PS3 + Panasonic SA-PT550 Problem

gnom

New member
Witam

Mam nastepujacy problem. Podlaczone PS3 do TV przez HDMI i PS3 przez kabel optyczny do kina domowego. Mam FW 1.93 (chyba) i w ustawieniach dzwieku po przelaczeniu na 'optyka' dzwiek 'klikania' w XMB zanika, chyba, ze seria dzwiekow wystepuje wtedy slysze, w grach jest wporzadku, ale tez nie wszystkich np. w NFS:pS i FIFA 2008 totalna cisza. Po podlaczeniu Xboxa 360 do kina wszelkie gry ktore sprawdzilem, dzialaja bez problemu.
 

mariof

New member
Bez reklam
dokładnie! jest jeszcze hipotetyczna mozliwość uszkodzenia kabelka (gniazda) toslink. Aha! Jeszcze zaktualizuj firware w PS3
 

gnom

New member
tomter napisał:
musisz w ustawić w PS3, rodzaj wyjścia audio na optyk i zanaczyć wszystkie formaty audio,

Niesety nie dziala... Jakby nie byl wybrany optyk to w ogole dzwieku bym nie mial przez kino...
 

mariof

New member
Bez reklam
sprawdź jeszcze ustawienia w amplitunerze. Miałem sporadyczne problemy (via toslink mam podłączone PS3 i n-tv), "ni z gruchy ni z pietruchy" nie było fonii z konsoli (może to jakiś konflikt w związku z HDCP....?). Od czasu aktualizacji firmware tego problemu nie ma.
PS zakładam że gniazda i kabelek są na 100% OK. Szczerze mówiąc nie spotkałem się z awarią tego elementu toru i mój poprzedni post to taka spekulacja...,
 

mariof

New member
Bez reklam
spróbuj. Jednak zastanawiajace jest to że dźwiek "znika" tylko niekiedy... .
Daj znać czy rozwiązałeś problem. I jeszcze coś. Fifa 08 wysyła DTS - może Twoje kino nie obsługuje tego formatu a konsola wysyła sygnał "jak jest" bez dekodowania...?
 

gnom

New member
Kino napewno obsluguje. Bo w grach np. F1 Championship DD5.1 dziala bez problemu. ine slychac 'keytone' w XMB, ale po wlaczeniu DPLII juz slychac, co do niekotrych gier to nic nie pomaga. Demo Fify08 na PS3 jest gluche, na tej samej konfiguracji na xboxie Demo Fify08 dziala bez problemu...

P.S Jeszcze jutro sproboje zakutalizowac FW.
 
Ostatnia edycja:

lbk

New member
tak jak napisał mariof - gry EA mają dźwięk DTS więc pewnie tu jest problem. Instrukcja od kina powinna pomóc. Zaktuaizuj firmware i popatrz na ustawienia dźwięku (formaty, upsampling itd. - co masz odhaczone, co nie)
 

gnom

New member
NFS:pS ma DD5.1 nadal problem akutalny. Sproboje pozniej uaktualnic FW

EDIT:

NIESTETY update softu nie pomaga :((((( plz. help
 
Ostatnia edycja:

gnom

New member
Dopiero po odznaczeniu DD DTS w opcjach dziweku, to dzwiek jest we wszystkich grach. Musze jeszcze sprawdzic czy dzwiek z innych gier gra w DTSie, bo jak nie to sie zawiode. Ale tylko gry z EA nie dzialaja z wlaczonym kodowanie DTS ;/ mimo, ze sa nagrane tylko w DD
 
Do góry