

banjo

New member
Witam. Szczerze mówiąc myślałem ,że system IFC to autorski wymysł Panasonic'a i tak tez jest w rzeczywistości. W B450 jest 600 hz subfield motion.Działa to napewno na podobnej zasadzie jak w Panasonic'u (intelligent frame creation). Samsung ma dodatkowo 100hz motion plus, więc mysle że o problemie z "judderem" mozna zapomnieć. Ja osobiście wybrałbym B450 w wersji 50'
 

banjo

New member
42' i 50' są 100hz ,ale 50' ma właśnie jeszcze te 600hz subfield motion, może 42' tez to ma , ale doszukac sie nie moge. W dwóch wymienionych wielkościach matryce maja 100hz.
 

sixthbro

New member
Bylem dzisiaj w media markt i ogladalem to ps50b451 i poprosiłem zeby podłaczyli go do dvd, zrobili to przez kabel hdmi z boku tv i musze przyznaz ze wygladalo to fatalnie. Napisy na dole tv byly rozmazane, niewyrazne i tak tez wygladal caly obraz, jest to zjawisko tzw pixelozy. Moze jest jakies ustawienie do podlaczenia zwyklego dvd nie blueray bo jesli dobra jakosc jest tylko na blueray to bez sensu kupowac taka plazme. Mam w domu plazme 42 cale samsunga ale ma on rozdzielczosc 851x420 czy jakos tak i odbiera na sd poprostu zaje******! Prosze o opiniezwlaszcza posiadaczy tych plazm i ich uwagi.
 

neutron1

New member
Było trzeba podłączyć przez zwykłe euro a nie hdmi, niewiadomo jak w tym dvd było ustawione skalowanie obrazu no i jest jeszcze kwestia ustawienia tv,
zapewniam cię że na tej nowej plazmie na pewno nie jest gorszy obraz jak na twojej starej plazmie
 

msmyla

New member
sixthbro napisał:
Bylem dzisiaj w media markt i ogladalem to ps50b451 i poprosiłem zeby podłaczyli go do dvd, zrobili to przez kabel hdmi z boku tv i musze przyznaz ze wygladalo to fatalnie. Napisy na dole tv byly rozmazane, niewyrazne i tak tez wygladal caly obraz, jest to zjawisko tzw pixelozy. Moze jest jakies ustawienie do podlaczenia zwyklego dvd nie blueray bo jesli dobra jakosc jest tylko na blueray to bez sensu kupowac taka plazme. Mam w domu plazme 42 cale samsunga ale ma on rozdzielczosc 851x420 czy jakos tak i odbiera na sd poprostu zaje******! Prosze o opiniezwlaszcza posiadaczy tych plazm i ich uwagi.

Odnoszę podobne wrażenie, oglądając np. Discovery. Same kwadraty. Oczywiście, siedząc 3,75m od TV nie przeszkadza mi to. W każdym razie na Canal+, TVN, czy jak podłączałem DVD przez Euro - wszystko w SD - jakość - bajka.
 

sixthbro

New member
No i kupilem w media markt za 3030zł ps50a451. Musze powiedziec ze po podłączeniu jestem bardzo zadowolony. Cyfra i dvd oba przez hdmi odbieraja super. Zdecydowanie lepszy odbior niz ps50b451! Gdy w mm podłączyli mi panowie ps50b451 z dvd sony przez hdmi napisy byly rozmazane itp. Widac oszczednosci w nowej seri B. Polecam zakup ps50a451 w super cenie.
 

broda1725

New member
Bez reklam
sixthbro napisał:
No i kupilem w media markt za 3030zł ps50a451. Musze powiedziec ze po podłączeniu jestem bardzo zadowolony. Cyfra i dvd oba przez hdmi odbieraja super. Zdecydowanie lepszy odbior niz ps50b451! Gdy w mm podłączyli mi panowie ps50b451 z dvd sony przez hdmi napisy byly rozmazane itp. Widac oszczednosci w nowej seri B. Polecam zakup ps50a451 w super cenie.
W Makro jest za ok 2700zł ten model oczywiście 50".
 

adam-ant

New member
sixthbro napisał:
Zdecydowanie lepszy odbior niz ps50b451! Gdy w mm podłączyli mi panowie ps50b451 z dvd sony przez hdmi napisy byly rozmazane itp. Widac oszczednosci w nowej seri B.

Jak to prawda, to mi już ręce opadają. Do kupna TV zostało mi około 2 miesiące, a co się napalę na jakiś model to za chwilę okazuję się, że to g****.
A może ktoś to jednak zdementuje? :hmm:
 

neutron1

New member
Widziałem na własne oczy ps50b451 i powiem że obraz jest rewelacyjny, nie ma się do czego przyczepić, sam za dwa miesiące będę kupował właśnie ten model tv.

Sixthbro a nie pomyślałeś że sprzedawcom w media markt właśnie chodziło o to abyś kupił model ps50a451, praktyki stosowane w sklepach są ogólnie znane, bardzo łatwo jest tak zrobić aby na jednym tv był lepszy obraz jak na innym, normalną rzeczą jest że trzeba najpierw posprzedawać starsze modele z zeszłego roku bo za kilka miesięcy to już ich nikt nie kupi.
 

adam-ant

New member
Uff. A jednak iskierka nadziei :) Muszę jak najszybciej sam zobaczyć gdzieś te nowe samsungi (na papierze wyglądają przecudnie :-D)
 
Do góry