PS3 i obciety obraz na różnych TV

Forest89

Active member
Bez reklam
W moim Panasonicu jest opcja "Powierzchnia obrazu". Jeśli ustawię na NIE to obraz jest wyskalowany równiutko co do piksela. Jeśli ustawię TAK obraz się troszke powiększa i jest lekko obcięty. Wydaje mi się, że ta funkcja jest zrobiona dla sygnału SD, który nie zawsze ma taką rozdzielczość jaka powinna być ;)
 

vasyndrom

New member
W moim Panasonicu jest opcja "Powierzchnia obrazu". Jeśli ustawię na NIE to obraz jest wyskalowany równiutko co do piksela. Jeśli ustawię TAK obraz się troszke powiększa i jest lekko obcięty. Wydaje mi się, że ta funkcja jest zrobiona dla sygnału SD, który nie zawsze ma taką rozdzielczość jaka powinna być ;)
dokladnie tak jest jak mowisz Forest , jesli obraz ktory chcemy ogladac jest w natywnej rozdzialce tv np 1080p to zawsze trzeba wybrac opcje bez skalowania obrazu rozni producenci roznie to nazywaja i niektore biedne ludziska sie gubia czemu jest tak a nie inaczej. do tego jeszcze dochodzi problem co skaluje ten obraz tv czy konsola to juz wogole robi to metlik w glowie
 

animaltest

New member
Witam wszystkich, bo to pierwszy mój temat na forum.

Piszę w tym temacie bo jego tematyka jest trochę podobna, a nowego tematu nie mogę założyć.

Mam problem ze zmieniającym się samoczynnie obrazem z 1080p na 1080i w ps3. Ustawienia w ps3 są na 1080p, telewizor również full hd.
W menu ps3 obraz jest 1080p, włączając natomiast film czy koncert zarejestrowany w 1080p obraz zmienia się na 1080i.

Byłbym wdzięczny jeśli ktoś wie gdzie jest błąd, a tym samym pomoże mi w rozwiązaniu tego problemu.
 

Forest89

Active member
Bez reklam
No właśnie. Z 1080i nie da się wymusić 1080p ;) Jeśli materiał jest w formacie 1080i to nie zmieni tego nawet PS3 ;)
 

animaltest

New member
Zgadza się płyty są w formacie 1080i:
- Adrenalina (Crank) na opakowaniu jest 1080p a odtwarza 1080i.
- Miasto grzechu (Sin city) to samo.
Koncerty zespołu Metallica:
- Mexico City Blu-Ray Disc (Single Disc) "Orgullo, Pasion y Gloria: Tres Noches En La Ciudad de Mexico" ("Pride, Passion, and Glory: Three Nights in Mexico City") na opakowaniu jest napisane 1080p a odtwarza 1080i.
- Nimes Live Blu-Ray Disc ("Francais Pour Une Nuit") również to samo.
Resztę filmów, które posiadam są w 1080p i tak są odtwarzane.
Nie wiem dlaczego tak robią, że opis na opakowaniu nie zgadza się z tym co jest "w środku".
Dzięki za zainteresowanie i sorry za zamieszanie.
 
Do góry