PS3 + Onkyo 608 + 5.1/0 - szybkie pytanie

killpit

New member
Tam gdzie można i jest możliwość wstawia się podłogówki bo one zagrają i lepiej i pełniej dzwiękiem.
Do mniejszych pomieszczeń lub takich gdzie faktycznie nie można wstawić podłogówek spokojnie wystarczą Tannoye.
 

punkt

New member
Napiszę Wam jak się finalnie u mnie sprawy mają - może ktoś będzie miał w przyszłości podobną sytuację i jakoś to pomoże.
Dokonałem odsłuchu (przy podłączonym onkyo właśnie 607 i 608 w różnych wypadkach):
- Quadral ARGENTUM 07 (5.1 set)
- Wharfedale Diamond 10.4 (+10.0 +10cc +10.sx)
- Klipsch F3 (+C2 +B2)
- Tannoy Arena

W pierwszych dwóch wypadkach było bardzo przeciętnie. Kupiłem jakieś 5-6 lat temu kino domowe Sony z ichnim ampli, odtwarzaczem i setem 5.1 za jakieś 2500 (6 lat temu!) i słuchając tych dwóch pierwszych głośników nie czułem jakiegoś specjalnego przeskoku jakościowego.
Klipsch - bezkonkurencyjne. Pamiętając o tym, że mogę być nieobiektywny (bo wszyscy namawiali mnie na Klipsch właśnie) zabrałem ze sobą żonę która o sugestiach nic nie wiedziała. I po odsłuchaniu dwóch pierwszych oraz tych uznała, że absolutnie i bezapelacyjnie tych się słucha najlepiej. No ale jak je zobaczyła zaczęły się schody :( faktem jest, że to chyba najbrzydsze kolumny głośnikowe na rynku, a człowiek odpowiedzialny za design w Klipsch musiał być na solidnym rauszu projektując ten model. Pojechaliśmy więc jeszcze odsłuchać Tannoye i..... było na prawdę rewelacyjnie. Znacznie lepiej od Quadral i Wharfedale. Zapewne nie lepiej niż Klipsch, ale na materiale który miałem prezentowany, wstyd się przyznać, różnicy nie odczułem. To zaskakujące, że takie za przeproszeniem "gówienka" mogą z siebie wykrzesać tak mocny, ale i czysty przy tym dźwięk. Na dodatek mam okazję kupić zupełnie nowe tannoye za 3000.

Podsumowując - gdybym miał duży dom i osobny pokój kinowy brałbym Klipsch. Ze względu na ich ordynarną kłującą w oczy urodę - wezmę jednak prawdopodobnie Arenę.

Jeśli jest coś co jeszcze powinienem mieć na uwadze nim ostatecznie dokonam zakupu (np coś ładniejszego od f3, i lepszego od tannoya), bądź uważacie, że popełniam wielki błąd rezygnując z kolumn przy moich parametrach użytkowych - dajcie znać :))))
 

kret020573

New member
dołączę*się do tematu z pytaniem:
mam już onkyo 608 i ps3 teraz szukam głośników budżet zakładam na poziomie ok 5tys ale wymóg jest taki, że głośniki muszą być możliwie najmniejsze nawet się zastanawiałem nad bose acoustimass 10, ale znajomy coś wstępnie polecił monitor audio radius hd (chociaż nie wiem który model polecał) no i ich cena chyba ciut może mnie przerastać, ktoś inny polecił focale, ktoś jeszcze jakieś Acoustic Energy aego T, szczerze mówiąc zupełnie się gubie proszę*o podpowiedzi. Oczywiście wymienione wyżej modele to czyjeś sugestie jeśli macie swoje to baaardzo prosze o podpowiedź może jakieś linki z materiałami porównawczymi.
Pomieszczenie 6x5x2,5 użytkowanie 70% film 30% muzyka.
Pozdrawiam
witam,
ja mam MA Radiusa polecam, w 5tys. spokojnie się zmieścisz jak by co to na pr.
 

zeta

New member
I na czym ostatecznie stanęło?
Ja mam także podobny zestaw tzn, Onkyo 608, Klipsh F3, PS3.
Odsluchalem duzo zestawów o zbliżonej mocy. CHodziło mi tylko o porządny zestaw stereo bez suba itp. i powiem że Klipsha nie zamienil bym na inne :)
Początkowo odsłuchałem F1 - było nieźle. Poprosiłem dla porównania o podłączenia F3. Kopara opadła i nie chciałem już nic innego słuchać.
Grają u mnie już od roku. A kwestia wizerunku i gabarytów to rzecz wtórna ;). Dodam że nie słuchałem tego zestawu na pełnej mocy bo się boje o ściany ;)
 
Do góry