PS3 Media Server

rasel

New member
DTS w mkv problem

Witam

Po ustawieniu wszystkiego zgodnie z zaleceniami forumowiczów dalej mam szum podczas odtwarzania filmów dts-em
Pozostaw dźwięk DTS w strumeniu zaznaczone
Volume - normal
Dźwięk - lewy + prawy
PS3 + ampli - oczywiście z DTS
Proszę o pomoc co moze byc nie tak

Rozważam jeszcze to że moja k.dźwiękowa obsługuje tylko do AC-3 Może w tym tkwi problem
 

sidnej1

New member
ja mam inny problem, mam windowsa 7 i windows media player 12, przez ruter mam podłączony ps3, ps3 widzi komputer jako serwer multimedialny ale po próbie wejścia na niego otrzymuję komunikat
"Dostęp do serwera multimediów jest niedozwolony. Jest możliwe że nazwa tego systemu w tym systemie Ps3 "ps3-254", nie została zarejestrowana. Sprawdź ustawienia serwera multimediów."

próbowałem konfigurować serwer multimediów za pomocą filmiku z youtuba (tytuł filmiku to Stream media to PS3 with Windows Media Player 12 & Windows 7 nie mogę zamieścić linka także zamieściłem tytuł filmiku)
ale napotykam na opór w 1 minucie 24 sekundach filmu na filmie po włączeniu opcji "Włącz przesyłanie strumieniowe za pomocą grupy domowej" przechodzi do ekranu wyboru co można udostępniać, u mnie natomiast po włączeniu tej opcji pokazuje mi się napis" Ten komputer należy do grupy domowej. Grupa domowa jest niedostępna ponieważ nie masz połączenia z grupą domową"
i jedyne co mogę zrobić to anulować

czy ktoś wie jak to rozwiązać?
 

gkulka

New member
Witam,

Czytam wątek od początku , ale nie znalazłem odpowiedzi, więc:

Po krótkiej walce i dołożeniu pliku konfiguracji udało mi się podpiąć PS3MS 1.20.409 do TV Toshiby. Tylko przy oglądaniu filmów 1080p po jakiś paru minutach wszystko zaczyna się ciąć, a w logu pojawia się"

[New I/O server worker #1-1] TRACE 15:30:59.359 Starting transcode/remux of We are the world for Haiti.mp4
[Thread-75] TRACE 15:32:25.484 FATAL ERROR: OutOfMemory / dumping stats
[Thread-75] TRACE 15:32:25.484 Not enough memory to allocate 629145600 bytes... Using half of it

Maszynka to Intel core 2 duo e4300 , ram 2gb 800Mhz[chyba]

O co chodzi, pomóżcie ?

Pozdrawiam
gkulka
 

butcher23

New member
A ja mam taki problem

Po 2 godz zabawy z MS i TVersity nic nie zdziałałem
Oczytałem się na forach rożnych opinii, ale nic nie znalazłem
Mój system to Win 7... i po dłuższym czasie przesiadłem i się na stacjonarny z XP i wszystko poszło jak burza

Na Siódemce niestety nie chodzi MS, a myślałem że to wina routera

Teraz pytanie kto wie co trzeba wyłączyć, żeby chodziło??

Anty vira mam wyłączonego firewalla także
 

new

New member
Witam

Po ustawieniu wszystkiego zgodnie z zaleceniami forumowiczów dalej mam szum podczas odtwarzania filmów dts-em
Pozostaw dźwięk DTS w strumeniu zaznaczone
Volume - normal
Dźwięk - lewy + prawy
PS3 + ampli - oczywiście z DTS
Proszę o pomoc co moze byc nie tak

Rozważam jeszcze to że moja k.dźwiękowa obsługuje tylko do AC-3 Może w tym tkwi problem
Zrób taki numer : wejdź w "ustawienia muzyki" następnie w " Bitmapping" i tam masz Typ1 , Typ2 ,Typ3
Pobaw sie tym , mnie pomogło na Typ2:-D
 

Spioch1

New member
Na Sony Bravia ex500 działa wszystko znakomicie, natomiast na v5500 mam problem z tsmuxerem (który jest najoptymalniejszym wyjściem, i działa na ex500)
Mianowicie widzę mozaikę, jakieś rady?
 

shadowbart

New member
witam.
Mam zainstalowana najnowsza bete ps3 media serwer moj telewizor to samsung L40C650 wykrywa mi ps3ms ale jak proboje wlaczyc mkv lub avi z naposami wyskakuje nieobslugiwalny format pliku. Czytalem juz chyba wszedzie gdzie sie da i nie moge nalesc rozwiazania. system win 7 64
 

Trezor

New member
Powiedzcie mi czy filmu w HD muszą tak rwać??

PS3MS

C2D E8400 3@4.2
8GB DDR2 1066@1200Mhz G.Skill
Panasonic TX-42G20ES

zużycie procka w granicach 50% :/ macie jakieś pomysły??
 

DOMEL9

New member
Bez reklam
Jakbys dalej nie znal odpowiedzi to WIFI jest problemem - jak juz musisz to po kablu ale lepiej daj spokoj i wejdz w tworzenie AVCHD na usb. Media serwer to do SD jak dla mnie - "porzadne" HD to tylko struktura AVCHD - goraco polecam nauke tematu. Masta mysle tez by ci polecil ale on lubi byc tajemniczy :eek:k:
 

Trezor

New member
Masta_J - dobry jesteś ja Ci piszę o Media Serwer a Ty wyjeżdżasz po HDMI:D nie ma co a co ma HDMI do stermowania po lanie?? Widziałeś żeby ktoś łączyć TV-router z HDMI?? Jakbym odpalał filmy PC-TV to bym o lanie chyba nie wspomniał tylko na karcie graficznej ustawił owszem mogę tak oglądać ale wiąże się to z judderem i idzie szału dostać na różnych kodekach i playerach.


Teraz przyszła kolej na Media Serwer i napisze Ci łopatologicznie PC<->Router<->TV kabel RJ45
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Dziękuję Ci bardzo za oświecenie ale piszesz w dziale PS3 więc chyba znowu zapomniałeś na samym początku o czymś napisać - ale nie przejmuj się, o sieci też nie pisałeś więc to standard u Ciebie, że trzeba się domyślać o co autorowi chodzi.

Pozdrawiam,
 

Trezor

New member
Masta_J - nie chce mi się z Tobą wdawać w dyskusję bo i tak będzie to bez znaczenia naszą rozmowę uważam za skończoną.

Ponawiam pytanie czy filmy w kontenerze mkv transkodowane aplikacją PS3MS muszą tak obciążać procesor czy idzie coś z tym zrobić ?? Jakoś jest ładna i nie ma efektu juddera który występuje przy połączeniu PC - TV kabelkiem HDMI, Component itd...
 
Do góry