PS3 + Yamaha V465 + BluRay = PCM ?!

wdylag

New member
Witam,

Mam PS3 slim podlaczone bezposrednio do ampli Yamaha V465, a następnie z ampli wyjście na TV. Mam pytanie, dlaczego jak oglądam filmu na plytach BluRay to zawsze ampli rozpoznaje dźwięk jako PCM (wg. opisu na okładkach powinien być np. DTS, DD, czy nawet DTS HD). Zarówno PS3 jak i ampli obsługują przeciez te formaty, wiec gdzie tkwi problem?
 
Ostatnia edycja:

podgóros

New member
ja mam podobny problem ale mam podłączonego laptoka bezpośrednio do amplitunera a z ampli do TV. Jak puszczam Blu raya na kompie to też jest dźwięk tylko na stereo. w laptopie wykrywa mi tylko TV który ma 2 głośniki i niemoge manualnie zmienić nic w Laptopie. Dodam że również posiadam Yamahe RX-V 465 amplituner. Jak sobie z tym poradzić? Coś musze zmienić w Amplitunerze??

Prosze o pomoc. !!!! :-?
 

pkomp

New member
podłączone przez hdmi?ustaw w programie passtrough a we właściwościach dźwięku dla danego wyjścia przy włączonym ampli ustaw format głośników i jakość oraz co ma przesyłać bez dekodowania bo windows nie zawsze trybi
 

podgóros

New member
tak przez HDMI bezpośrednio do Ampli mam podłączone.
Po podłączeniu automatycznie wykrywa mi tylko TV. Windwsa 7 mam. Na laptopie wykrywa mi tylko TV który ma 2 głośniki dziwne dla mnie bo wydawało by się że jak przechodzi przez amplituner to powinno jego załapać a nie TV.
Spróbuje dzisiaj wieczorem to zrobić jak napisałeś. Obawiam się że nie dam rady bo winde mam po angielsku (orginał kupiony w Usa z Laptokiem) . bujam się już z tym rok czasu. Dzięki wielkie za zainteresowanie, jak będe miał problem to napisze.
 
Do góry