PS42B451 B2W - dziwna sprawa!

Araskam

New member
Witam.

Czytałem trochę na forum o plazmach, ale nie doczytałem się informacji, które mnie interesują. Mam Dwie sprawy:
1. Dlaczego info TV pokazuje mi że jest wyświetlany obraz 1920x1080i @50Hz (obraz przesłany przez dekoder HD telewizji N)? O ile mi wiadomo kupiłem plazmę HD Ready. Czy ta informacja mówi o obrazie wysyłanym z dekodera przez przewód HDMI czy obrazie jaki pokazuje telewizor?
2. Dzisiaj zauważyłem na ciemnym obrazie jasne (jakby wypalone) części obrazu. Było to widoczne zaraz po uruchomieniu TV. Po jakiś parunastu minutach wyłączyłem dekoder żeby sprawdzić czy nadal widać efekt, ale już jest wszystko w porządku, czyli jest ciemne tło bez "utrwalenia" części jasnych obrazu. Czy to naturalne zachowanie? Przyznam, że mnie to trochę zaniepokoiło.

Jeżeli ktoś może mi wyjaśnić te dwie sprawy, to z góry dziękuje za poświęcony czas.

Pozdrawiam
 

Orion123

New member
Araskam napisał:
Witam.

Czytałem trochę na forum o plazmach, ale nie doczytałem się informacji, które mnie interesują. Mam Dwie sprawy:
1. Dlaczego info TV pokazuje mi że jest wyświetlany obraz 1920x1080i @50Hz (obraz przesłany przez dekoder HD telewizji N)? O ile mi wiadomo kupiłem plazmę HD Ready. Czy ta informacja mówi o obrazie wysyłanym z dekodera przez przewód HDMI czy obrazie jaki pokazuje telewizor?

2. Dzisiaj zauważyłem na ciemnym obrazie jasne (jakby wypalone) części obrazu. Było to widoczne zaraz po uruchomieniu TV. Po jakiś parunastu minutach wyłączyłem dekoder żeby sprawdzić czy nadal widać efekt, ale już jest wszystko w porządku, czyli jest ciemne tło bez "utrwalenia" części jasnych obrazu. Czy to naturalne zachowanie? Przyznam, że mnie to trochę zaniepokoiło.

Jeżeli ktoś może mi wyjaśnić te dwie sprawy, to z góry dziękuje za poświęcony czas.

Pozdrawiam

1.Zdecydowanie jest tak jak przypuszczałeś ,czyli ,że jest to informacja o
charakterze sygnału ze żródła.
Natomiast stosowne układy w TV mają
m.in za zadanie transformację takiego sygnalu na 100Hz...
2.Pewne ślady na panelu plazmowym,tzw. powidoki ,to ich 'uroda'.
Będą się pojawiały na jakis czas i znikaly...
Gdyby ktoryś z nich utrzymywał się dłużej,to w Menu /opcje obrazu?/
można uruchomic specjalny program do czyszczenia powidokow,badż
wyswietlic na jakis czas np. z sygnalu analogowego TV naziemnej lub cyfrowej bialo-czarny szum/wystepujacy przy braku sygnalu.../

Życzę przyjemnego oglądania w czasie swiąt i nie tylko!
 

Araskam

New member
Dzięki Orin123 za szybką odpowiedź. Uspokoiła mnie twoja odpowiedź. Zastanawiam się dlaczego te powidoki się utrwalają, mimo że obraz statyczny nie "wisi" długo na ekranie. Max 5 minut. Pewnie taka technologia, ale może uda mi się o tym doczytać. Jeszcze raz dzięki.

Pozdrawiam i również Wesołych Świąt.
 
Do góry