PS3 jako odtwarzacz filmów Matroska (.mkv)?

Masta_J

Active member
Bez reklam
Jak się chociaż troszkę znasz czyli innymi słowy zastosujesz wiedzę z tego wątku to konwersja na PS3 trwa tyle ile przekopiowanie w inne miejsce całego materiału.
10 godzin to relikt przeszłości :D

Pozdrawiam,
 

Sakura

New member
Czy zaznaczenie opcji "Use PCM instead of AC3" poprawia dźwięk? Czy to zamienia PCM na DD czy zostawia PCM? Mam Onkyo 905 i chciałbym wycisnąć z niego ile się da. Co wybrać żeby mieć najlepszy dżwięk? Nic nie zaznaczać czy zaznaczyć tylko to?

Pozdrowienia
Sakura
 

grandmaster

New member
pogrubienie napisów

Witam !
Używam od jakiegoś czasu mkv2vob i muszę powiedzieć że jest extra !
Mam tylko pytanko czy jest jakaś możliwość żeby pogrubić jakoś nałożone napisy, ew dodać jakiś czarny cień tło czy coś takiego?
Chodzi mi o to żeby były lepiej widoczne przy jasnych scenach.
Pzdr
 

colgatesr

New member
Witam,

Mam prośbę do Masta_J o sprawdzenie poniższego i pomoc.
Znalazłem w sieci 2 koncerty, które chciałem obejrzeć z pełnym wykorzystaniem obrazu (1080p) i dźwieku (DTS). Oba pliki oczywiście z rozszrzeniem .mkv.
W poście #32 jest napisane, że m2v zawsze będzie konwertował DTS do AC3. Po konwersji przez m2v koncertu Kylie X 2008 mediainfo pokazuje, że plik audio to DTS - niestety amplituner wyświetla PCM... Podobnie jest z koncertem Andreii Bocelliego. Dodam, ze plik audio na wejściu to DTS. W konfiguracji m2v ustawiam: output AVCHD - USB, język angielski, codec x264 (slow), pozostałe na auto, z prawej zaznaczony tylko auto update. Pliki odtwarzane oczywiście na PS3 z softem 3.0, konsola do amplitunera podłączona przez optyka. Dlaczego nie jest odtwarzany dźwięk w DTS? Będę wdzięczny za pomoc.
Poniżej pliki z mediainfo po konwersji.

Andrea Bocelli - Vivere
Wideo
ID : 4113 (0x1011)
ID menu : 1 (0x1)
Format : AVC
Format/Informacja : Advanced Video Codec
Profil formatu : High@L4.1
Szerokość : 1.920 pikseli
Wysokość : 1.088 pikseli
Proporcje obrazu : 16/9
Szybkość wyświetlania klatek : 29,970 f/s
Rozdzielczość : 24 bity
bity/(piksele*ramki) : 0.163
Biblioteka zapisująca : x264 core 57 svn-721
Audio
ID : 4352 (0x1100)
ID menu : 1 (0x1)
Format : DTS
Format/Informacja : Digital Theater Systems
Przepływność bitów : 1.536 Kb/s
Kanały : 6 kanałów
Rozmieszczenie kanałów : Front: L C R, Surround: L R, LFE
Częstotliwość próbkowania : 48,0 KHz
Rozdzielczość : 24 bity

Kylie X 2008
Wideo
Format/Informacja : Advanced Video Codec
Profil formatu : High@L4.1
Szerokość : 1.920 pikseli
Wysokość : 1.080 pikseli
Proporcje obrazu : 16/9
Szybkość wyświetlania klatek : 23,976 f/s
Rozdzielczość : 24 bity
bity/(piksele*ramki) : 0.164
Biblioteka zapisująca : x264 core 67 r1139M 1024283

Audio
Format : DTS
Format/Informacja : Digital Theater Systems
Przepływność bitów : 768 Kb/s
Kanały : 6 kanałów
Rozmieszczenie kanałów : Front: L C R, Surround: L R, LFE
Częstotliwość próbkowania : 48,0 KHz
Rozdzielczość : 24 bity
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Post 32 jest raczej starawy :rolleyes:

To co Ci pokazuje amplituner zależy od Twoich ustawień dekodowania dźwięku w PS3, jak ustawisz tak masz.

Pozdrawiam,
 

colgatesr

New member
Sęk w tym, że w ustawieniach Audio w PS3 jest zaznaczony zarówno DTS jak i DD 5.1 - konsola domyślnie zaznacza sobie również PCM i tego odznaczyć nie można. PS3 połączone z amplitunerem przez optyka...
Jakieś inne pomysły? :)
Jutro spróbuję jeden z koncertów przekonwertować m2v na VOB i wypalić na płytce. Może tutaj będą jakieś zmiany.

EDIT: przed chwilka wszedłem sobie do katalogu, w którym jest koncert Kylie. Katalog nie jestw podstawowej strukturze nazwany AVCHD tylko pod inną nazwą. Doszedłem do katalogu STREAM w BDMV i korzystając z zielonego trójkącika wyświetliłem sobie informacje o pliku. Tutaj niestety PS3 pokazuje, że Audio Codec - ... Wygląda na to, że PS3 nie rozpoznaje kodeka audio, chociaz PeCet mówi, że jest DTS.
 
Ostatnia edycja:

Masta_J

Active member
Bez reklam
Nie chodzi o zaznaczanie czy odznaczanie DTS i DD.
Chodzi o ustawienia Bitstream i LPCM.

Jak już było tu pisane pewnie ze 100 razy PS3 nie rozpoznaje DTSu z pliku.

Pozdrawiam,
 

karhan

New member
ja za to preferuje zamiast przerabianai filmow, streamowanie...
wystarczy zakupic dobry kabel sieciowy 6 cat i wtedy filmy full hd smigaja az milo bez zadnych zacinek,zawieszek itp
dobry kabel i mozna sie cieszyc stramowaniem Best Quality!
naprawde polecam takie rozwiazanie
 

Sakura

New member
Masta_J czy da się w jakiś sposób uzyskać True-HD albo DTS-HD, odtwarzając z dysku HDD mając strukture AVCHD? Gdzieś wyczytałem że tylko nowe PS3 Slim mają HDMI 1.3 i mogą przesyłać DTS-HD i True-HD, czy to prawda? Próbowałem ze zgranej na kompa płyty BD zrobić AVCHD i wgrać na HDD, ale uzyskuje tylko DTS lub DD.

Pozdrowienia
Sakura
 

ramski

New member
karhan napisał:
ja za to preferuje zamiast przerabianai filmow, streamowanie...
wystarczy zakupic dobry kabel sieciowy 6 cat i wtedy filmy full hd smigaja az milo bez zadnych zacinek,zawieszek itp
dobry kabel i mozna sie cieszyc stramowaniem Best Quality!
naprawde polecam takie rozwiazanie


Napisz cos wiecej na ten temat?
 

Klisman1987

New member
Witam mam problem z programem mkv2vob. Chciałem przerobić film który mam w formacie mkv i przy dodaniu pliku pojawia sie komunikat ze jest błąd. Nie znam za bardzo j.angielskiego ale cos związane z pojemnością bo pisze 4 GB. Nie wiem czy ja cos robie nie tak czy co bo juz nie wiem co mam zrobić. Mial ktos podobny problem. Z góry dziękuję za odpowiedź
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Pewnie folder docelowy albo temp masz na partycji fat32, ale jak nie zapodasz nawet screena z tym komunikatem to nie wiem na co liczysz.

Pozdrawiam,
 

Klisman1987

New member
Komunikat ktory mi sie pojawia-
"The temp folder cannot be located on a FAT32 formatted drive.mkv2vob needs to be able to write files larger then 4gb to the temp folder"

Prosze o pomoc
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Czyli dokładnie to o czym pisałem powyżej.
Katalog tymczasowy dla mkv2vob nie może być zlokalizowany na dysku sformatowanym jako FAT32, przenieś go na dysk NTFS.

Pozdrawiam,
 
Do góry