ps3 + denon avr-2309 + sharp lc-42xl2e

bms01pl

New member
szanowni,

w końcu wczoraj zakupiłem ps3. z zamiarem oczywiście pospinania tego z posiadanym sprzętem. ustawiłem apli jak trzeba, ps3 również (żadna filozofia jak po hdmi ma iść), no i zonk z telewizorem...

zgłasza problem z sygnałem, nie rozpoznaje streamu podawanego z ampli. dziwna sprawa, bo do splittera dorzuconego do "hdmi out" podłączony jest również projektor i z projektorem nie ma żadnych cyrków. sygnał z ampli pochodzący z n-ki albo dvd nie jest dla tv problemem, "nie gada" tylko z ps3.

co to może być waszym zdaniem?

dzięki z góry,
bartek
 

tdx

New member
Bez reklam
zacznij od wyłączenie sterowania po hdmi z konsoli zobacz czy nie wstanie na niższych rozdzielczościach 720p/1080i
 

bms01pl

New member
bez znaczenia. reset tv też nie pomaga. "wykryto niekompatybilny sygnał video. sprawdź ustawienia urządzenia wyjściowego". projektorowi to nie przeszkadza.
 

bms01pl

New member
nic się nie zmienia, oprócz braku dźwięku przez ampli. zmieniałem sloty - bez zmian. poza jedną - teraz po włączeniu ps3 telewizor automatycznie zmienia źródło sygnału ze slotu przypisanego ampli na ten, do którego przez chwilę było wszystko przełączone. sprzęt rozpoznaje poprawnie, tzn. automatycznie zmienia nazwę źródła (czyli sygnał z nazwą "play station 3" dociera), ale cały czas wywala niekompatybilność sygnału. co ciekawe, jak włączę jednocześnie projektor i tv, to z projektora idzie jak burza, tv czarny :-(
zastanawiam się, czy nie zapodać jeszcze jednego splittera, który tym razem rozdzieli sygnał wychodzący z ps3 - z jednego kabla do ampli, z drugiego na tv. rozwiązanie do kitu z technicznego punktu widzenia, ale póki co nic innego do głowy mi nie przychodzi.
 

Krzaku666

Banned
Wyłącz "sterowanie HDMI" we wszystkich urządzeniach, skoro Ci coś automatycznie przełącza to musi być aktywne raczej...

Skoro projektor działa to wina jest moim zdaniem w splitterze, te urządzenia są bardzo awaryjne i kłopotliwe...
Jak zamienisz wyjścia w spliterze to jest to samo ?
Musisz pomyśleć nad jakimś porzadniejszym rozdzielaczem...

Ja mam podobny system, ale z rozdzielacza zrezygnowałem bo nie widze sensu włączania PS3 na TV skoro mam projektor ;) o TV jest sygnał z Nki po componencie i wszystko śmiga ;)
 

bms01pl

New member
proste że aż wstyd...
drogi kabel za 99 nie dał rady, ale taki tani za 12,30 już jak najbardziej :-(
po problemie, działa wszystko tak jak trzeba. dzięki za pomoc.
 
Do góry