PS3 a True HD / DTS HD

Adam75

New member
Mam ampli bez HDMI i nie wiem czy jest sens zmieniać głównie pod kątem gier. Czy każda gra ma dźwięk zapisany w 5.1 LPCM ?
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Dla jednego będzie sens, dla innego nie będzie sensu.
Nie każda gra ma tak dźwięk zapisany.

Pozdrawiam,
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Zgadza się, u mnie dekoder N'ki, PS3, TViX HD, kamerka, laptop i coś pewnie bym jeszcze znalazł.
Onkyo 607 ma 5 HDMI z tyłu i jedno na front panelu - bajka!

Szanuję Harmana, wcześniej miałem Harmana, ale trochę poszli po bandzie w 255.

Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:

pro_fill

New member
Bez reklam
podepnę się z moim problemem - a problem dotyczy dwóch sprzętów - konsoli i wzmacniacza.

chcąc nie chcąc w domu pojawiło się PS3.
sprzęt tak jak w stopce - żadna rewelacja.
przy podłączeniu PS3 do Soundbar'a, konsola wykryła automatycznie formaty, jakie przyjmuje wzmacniacz [soundbar].
wrzucam płytkę z koncertem, ze zwykłym DTS - na wzmacniaczu powinna zaświecić się dioda sygnalizująca przyjmowany sygnał [DTS] - tak się jednak nie dzieje.
to samo z dźwiękiem Dolby Digital.
dźwięk jest odtwarzany, lecz nie jest sygnalizowane jaki to format dźwięku.
najgorsze jest to, że nie wiem, po której stronie jest błąd: koncoli czy soundbar'a?

czy wg was coś powinienem pozmieniać w ustawieniach konsoli?
jeśli tak, to prosiłbym o wskazówki.

pozdrawiam.
 

pro_fill

New member
Bez reklam
dzięki za tą informację - sprawdzę po pracy.



edit:
sprawdzone, wszystko działa - podziękował.
teraz muszę jeszcze rozwiązać ten sam problem z player'em.
 
Ostatnia edycja:

Br0w4r

New member
Witam...
Panowie wyjaśnijcie mi proszę (być może po raz kolejny) jak to jest z tym Ps3 i dzwiękiem HD.
O tym, że ps3 rozkodowuje DD HD MA i DTS HD i przesyła do ampa jako lpcm to wiem. W tym przypadku mam na ampie pcm multichannel. Ale czytając różne strony zauważyłem, że na niektórych z nich pisze, że slim może przesyłać te formaty jako bitstream. Np tu:
PS3 Slim bitsreams Dolby TrueHD and DTS-HD MA audio, at last -- Engadget
Jak to uruchomić ? Niby różnica w dźwięku żadna, ale mając amp z dekoderami miło by było zobaczyć jak palą się odpowiednie lampki.
I jeszcze jedno czy ustawienia dźwięku w zakładce dvd/db w xmb są również wiążące przy odtwarzaniu materiału hd z usb ?
 

Br0w4r

New member
Tak też zrobiłem, lecz nie działa.
W zasadzie wogóle nie działa. Mam obraz, nie ma dzwięku, na ampli jest tylko info pcm i świecą się ikonki odpowiedzialne za lewy prawy i sub. Zaznaczam, że materiał odtwarzany jest z pena na usb nie z płyty BD - obecnie nie posiadam żadnej pod ręką, żeby sprawdzić.
Chyba, że przy odtwarzaniu z usb coś trzeba jeszcze pozamieniać ?
 

Br0w4r

New member
A różne różności :)

Konkretniej pliki *.m2ts - są to różne dema. Te z DD 5.1 działają normalnie, problem pojawia się gdy chce odpalić coś z DD HD MA lub DTS HD. Objawy jak w poście wcześniej.
 
Do góry