PS3 a pliki MKV/MPG

IbizaSound

New member
Witam wszystkich.
Mam PS3 i narazie morduję się przerabianiem mkv (wrzucanie napisów,później dzielenie na 3-4 pliki a później robienie z tego mpg). Dosyć męczące ,a co najgorsze czasochłonne niesmowicie. Więc mam kilka pytań:
1)Czy można zrobić to szybciej ? I najlepiej jednym programem wszystko (jak tak to proszę o linka do przepisu).
2)Czy można nagrać plik 8GB na płytce Bluray (np 2 takie filmy lub 3) i je normalnie odczytywać (niepodzielone) w PS3 ?
3)Czy są szanse aby PS3 widziała pliki zapisane w NTFS (np na dysku zewnętrznym pliki po 8GB)?

Z góry dziękuje za wszelką pomoc.

Pozdrawiam
 

IbizaSound

New member
nie wystarczy - przeczytałem od deski do deski i nie znalazłem odpowiedzi na moje pytania,są przepisy itp ale nie przyspieszające niestety :( tylko wszystko sie i tak sprowadza do mkv2vob co trwa hohoho. Ale może nieuważnie czytałem - przeczytam jeszcze raz. Dzieki za łaskawość ;)

mam problem z czasem głównie przy plikach do których dodałem napisy. Robię to MKVextractGUI.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

bobik007

New member
Bez reklam
niestety trochę to trwa, ale dla mnie warto, obraz który później ukazuje się moim oczom...mniam, już mi się spora kolekcja zrobiła :), poszukaj może uda ci się namierzyć filmiki przerobione do formatu ps3...pozdr
 

mataman

New member
Bez reklam
bobik007 napisał:
niestety trochę to trwa, ale dla mnie warto, obraz który później ukazuje się moim oczom...mniam


Zaraz, zaraz. Czyli niby co ? Obraz z PS3 bedzie lepszy niż z pieca po HDMI ? Bo jakoś mi się wierzyć niechce.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Fajnie masz, ja wolę sobie kasę za kompa z HDMI zostawić w kieszeni ;) albo wydać na coś innego też fajnego :D

PS. A jak jest z dźwiękiem z takiego kompa? DTS, DD5.1 śmigają i jak?

Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:

darok

New member
mataman napisał:
Zaraz, zaraz. Czyli niby co ? Obraz z PS3 bedzie lepszy niż z pieca po HDMI ? Bo jakoś mi się wierzyć niechce.
Obraz filmów z konsoli jest dużo lepszy niż z pc,lepsza czerń nasycenie kolorów głębia itd,karta graficzna to nvidia 8800gts podłączona np do monitora lcd z wejściem hdmi za pomocą kabla hdmi/dvi oraz do projektora obraz nijaki natomiast ten sam film puszczony z ps3 i oczywiście podłączony za pomocą hdmi do lcd i projektora różnica jest ogromna na korzyść konsoli mowa o filmach hd matroska itd
 

mataman

New member
Bez reklam
hmmmm....

Jakiego codeca używasz. Ja mam core avc ze sprzętowym dekodowaniem, karte GeForce 7600 GT+ kabel HDMI-DVI i różnicy np. na plikach mp4 nie widzę.


@Masta_J, dzwięk leci do ampa po coaxialu, czyli mamy dts i dd
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Ok, dzięki.
Czyli oprócz dosyć porządnej grafiki dochodzi jeszcze dźwiękówka z wyjściem cyfrowym dźwięku.
Możesz napisać jakie parametry sprzętu u Ciebie ciągną te filmy HD (procek, ram itd.)?

Dziękuję i pozdrawiam,
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Dziękuję Ci bardzo.

Wszystko zależy do czego się jeszcze korzysta z takiego sprzętu.
Za takie pieniądze można mieć praktycznie każdy HD Player w stylu Popcorn'a.

Jeśli ktoś akurat ostatnio kupował maszynę to da ona radę pociągnać filmy HD, moja niestety przenośna ani tym bardziej stacjonarna sobie z tym nie poradzi.

Kolejna kwestia to taki sprzęt musi stać raczej bliżej TV, nie zawsze to musi ładnie wyglądać - kwestia odpowiedniej obudowy i jej wielkości.

Dlatego u mnie stoi pod TV PS3 (ślicznotka ;) ) i czasami nocami lapek koduje napisy do filmów :)

Pozdrawiam,
 

fkn

New member
Masta_J napisał:
Dlatego u mnie stoi pod TV PS3 (ślicznotka ;) ) i czasami nocami lapek koduje napisy do filmów :)

Pozdrawiam,
Czy mógłbym Cię prosić o podanie w miarę szybkiego i prostego przepisu na wklejenie napisów do filmu?
Z góry dziękuję
 
Do góry