ps3 czy dvd

syldorf

New member
Witam:) miałem zamiar kupic dvd yamahe 663 albo 661 i tu jest problem:confused: chciałbym w niedalekiej przyszlosci kupic ps3 i sie zastanawiam czy nie lepiej zamiast dvd kupic odrazu ps3? Na playu tez mozna ogladac filmy no i jeszcze blurey:D Moje pytanie jest nastepujace:
Czy nie strace na jakosci kupując ps3, a moze ja jeszcze zyskam przy ogladaniu filmow czy słuchaniu muzyki?
i jeszcze jedno mam aplituner yamahy wiec w gre wchodzi tylko dvd tego producenta. prosze o rade :hmm:
 

starcu

New member
Chyba lepiej zainwestować w PS3, ponieważ można chyba filmy zgrać na dysk twardy i stamtąd je oglądać a do tego jeszcze pograć można.
 

Gohan111

Member
Śmiało bierz ps3 :) Sprawdzi się dobrze jako DVD player , ma bardzo dobry skaler obrazu , a poza tym wiele różnych funkcji - Gierki , muzyka , internet czy jak już wspomniałeś możliwość odtwarzania Blu-ray etc .

pozdrawiam !!!
 

Elektra

New member
W twoim przypadku, dodatkowo przy kwestii wyboru DVD firmy Yamaha, radzę kupić PS3 - plus za funkcjonalność w kategoriach przez Ciebie podanych. Niedawno mój znajomy miał podobny dylemat i wybrał konsolę. Z tego co wiem, decyzji nigdy nie pożałował, na pewno nie stracił na jakości. Co do formatu DivX-6, tego Ci nie powiem, ale myślę, że wiele informacji znajdziesz na forach PS3, m.in. na Ps3site.pl
Pozdrawiam serdecznie!
 

mihau1971

New member
PS3 czy DVD

PS3 odtwarza jak wszyscy wiedza BD, DVD i divx. Generalnie nie odtwarza Divx/Xvid z napisami. Mozna to obejsc stosując instalacje linuxa i pod tym systemem walczyc z playerami.

Ja uruchomilem PS3 Media Server na kompie gdzie sa filmy i bez problemu odtwarza divx/xvid z napisami PL. (kodowanie 1250, rozszerzenie .srt lub.sub) dziala przez WIFI g. Jest to chyba jedno z najprostszych rozwiązan aby zmusic konsole do wyswietlania napisow PL (z ogonkami).

Jako odtwarzacz DVD sprawdza sie znakomicie. Jedynie pad jest malo wygodny jako pilot: po jakims czasie wyłącza sie i kilka sekund potrzeba zeby go "obudzic" ale mozna dokupic dedykowany pilot do PS3.
Drugą "wadą" jest halas powodowany przez wentylator konsoli (pierwsza generacja, wersji slim nie sluchalem ;] ). I tu wygrywa klasyczny player DVD ktory jest z reguły znacznie cichszy.

DVD player ma zalety:
- ładnie wygląda i pasuje do zestawu AV :]
- jest CICHY (w porównaniu do PS3)
- ma zegar jak nie odtwarza filmow ;]

Dzis juz bym go nie kupil ;]

pozdrawiam
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
Przedstawię Ci plusy i minusy jakie ja zaobserwowałem.

= BR to zaleta oczywista PS3 o nadchodzących wreszcie growych hiciorach nie wspominając.
= PS3 odtwarza divxy ale na dzień dzisiejszy nie 7 i mkv. Być może w przyszłości zostanie dodana ich obsługa.
= Mam jeden z pierwszych modeli (60GB z BC) a według mnie konsola jest prawie idealnie cicha gdy się nie gra, co jakiś czas jedynie mogą sie na jakiś czas włączyć wiatraki ale nawet one nie są problemem.
= Być może ta yamaha ma lepszy obraz z DVD, tego nie wiem. Wiem natomiast że obraz na moim tviku w porównaniu do xde toshiby czy programowego odtwarzacza windvd9 (skaler trimensiona) jest jak by wyprany z ostrości i głębi detali. Rożnica jest na tyle widoczna że o ile wcześniej nie oglądałem żadnych filmów DVD (przeskalowanych przez ps3), tak teraz oglądam je z niekrytą przyjemnością na moim LCD.
= PS3 czyta napisy w formacie srt wgrane w plik divix/xvid. (Kilka sekund roboty posiadając odpowiednie oprogramowanie). Gadżet taki jak pendrive i nie ma żadnego problemu by oglądać komfortowo na ps3 taki materiał.
= Gdybym ja teraz kupował po raz drugi ps3, to wziął bym pod uwagę awaryjność i pokitraną gwarancje.
 
Ostatnia edycja:
Do góry