PS3 Media Server

owczarek

New member
witam,
potrzebuje porady
używam PS3 media server do oglądania filmów (nie mam konsoli PS3).

miałem przedtem wersję ps3 ms 1.20 i filmy w wysokich rozdzielczościach mi skakały, wczoraj zainstalowałem ps3 ms 1.21 i filmy które uprzednio mi skakały chodzą płynnie ale niestety nie wyświetlają się napisy (pliki txt)

bardzo proszę o pomoc bądź poradę

pozdrawiam!
 

owczarek

New member
witam. potrzebuje kolejnej porady. po zainstalowani PS3 media server wersja powyżej 1.20 nie odtwarza mi dzwięku w plikach typu m4v, mp4 itd. pliki avi są odtwarzane bez zastrzeżeń

czy może potraficie mi jakoś poradzić
 

DOMEL9

New member
Bez reklam
a wczesniej odtwarzało ?
pobaw się ustawieniami i silnikami audio ale odpal tez z katalogu transcode ( zaznacz ptaszka żeby pokazywał ci ten katalog ) te pliki albo odznacz/zaznacz "przełącz na tsmuxer gdy wideo jest kompatybilne i nie ma napisów "
bo podobno sa problemy z tymi plikami a z applowskim szczególnie - na forum media serwera są o tym posty
 

INTseed

New member
Witam.
Czy ktoś wie jak wyłączyć podwójne napisy w formacie ass ?
Program wyświetla napisy razem z mplayerem (dublują się ).
 

DOMEL9

New member
Bez reklam
mplayer czyli silnik audio w PS3MS ( to zmien na ffmpeg )? czy jakiś porces,opisz dokładniej plis - i zapodaj ustawienia - ale najlepiej baw sie SRT tu nie ma problemów (no ja nie miałem nigdy )
 

INTseed

New member
Ty jesteś osobą która napisy konwertuje do formatu srt.
Ja chciałbym mieć to tak ustawione żeby śmigały ass :)
Napisy w tym formacie mają więcej możliwości ustawień.
Masz napisy plus często jest dodawany opis u góry ekranu
lub w połowie.
Można wyłączyć całkowicie ass/ssa ale nie tędy droga.
 

k-9

New member
hej mam mały problem z PS3 media server.
Otóż czasem pliki działają a czasem nie... dzieje się to dość regularnie np., co 2 dni.
W prog. już nic nie zmieniałem a dalej odtwarzają się niektóre pliki... z avi jest ok. z mp4 ( z youtube) są problemy i z mkv...
Jedynym wyjściem jest odświeżenie listy plików, ale jest to trochę upierdliwe... Chciałbym raz wejść na server przez tv i mieć pewność że wszystko będzie hulać ... a nie taka loteria raz ok a raz nie...
Czy ktoś wie w czym jest problem?
Mam tb sony ex40
 
Ostatnia edycja:

INTseed

New member
A więc tak. Ciągle mi pokazuje podwójne napisy jak na zdjęciu.

PS3 Media server 1.30.1 na wcześniejszych to samo było.
Mam wgrany zestaw kodeków CCCPack oraz CoreAvc.
W setupie CCCP :) miałem zaznaczone FFDshow Video Decoders H.264/avc
a raz testowałem opcje Alternative H.264 Decoders i tu zaznaczyłem CoreAVC.
To samo mam :( Podwójne napisy.
Jeżeli komuś normalnie działają podajcie mi dokładnie jakie kodeki w systemie macie zainstalowane.
Thx.
 

milanbrr

New member
Witam
mam pewien problem z filmami , a mianowicie filmy przycinają się.
Co muszę zrobić?? skonfigurować media playera?? jak tak to proszę o pomoc.
 

d_singe

New member
"Hejka,
Założyłem tutaj konto tylko dlatego, że mam do was jedno pytanko :wink:
Otóż korzystam z DLNA na swoim telewizorze Sony Bravia Ex 43 cale.
Używam programu PS3 Media Server. Ogólnie jestem z niego zadowolony, filmy bardzo ładnie wyglądają- super oglądało się Avatar w hd, program całkiem szybko znajduje telewizor, szybko działa.
Ale mam z nim od czasu do czasu problem... Czasami nie działają mi filmy takie jak mp4- sciągnięte hd z youtuba... z avi nie ma większych problemów, czasami nie działa mi mkv. Na telewizorze nie da odpalić flv... W przypadku mkv czasem leci sam dźwięk bez obrazu... Połączenie mam dość szybkie ps3 pokazuje ok 25MB więc wszystko powinno ładnie iść...
Domyślam się, że mam burdel z kodekami... no kompie wszystkie formaty idą bez większych problemów... ale ps3 chyba nie wszystkie kodeki wychwytuje...
Mam najnowszą wersję programu 1.30.1
Planuje wywalić wszystkie kodeki, wyczyścić rejestr itp, i zainstalować tylko najważniejsze kodeki dziki które nie będę miał problemów na komputerze i na telewizorze...
Tylko możecie mi polecić jakie"
 

buby

New member
Witam, liczę na Waszą pomoc.

Ściągnąłem sobie kilka filmów HD. Format mkv. większość to rozdzielczość 1080 i to właśnie z nimi mam problem. Mianowicie filmy chodzą idealnie tylko wtedy kiedy nie odtwarza mi napisów. Z napisami jest tragedia. tnie jak nie wiem co, nie do oglądania. próbowałem wczytać napisy do filmu, ale wtedy konsola nie chce mi ich wyświetlić. Mam komunikat że opcje napisów niedostępne. Oglądam przez ps3 media server konsola z komputerem połączona po kablu. Macie jakieś pomysły żeby poprawić wyświetlanie filmów z napisami?
 

DOMEL9

New member
Bez reklam
Koledzy media serwer niestety to program - czasem działa lepiej czasem gorzej zależy od kompa - po pierwsze d-singe MS ma własne kodeki i wspólpracuje z konsolą najlepiej na TV mozesz miec problemy - mozęsz dodatkowo zainstalowac pare rozszerzen ( avi synth itd ) a są one opisane w zakłądce o programie czy jakoś tak było - różdnorodność matrosek i ich przygotowania jest też spora i nie zawsze wszystko pójdzie więc problemy sa na porządku dziennym jak znasz angielski polecam forum
PS3 Media Server • Index page
buby niestety dodanie napisów przez program w locie to jest prawie "transkodowanie" materiału w locie a co za tym idzie potężna praca procesora i dlatego nie daje rady, na 720 też moze ciąć trzeba mieć laptopa potwora niestety
co do pomysłów to mam jeden - zakup odtwarzacza multimedialnego - zabawa w oglądanie na PS3 była fajna żeby poznać temat ale potem to już zaczęło pachnieć "etatem" więc kupiłem kombajnryżoplejer czyli "chiński odtwarzacz plików wszelakich" i problemy zniknęły.
:popcorn: ide poleżeć
 
Do góry