PS3 Media Server

Masta_J

Active member
Bez reklam
Masz prawo uważać jak chcesz.
Masz problem z podawaniem pełnych informacji i nie tylko ja tak uważam bo jak myślisz dlaczego DOMEL9 pisał Ci o AVCHD USB?
Świta?

Czy ta trasa PC<->Router<->TV kabel RJ45 cała jest zrealizowana po kablu sieciowym?

Pozdrawiam,
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
No tylko wyciągnąłem już od niego informację, że on nie korzysta w ogóle z PS3 tylko streamuje bezpośrednio do TV.
Napisał w dziale PS3 i to zmyliło nas wszystkich.

Pozdrawiam,
 

Trezor

New member
cyber78 - czy ja go obraziłem wyzywając czy coś??

Czy ta trasa PC<->Router<->TV kabel RJ45 cała jest zrealizowana po kablu sieciowym?
Tak po kablu dodatkowo jak patrzyłem w ustawieniach karty sieciowej mam 100Mb/s Full duplex

Więc nie wiem czemu film 720p potrafi obciążyć procesor do 50% a o 1080p już nie wspominając.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Pozostaje mi zaproponować Ci zrobić eksperyment i przepiąć kabel sieciowy z TV do PS3 i zobaczyć czy nadal jest tak samo.
Bo coś mi się zaczyna wydawać, że to może być problem z telewizorem.

Pozdrawiam,
 

Trezor

New member
Raczej to nie wina TV sprawdziłem na drugim TV dodam iż nie u siebie w domu i jest to samo...... Przy divix obiążenie jest rzędu kilku %. Chyba że ja coś mam poprzestawiane w aplikacji.


Problem rozwiązany :D

Znalazłem stronkę na której był konfig do mojego TV Panasonic i teraz użycie procesora przy 1080p skacze max do 50% a tak to sobie jest 8-18% prawie cały czas.


Poniższy plik wkleić do x:\PS3 Media Server\renderers
Zippyshare.com
 
Ostatnia edycja:

gorylla

New member
Bez reklam
A ja zapytam trochę z ciekawości, co zrobić z takim fantem.
Postawiłem PS3 MS na lapku (wersji programu nie pamiętam, ale to jakiś ostatni rzekomy "stable").

I jest tak- PS3 nie widzi konsoli- komunikat, że nie została znaleziona, ale wszystkie media z lapka są widoczne i odtwarzają się bez najmniejszych zastrzeżeń. Połączenie uPNP nie działa (na razie nie bawiłem się z routerem, może tam jest problem). Ale w ogóle nie wiem, czy te uPNP jest mi potrzebne i do czego (w ogóle co to jest to uPNP i do czego ma służyć, bo wiki-def nic mi nie mówi).

Więc jak to jest- PS3MS nie wykrywa konsoli, a połączenie ewidentnie jest i media hulają? To normalne? Dodam, że tak było od samego początku, nigdy nie miałem komunikatu o wykryciu konsoli, a zgrywanie i stream z serwera aż trzeszczy. WTF?

@Trezor- ten pliczek to nada się też do Panasa S10, czy tylko do nowych serii Panasków (albo w ogóle dedykowany tylko do G20)? Bo nie wiem, czy go zapodawać pod mój TV.
 
Ostatnia edycja:

mustang77

New member
Witam.
Po uruchomieniu PS3 Media Serwer v1.11.369
Wyświetla się błąd javaw.exe-Błąd aplikacji
Instrukcja spod "0x6d334e20"odwołuje się do pamięci pod adresem "0x00000000".Pamięć może być "read".
Nacisnij przycisk OK,aby przerwać działanie aplikacji

Serwer działa ale po naciśnięciu OK z błędu-wyłancza się aplikacja cała.
Czy ktoś wie jak usunąć ten błąd?
 

sonic01

New member
Za pomocą PS3 Media Serwer kopiuję filmy z PC-ta do PS3 lanem po kablu ale chciałbym też móc w drugą stronę czyli filmy z PS3 kopiować do PC-ta. Da się ? Jak nie da się za pomocą PS3 Media Serwer to można w jakiś inny sposób robić to lanem po kablu bez podłączania do PS3 zewnętrznego HDD ?
 

BartGT

New member
witam,

moze ktos mial podobny problem, bo ja mecze sie juz trzy dni i bez efektu.

dzwiek nie pokrywa sie z obrazem ;/ jest takie delikatne przesunięcie i juz nie wiem co zrobic zeby ładnie szlo równo ;/ napisy wyswietlaja sie normalnie wszytko niby ok tylko to przesuniecie z 2 sec

mial ktos podobny problem, jak go rozwiazac? Pozdr.
 

AdikTG

New member
BartGT, nie wiem czy już się uporałeś z przesunięciem napisów ale napisze jakby ktoś potrzebował:

Jeśli używasz tylko MEncoder to spróbuj odznaczyć "inne metody synchronizacji A/V".
Jeśli używasz TsMuxer to spróbuj w TsMuxer odznaczyć "wymuś ilość klatek..."
Możesz też spróbować go wyłączyć odznaczająz "przełącz na TsMuxer gdy wideo...." i zobaczyć czy coś się zmieni.

Ja mam inne pytanie.
Powiedzcie mi czy na konsoli, jak się przegląda pliki z serwra PMS, to zawartość (struktura katalogów i plików) jest za każdym razem wczytywana na nowo. Po prostu jak wchodzę do katalogu, gdzie jest dużo filmów to strasznie długo trwa, zanim się pokażą wszystkie. Próbowałem tam zaznaczać Buforowanie biblioteki, ale jakoś to nie działa. Ja akurat używam tego serwerka do TV Bravia, bo nie mam konsoli.
 

enti

New member
witam ja mam problem z telewizorem panasonic 50v20 widzi mi server ale nie widzi juz udostepnionych plikow ( folderow) na PC wie ktos jak rozwiazac ten problem ? moze jakis manual gdzies jest szukalem szukajka ale nie znalazlem nic co by mi pomoglo .
 

mustang77

New member
Może zaporę trzeba ustawić na sterowanie ręczne, ze zdefiniowanymi przez użytkownika strefami tzw. "Tryb interaktywny" np.w Eset NOD 32. I / Lub włączyć w kompie usługę odnajdywania SSDP [ panel sterowania>>narzędzia administracyjne>>usługi ] Na liście usług będzie "usługa odnajdywania SSDP. Kliknij na niej prawym i wybierz właściwości.Tryb uruchamiania wybierz na automatyczny i uruchom tę usługę. U mnie te dwie rzeczy sprawiały kłopot. W routerze sprawdź czy masz włączone UPnP
 
Ostatnia edycja:

enti

New member
witam sciagnalem starsza wersje i jest ok tylko ze tnie mi filmy na 720p i 1080p ;/ wie ktos co moze byc przyczyna ? komp c2d 2.13 ghz 1 giga ramu wiec powinien uciagnac film pewnie cos musze zmienic w ps3ms ale nie wiem co
 

qbencjusz

New member
Szukałem w forach i każdy miał inną radę.
Nie działały mi filmy mkv z polską ścieżką dźwiękową. Ps3Media odtwarzął mi tylko po angielsku i to przez avisynh, natomiast za pomocą mencoder wybierając odtwarzanie z polską ścieżką dźwiękową wywalało błąd "dane uszkodzone".
Jesli macie ten problem to polecam ściągnąć z MPlayer on Windows (win32) (link jest podany w w ps3Media w zakładce "o programie" MPlayer's Sherpya Builds) mplayer i cały ten katalog przegrać do katalogu gdzie jest zainstalowany ps3Media. U mnie pomogło i teraz mkv w full HD działa z polską ścieżką dźwiękową.
Teraz działa, można wybrać z transcode wersję z pl i nie wyrzuca błędu.
 

piterjot

New member
witam, mam pytanie:

czy jeśli do routera mam podłączone po kablach dwa kompy i ps3 po wi-fi to wystarczy tylko na jednym z nich zainstalować media server żeby spod konsoli korzystać z zasobów obu kompów?
 
Do góry