PS3 jako odtwarzacz filmów Matroska (.mkv)?

DOMEL9

New member
Bez reklam
Z tym DTS to nigdy jak przerabiam mkv2vob nie mialem takiego komunikatu "patching dts "(moze przeoczyłem ) ale dziwne bo jesli film ma sciezke DTS to zawsze po przerobce byl DTS na ampli i dzialalo - JEDNA RZECZ JAK MACIE WYJSCIE OPTYCZNE TO MIEJCIE ZAZNACZONE TYLKO DTS bo mialem raz tak ze mi nie odtworzylo filmu nawet i konsola zwis miala ale potem bylo ok dziwne nie ?
nie mam zaznaczonego always transcoding DTS i zawsze wszystko idzie ok
pytanie o to czy macie dobre zrodlo do operacji a nie jakis lipny film czy koncert - jesli sa dwie sciezki audio w pliku to demuxujcie i muxujcie z dtsem tylko ALE - suchy pamietaj ze jak robisz mkvmerge to klikasz na strumien wideo i potem w zakladce 'format specific options' sam recznie wpisujesz fps czyli 23.976 reszta opcji pozostaje default i wtedy powinno ladnei zmuxowac nowa matroske
 

suchy173

New member
suchy pamietaj ze jak robisz mkvmerge to klikasz na strumien wideo i potem w zakladce 'format specific options' sam recznie wpisujesz fps czyli 23.976 reszta opcji pozostaje default i wtedy powinno ladnei zmuxowac nowa matroske
DOMEL9 ale ja nie chce tworzyć nowej metroski tylko plik vob bądź m2ts do ps3, a w tsmuxerze nie ma opcji zaznaczenia fps=23.976 najmniejsza wartość to 24, w mkv2vob nie ma w ogóle możliwości zmiany fps, chyba że automatycznie je dostosowuje (ale u mnie jakoś to się nie sprawdza :-() Bo gdy film ma fps=25 i go muxuje to na konsoli wszystko gra i buczy
 
Ostatnia edycja:

tommiyacht

Klub HDTV.com.pl
VIP
panowie pomocy.

sytuacja jest taka. mam film mkv, niestandardowa rozdzielczosc bo 1920x800, wrzucam do m2v, zawsze muxuje tak ze nie ptaszkuje zadnej opcji , ewentualnie LOAD SUBTITLES jesli nie ma lektora. Struktura pod avchd-usb, x264 slow , output m2ts... czyli wszystko tak zeby smigało na ps3. puszczam wczoraj na pesie, i tak jak sie spodziewalem - przez to ze rozdzielczosc niestandardowato obraz powedrował mi na samą góre, czarny pas na dole z cieniutką zieloną kreseczką po lewej stronie. Ok, wszystko spoko, tego sie spodziewałem. Dzis zrobiłem update ps3 i powiedzcie mi ze nie zrobiłem błędu. Puszczam dokladnie tak jak wczoraj, ale idzie dzwiek NIE MA OBRAZU. No to mowie - otworze jednego z mtsów ręcznie... otwieram.... obraz malina, na samym srodeczku, bez pasa na dole (tzn są pasy ale symetrycznie góra dół) ale co ?? NIE MA DZWIĘKU !!! Wrzuciłę sobie dla sprawdzenia płytke z filmem BD9 i śmiga. czy tym updatem "załatwilem" sobie nieoglądanie filmów w niestandardowych rozdzielczosciach ?
 

tommiyacht

Klub HDTV.com.pl
VIP
no to pozostaje tylko 1280x720 lub 1920x1080. rozumiem ze transcodowanie tez nic nie da ? są jakies przeslanki ze to sie poprawi ? (mam tu na mysli bardziej m2v niz firmware do ps3)
 

DOMEL9

New member
Bez reklam
Masta ja robie transowanie do avchd po mpeg 2 z napisami bo chyba lepszego sposobu nie ma nie ? zeby napisy byly probowalem juz z m2ts ale tam nie wrzuce napisow - suchy ja odnioslem sie do muxowania sciezek audio i video do mkv i tego ustawiania klatek bo potem jak robisz tsmuxerem to on jest automatycznie chyba na 25 klatek i jak masz matroske po 23.976 to szczerze nie wiem czy to moze nie byc powod ze robi ci zlego m2tsa ja raz zrobilem i tez mialem rozbiegane audio - wiec jak sobie zmuxujesz matroske na 25fps to potem moze ci pojdzie ladnie przerobka na m2ts w tsmuxerze, sprobuj i daj znac
 
Ostatnia edycja:

Masta_J

Active member
Bez reklam
Tak, to chyba na teraz najlepsza metoda.
Patching DTS nie pojawia Ci się bo ta opcja jest tylko wtedy jeśli robisz do pliku i chcesz mieć DTSa.

Pozdrawiam,
 

tommiyacht

Klub HDTV.com.pl
VIP
ok, poczytałem troche, na tą chwile transowanie mpeg-2 nie jest najgorszą opcją, napewno szybciej niz x264, straty na jakosci są ale mało zauwazalne. tylko moze cos ominąłem w lekturze forum ale mam próbke filmu, parametry poniżej:

Ogólne
Pełna ścieżka : O:\Robin Hood sample.mkv
Format : Matroska
Rozmiar pliku : 55,1 MB
Czas trwania : 32s 81ms
Całkowita przepływność bitów : 14,4 Mb/s
Tytuł filmu : Robin.Hood.2010.UNRATED.DirCut.PL.DUAL.1080p.BluRay.x264-PELE144
Zdekodowana data : UTC 2010-09-18 22:27:20
Aplikacja zapisująca : mkvmerge v2.9.7 ('Tenderness') built on Jul 1 2009 18:43:35
Biblioteka zapisująca : libebml v0.7.7 + libmatroska v0.8.1

Wideo
ID : 1
Format : AVC
Format/Informacja : Advanced Video Codec
Profil formatu : High@L4.1
Ustawienia formatu, CABAC : Tak
Ustawienia formatu, poklatkowy : 5 klatek
Tryb multipleksowania : Container profile=Unknown@4.1
ID kodeka : V_MPEG4/ISO/AVC
Czas trwania : 32s 74ms
Przepływność bitów : 12,2 Mb/s
Szerokość : 1.920 pikseli
Wysokość : 800 pikseli
Proporcje obrazu : 2,40:1
Szybkość wyświetlania klatek : 23,976 kl/s
ColorSpace : YUV
ChromaSubsampling : 4:2:0
BitDepth/String : 8 bitów
Rodzaj skanu : Progresywny
bity/(piksele*ramki) : 0.330
Rozmiar strumienia : 46,5 MB (84%)
Tytuł : 1080p (AMIABLE) HDWorld.pl
Język : Angielski

Audio #1
ID : 2
Format : DTS
Format/Informacja : Digital Theater Systems
ID kodeka : A_DTS
Czas trwania : 32s 81ms
Rodzaj przepływności : Stała
Przepływność bitów : 1.510 Kb/s
Kanały : 6 kanałów
Rozmieszczenie kanałów : Front: L C R, Side: L R, LFE
Częstotliwość próbkowania : 48,0 KHz
BitDepth/String : 24 bity
Opóźnienie wideo : 5ms
Rozmiar strumienia : 5,77 MB (10%)
Tytuł : English (DTS 5.1 1510 kbps)
Język : Angielski

Audio #2
ID : 3
Format : AC-3
Format/Informacja : Audio Coding 3
Format_Settings_ModeExtension : CM (complete main)
ID kodeka : A_AC3
Czas trwania : 32s 81ms
Rodzaj przepływności : Stała
Przepływność bitów : 448 Kb/s
Kanały : 6 kanałów
Rozmieszczenie kanałów : Front: L C R, Side: L R, LFE
Częstotliwość próbkowania : 48,0 KHz
BitDepth/String : 16 bitów
Opóźnienie wideo : 5ms
Rozmiar strumienia : 1,71 MB (3%)
Tytuł : Polish (AC3 5.1 448 kbps)
Język : Polski

Tekst #1
ID : 4
Format : UTF-8
ID kodeka : S_TEXT/UTF8
ID kodeka/Informacja : UTF-8 Plain Text
Tytuł : Czech
Język : Czeski

Tekst #2
ID : 5
Format : UTF-8
ID kodeka : S_TEXT/UTF8
ID kodeka/Informacja : UTF-8 Plain Text
Tytuł : Dutch
Język : Holenderski

Tekst #3
ID : 6
Format : UTF-8
ID kodeka : S_TEXT/UTF8
ID kodeka/Informacja : UTF-8 Plain Text
Tytuł : English (SDH)
Język : Angielski

Tekst #4
ID : 7
Format : UTF-8
ID kodeka : S_TEXT/UTF8
ID kodeka/Informacja : UTF-8 Plain Text
Tytuł : French
Język : Francuski

Tekst #5
ID : 8
Format : UTF-8
ID kodeka : S_TEXT/UTF8
ID kodeka/Informacja : UTF-8 Plain Text
Tytuł : Norwegian
Język : Norweski

Tekst #6
ID : 9
Format : UTF-8
ID kodeka : S_TEXT/UTF8
ID kodeka/Informacja : UTF-8 Plain Text
Tytuł : Polish
Język : Polski

Tekst #7
ID : 10
Format : UTF-8
ID kodeka : S_TEXT/UTF8
ID kodeka/Informacja : UTF-8 Plain Text
Tytuł : Portuguese
Język : Portugalski

Tekst #8
ID : 11
Format : UTF-8
ID kodeka : S_TEXT/UTF8
ID kodeka/Informacja : UTF-8 Plain Text
Tytuł : Serbian
Język : Serbski

Tekst #9
ID : 12
Format : UTF-8
ID kodeka : S_TEXT/UTF8
ID kodeka/Informacja : UTF-8 Plain Text
Tytuł : Slovenian
Język : Słoweński

Tekst #10
ID : 13
Format : UTF-8
ID kodeka : S_TEXT/UTF8
ID kodeka/Informacja : UTF-8 Plain Text
Tytuł : Spanish
Język : Hiszpański

Tekst #11
ID : 14
Format : UTF-8
ID kodeka : S_TEXT/UTF8
ID kodeka/Informacja : UTF-8 Plain Text
Tytuł : Swedish
Język : Szwedzki

po operacji w m2v, odtwarzam z ps3 i w rezultacie:

1) obraz jak najbardziej wyposrodkowany
2) dzwięk uslyszano
3) nie ma sciezki ENG DTS, jest tylko polski ac3
4) nie ma ZADNYCH napisów

czy mozna cos poradzic na pkt 3 i 4 ?
 

tommiyacht

Klub HDTV.com.pl
VIP
nie mam zadnej wdzianki, audio i sub na POL (tak wiem, domyslam się ze jak preferuję polską sciezke to m2v wybral wlasnie taką, a pewnie jak wybiorą ENg to bedzie ENG. ale to mnie nie zadowala, chcialbym miec tą i tą, chyba ze sie nie da)

trans - always
avchd-usb
split - none
file ext - auto
trans codec - mpeg-2 (fast)
 

suchy173

New member
DOMEL9 udało sie:bober:, dzieki :) programe mkvmerge zrobiłem metroske fps=25 z fps=23.976 po czym zmuxowałem w programie m2v i wszystko śmiga, dźwięk pięknie zgrany z obrazem :)Pozdrawiam
 

Kaszan

New member
Pomóżcie życzliwie ludzie- nie mam już cierpliwości transkodować tego 4 raz...
Na początku przerabiania m2v filmu wyskakiwał komunikat "tsmuxer.exe has stopped working" i po transkodowaniu w m2v pojawiał się komunikat "muxing failed!"
Doszukałem się, że można temu zaradzić muxując sam plik mkv w mkvmerge z zaznaczaną opcją "none" w jednym z menu.
Po tej operacji i wrzuceniu filmu do m2v rzeczywiście komunikat "tsmuxer.exe has stopped working" nie wyskoczył ale po transkodowaniu i tak pojawiło się "muxing failed!". Napisy dodaje z zewnątrz w formacie .srt
Nie wiem już jak się do tego zabrać.

Dane z Mediainfo:
Ogólne
Pełna ścieżka : D:\*************.mkv
Format : Matroska
Rozmiar pliku : 5,46 GB
Czas trwania : 1h 48 min.
Całkowita przepływność bitów : 7.231 Kb/s
Zdekodowana data : UTC 2011-03-21 10:49:48
Aplikacja zapisująca : mkvmerge v3.1.0 ('Happy up here') built on Jan 19 2010 12:09:24
Biblioteka zapisująca : libebml v0.7.9 + libmatroska v0.8.1

Wideo
ID : 1
Format : AVC
Format/Informacja : Advanced Video Codec
Profil formatu : High@L4.1
Ustawienia formatu, CABAC : Tak
Ustawienia formatu, poklatkowy : 5 klatek
Tryb multipleksowania : Container profile=Unknown@4.1
ID kodeka : V_MPEG4/ISO/AVC
Czas trwania : 1h 48 min.
Przepływność bitów : 5.578 Kb/s
Nominalna przepływaność : 5.721 Kb/s
Szerokość : 1.280 pikseli
Wysokość : 536 pikseli
Proporcje obrazu : 2,35:1
Szybkość wyświetlania klatek : 23,976 kl/s
Rozdzielczość : 24 bity
Kolorymetria : 4:2:0
Rodzaj skanu : Progresywny
bity/(piksele*ramki) : 0.339
Rozmiar strumienia : 4,21 GB (77%)
Tytuł : blackswan720p-proper
Biblioteka zapisująca : x264 core 114 r1913 5fd3dce
Ustawienia kodowania : cabac=1 / ref=5 / deblock=1:0:0 / analyse=0x3:0x133 / me=umh / subme=8 / psy=1 / psy_rd=1.00:0.00 / mixed_ref=1 / me_range=16 / chroma_me=1 / trellis=1 / 8x8dct=1 / cqm=0 / deadzone=21,11 / fast_pskip=0 / chroma_qp_offset=-2 / threads=12 / sliced_threads=0 / nr=0 / decimate=0 / interlaced=0 / constrained_intra=0 / bframes=3 / b_pyramid=2 / b_adapt=1 / b_bias=0 / direct=1 / weightb=1 / open_gop=1 / weightp=2 / keyint=250 / keyint_min=23 / scenecut=40 / intra_refresh=0 / rc_lookahead=40 / rc=2pass / mbtree=1 / bitrate=5721 / ratetol=1.0 / qcomp=0.60 / qpmin=0 / qpmax=51 / qpstep=4 / cplxblur=20.0 / qblur=0.5 / ip_ratio=1.40 / aq=1:1.00
Język : Angielski

Audio
ID : 2
Format : DTS
Format/Informacja : Digital Theater Systems
ID kodeka : A_DTS
Czas trwania : 1h 48 min.
Rodzaj przepływności : Stała
Przepływność bitów : 1.510 Kb/s
Kanały : 6 kanałów
Rozmieszczenie kanałów : Front: L C R, Surround: L R, LFE
Częstotliwość próbkowania : 48,0 KHz
Rozdzielczość : 24 bity
Opóźnienie wideo : 11ms
Rozmiar strumienia : 1,14 GB (21%)
Tytuł : blackswan720p-proper
Język : Angielski

Screen z m2v:
 

Attachments

  • Untitled.jpg
    Untitled.jpg
    64 KB · Wyś: 658

chlebak

New member
Witam z góry przepraszam jeśli było ale przebiłem się przez kilkadziesiąt stron i padłem.

Mam film w formacie mkv (ok.17gb) chcę do niego wpuścić napisy (dysk sieciowy nie czyta mi plików z napisami)
1. Jaki kodek do transkodowania wybrać żeby było najszybciej?
2. Czy przy plikach 1080 ma to w ogóle znaczenie? Czy jak wybiorę mpeg-2 to film straci swoją zajefajną jakość?
3. Przerabiałem film 720p na x264 high, i z niecałych 3gb zrobiło mi się 8gb - czy to normalne?

z góry dzięki za pomoc
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Najlepiej w ogóle nie transkodować to nie będzie strat na jakości.
Jak wybierasz kodek High Bitrate to Tobie jednemu na świecie nie wyświetla się komunikat mówiący o rozmiarze pliku wynikowego?
Wszystko było, przebij się jeszcze trochę.

Pozdrawiam,
 

chlebak

New member
PS3 nie odtwarza .mkv
Skoro nie zamierzasz grać, to nie widzę sensu kupować konsoli. Nie orientuję się w odtwarzaczach Blu-ray, ale wydaje mi się, że za pół ceny kupisz dobry odtwarzacz Blu-ray z obsługą .mkv

byle nie sony (mam bdp-s370), bo wtedy będziesz tak jak ja przeszukiwał to forum żeby pooglądać sobie "cięzkie" filmy

sony nie oferuje ntfs

ja wrzucam do bd przez dysk sieciowy a teraz walczę z wklejaniem napisów (dysk sieciowy nie udostępnia do bd plików z napisami) a napisy dodane przez mkvtoolnix powodują że bd w ogóle pliku nie czyta :/

mkv2vob daje radę :)
 

wojti12

New member
hej, pierwsze podejscie pod m2v. muxowalem plik 1080p zgodnie z ustawieniami z watku. wybralem opcje avchd-usb bo puszczam z dysku fat.
rezultat - mam cala strukture avchd na dysku. odpalam katalog avchd z glownej sciezki i slychac tylko dzwiek i mam czarny obraz. moge wejsc manulanie w katalogi i puscic z placa plik ,mts i wtedy filmik idzie ale bez dzwieku oczywiscie.
macie pomysl co moze byc powodem?
 

wasylhh

New member
Bez reklam
hej, pierwsze podejscie pod m2v. muxowalem plik 1080p zgodnie z ustawieniami z watku. wybralem opcje avchd-usb bo puszczam z dysku fat.
rezultat - mam cala strukture avchd na dysku. odpalam katalog avchd z glownej sciezki i slychac tylko dzwiek i mam czarny obraz. moge wejsc manulanie w katalogi i puscic z placa plik ,mts i wtedy filmik idzie ale bez dzwieku oczywiscie.
macie pomysl co moze byc powodem?

AVCHD chcesz z dysku puscic? Przeciez to sie nagrywa na plyty :D Zdysku mozesz sobie puscic M2TS.
 
Do góry