ps3, migotanie menu przy 1080p

aravelek

New member
Hej!

to mój pierwszy post, więc "witam" wszystkich serdecznie!

od niedawna jestem właścicielem panasa 42s10e
wczoraj kopiłem ps3 slim 250gb

podłączyłem ps3 z panasem kablem hdmi. Wszystko niby ok. konsola przy automatycznym trybie wykrywania rozdzielczości wykrywa wszystkie możliwe,
NATOMIAST
w menu przy ustawionym 1080p obraz przeskakuje, migocze, czasem też strzela dźwięk (tak jakbym dotknął jacka przy podłączonym przewodzie do wzmaka)
pogooglowałem troszkę i widzę, że pojawiały się posty na ang forach, ale nie znalazłem odpowiedzi.
niestety nie sprawdziłem jeszcze jak obraz będzie zachowywał się przy włączonym filmie na 1080p.
przy ustawionym recznie 1080p dzieje się tak samo

dopiero ręczne odznaczenie 1080p przynosi rezultat. wtedy włącza się 1080i.

Jak temu zaradzić?? Przecież tv obsługuje ten format obrazu...
Macie jakieś pomysły, czy ktoś się z tym już spotkał
Bardzo proszę o pomoc.

Adrian
 

k0val

New member
migocze, czasem też strzela dźwięk
spore prawdopodobieństwo że jest to wina kabla hdmi ponieważ leci nim obraz wysokiej rozdzielczości oraz dźwięk - w obu przypadkach coś szwankuje ,podłącz innym i sprawdź jak będzie.Możesz też spróbować podpiąć pod inne gniazdo hdmi w tv.

pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

aravelek

New member
dzięki za odpowiedź

sytuacja przedstawia sie tak samo jak tutaj

youtube.com/
watch?v=TLiQQRd3ryU

problem z hdmi i HDCP.

dzisiaj kupie nowy kabel hdmi, nie chcę tylko kupować nieskończoność bo to całkiem drogie kable są.
może jakiś polecicie?

A.
 

mietek099

New member
Kup na próbę jakiś zwykły i tańszy. W przypadku kabla HDMI sygnał przesyłany jest cyfrowo (a nie analogowo) więc przykładowo kabel za 15 zł albo będzie działał tak jak ten za 50 zł albo nie będzie działał w ogóle.
 
Do góry