PS3 60 GB vs PS3 40 GB

arturroj

New member
czy wersja z 60gb dyskiem jest tylko lepsza o:
- 4 porty USB
- kartę sieciową bezprzewodową Wi-fi
- dysk twardy o pojemności 60 GB
- wbudowane procesory z Playstation 2, co pozwala uruchamianie wszystkich gier z PS2 i PS1 oraz skalowanie ich do rozdzielczości HD ? 720p i 1080p (wersja 40GB nie uruchamia gier z PS2!)
- wbudowany czytnik kart pamięci SD, Memory Stick i Compact Flash

czy czegoś nie wiem o wersji 40 gb?? chciałbym kupić wersje 60 gb lecz mam dylemat
czy odtwarzają filmy dvix oraz blu-ray tak samo czy mają takie same parametry oprócz tego co przedstawiłem??
jak z aktualizacją firmware?? - tak samo jak z ps3 40 gb
 

brx

New member
Firmware jest jeden dla wszystkich wersji konsol. Na obu możesz odtwarzać dane tego samego formatu (np. divx, blu-ray). PS3 z mniejszym dyskiem posiada również wi-fi. Pozostałe tak jak napisałeś.
 

dienekes' shade

New member
Co w Twoim przypadku przemawia za wersją 60 GB? Większy twardy dysk? Niedostępność? Dodatkowe porty USB, czy czytnik kart pamięci? Jeśli rozchodzi się o pojemność dysku, może warto poczekać do 27 sierpnia 2008 r., tj. europejskiej premiery wersji 80 GB?

IMO, nie warto szaleć za 60 GB, bo o ile takowa nawali (małoprawdopodobne, ale możliwe), szanse na "odzyskanie" ps3 w tej wersji są praktycznie żadne, a zatem i tak skończy się na ps3 40 GB :p No chyba że Kolega posiada pokaźną bibliotekę gier z ps2 (z ps one śmigają na 40tce).

Ps. Z BC ps3 też nie jest tak kolorowo, a z tego co czytałem, nie każdy tytuł można odpalić na czarnuli, a niektóre z tych, które uda się włączyć, nie wyglądają zacnie ;)

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

arturroj

New member
1. bardziej zainteresowany jestem czytnikiem kart pamięci niż dyskiem ponieważ dysk można zawsze wymienic a co do werski 80 gb to ona też nie posiada czytnika kart.

2. dlaczego ma nawalić wersja 60gb??

3. możesz mi podać link do tej stronki gdzie tak wyczytałeś :)
 

dienekes' shade

New member
arturroj napisał:
1. bardziej zainteresowany jestem czytnikiem kart pamięci niż dyskiem ponieważ dysk można zawsze wymienic a co do werski 80 gb to ona też nie posiada czytnika kart.

2. dlaczego ma nawalić wersja 60gb??

3. możesz mi podać link do tej stronki gdzie tak wyczytałeś :)
Słusznie, dysk można wymienić i dlatego postulowałbym odpuszczenie pogoni za 60tką wyłącznie z powodu pojemności HDD.

Wcale nie "ma nawilć". Znam paru szczęsliwych posiadaczy 60tek i żaden z nich nie narzeka. Jednakże, gdyby coś się z takową konsolą stało, nie wymienionoby im ich na ten sam model, gdyż wer. 60 GB nie jest już produkowana i stąd (ogólnie) dostępna. Rozumiesz?

Ojej :p linku nie pomnę - czytałem o tym tu i uwdzie, na jesieni 2007 r. kiedy to zacząłem zgłębiać tematykę ps3. Poszukaj w necie. Pamiętam, że były to problemy natury graficznej, tj. gry nie wyglądały zbyt pięknie. Widziałem krótkie filmiki i fotki porównawcze.

Pozdrawiam
 

arturroj

New member
dienekes' shade napisał:
Ojej :p linku nie pomnę - czytałem o tym tu i uwdzie, na jesieni 2007 r. kiedy to zacząłem zgłębiać tematykę ps3. Poszukaj w necie. Pamiętam, że były to problemy natury graficznej, tj. gry nie wyglądały zbyt pięknie. Widziałem krótkie filmiki i fotki porównawcze.

Pozdrawiam

może to była wina źle wykonanego kabla lub słabego telewizora. bo tą wypowiedzią troche mnie ciarki przeszły ponieważ chciałbym ps3 używać także do odtwarzania filmów hd
 

tomniew

New member
Z PS3 60 GB jest jeszcze jeden problem. Najnowsze gry. GTA i Battlefield wieszaja sie po kilku minutach grania. Wlasnie sprzedalem 60-tke i kupilem 40-tke. Teraz wszystko smiga pieknie :) Gdyby tak napisy do avi jeszcze daly sie odpalic...
 

dienekes' shade

New member
arturroj napisał:
może to była wina źle wykonanego kabla lub słabego telewizora. bo tą wypowiedzią troche mnie ciarki przeszły ponieważ chciałbym ps3 używać także do odtwarzania filmów hd
:confused::confused::confused: Niezrozumieliśmy się. PS3 fantastycznie odtwarza filmy z BD :eek:k:To jeden z najlepszych odtwarzaczy Blu Ray na rynku. Możliwość odtwarzania filmów Full HD to mocarny atut tego urządzenia. Wcześniej pisałem o grach z ps2, to z nimi bywa problem. Filmy BD odpalane na ps3 miażdżą doskonałością :mrgreen:

BC = backward compatibility i dotyczy gier z ps2
BD = Blu Ray disc i to ps3 ogarnia wyśmienice
 
Ostatnia edycja:

arturroj

New member
przepraszam nie doczytałem sobie i się nie zrozumieliśmy.
coraz bardziej jestem zdecydowany na wersję 40 gb lecz powiedzcie mi czy warto kupować używane konsole z allegro.pl
 

dienekes' shade

New member
Ja tam zawsze preferowałem nówki...A nie lepiej poczekać do 27 sierpnia na 80tkę? Nie wiem, jak będzie stała cenowo, ale w Stansach kosztuje 300 dolców.
 

arturroj

New member
dienekes' shade napisał:
Ja tam zawsze preferowałem nówki...A nie lepiej poczekać do 27 sierpnia na 80tkę? Nie wiem, jak będzie stała cenowo, ale w Stansach kosztuje 300 dolców.

a co jest takiego dobrego w niej że mam poczekać


brx napisał:
Przecież da się. Wystarczy avi'ka z napisami spakować w kontener divx. Robi to nawet AllPlayer.

w allplayer:hmm: patrzyłem na opcje i nic tam takiego nie ma możesz brx opisać jak się to robi w tym programie
 

dienekes' shade

New member
Wersja 40 GB już schodzi z rynku, a zastąpi ją model o dwukrotnie większym dysku. Będą to egzemplarze ciut nowsze/ może nowocześniejsze (co rozumie się samo przez się), a istnieje duża szansa, że sixaxis zostanie zastąpiony DS' em 3. Nawet przy założeniu, że cena 80 GB będzie znacznie wyższa, wejście nowego modelu na rynek powinno korzystnie wpłynąć na cenę ustępującej wersji. Ja mam 40tkę i bardzo sbie ją chwalę, ale gdybym teraz miał kupić plejkę, pewnie czekałbym do końca sierpnia.
 

arturroj

New member
dienekes' shade napisał:
Wersja 40 GB już schodzi z rynku, a zastąpi ją model o dwukrotnie większym dysku. Będą to egzemplarze ciut nowsze/ może nowocześniejsze (co rozumie się samo przez się), a istnieje duża szansa, że sixaxis zostanie zastąpiony DS' em 3. Nawet przy założeniu, że cena 80 GB będzie znacznie wyższa, wejście nowego modelu na rynek powinno korzystnie wpłynąć na cenę ustępującej wersji. Ja mam 40tkę i bardzo sbie ją chwalę, ale gdybym teraz miał kupić plejkę, pewnie czekałbym do końca sierpnia.

do końca sierpnia moge poczekać lecz na polskie warunki to ona trafi do nas dopiero w połowie września
 

-AS-

New member
tomniew napisał:
Z PS3 60 GB jest jeszcze jeden problem. Najnowsze gry. GTA i Battlefield wieszaja sie po kilku minutach grania. Wlasnie sprzedalem 60-tke i kupilem 40-tke. Teraz wszystko smiga pieknie :) Gdyby tak napisy do avi jeszcze daly sie odpalic...

Cóż to za ploty? Mam PS3 60GB od roku. Skończyłem GTA4, gra zawiesiła się tylko raz na kilkadziesiąt godzin grania. W pełną wersję BF co prawda nie grałem, ale grałem w demo - żadnych problemów. Proszę nie wprowadzać w błąd - wersja 60 GB jest taka sama, jak 40 GB (poza kilkoma dodatkami). Jak coś się wiesza na 60tce, to będzie się wieszac i na 40tce.

Pozdrawiam
 

tomniew

New member
-AS- napisał:
Cóż to za ploty? Mam PS3 60GB od roku. Skończyłem GTA4, gra zawiesiła się tylko raz na kilkadziesiąt godzin grania. W pełną wersję BF co prawda nie grałem, ale grałem w demo - żadnych problemów. Proszę nie wprowadzać w błąd - wersja 60 GB jest taka sama, jak 40 GB (poza kilkoma dodatkami). Jak coś się wiesza na 60tce, to będzie się wieszac i na 40tce.

Pozdrawiam
To nie ploty (!) tylko doswiadczenie. Ja tez mialem roczna, zakupiona w Saturnie 60-tke. Teraz mam nowa 40 i z w/w grami nie mam problemow. GTA mialo wypuscic patcha, ale nie wypuscilo. Demko BF tez sie wieszalo, po 5-10 minutach gry.
 

brx

New member
arturroj napisał:
w allplayer:hmm: patrzyłem na opcje i nic tam takiego nie ma możesz brx opisać jak się to robi w tym programie
Otwierasz avika, dorzucasz txt z napisami i klikasz na ikonę divx'a ('X' obok ikony narzędzi). Uruchamia się Divx muxer i po ok. 2 minutach masz 'zmuxowany' film z napisami gotowy do odtworzenia przez "czarnulę".
Proste?:cool:
 

Attachments

  • all.JPG
    all.JPG
    10,8 KB · Wyś: 362
Ostatnia edycja:

-AS-

New member
tomniew napisał:
To nie ploty (!) tylko doswiadczenie. Ja tez mialem roczna, zakupiona w Saturnie 60-tke. Teraz mam nowa 40 i z w/w grami nie mam problemow. GTA mialo wypuscic patcha, ale nie wypuscilo. Demko BF tez sie wieszalo, po 5-10 minutach gry.

To nie była wina konsoli. Tak, jak napisałem ja mam 60tkę i z tymi grami nie miałem i nie mam problemów. GTA wieszało się, gdy uruchamiałeś grę podłączony do PSN (niezależnie od wersji konsoli), wystarczyło się wylogowac przed uruchomieniem i po kłopocie. Problem i rozwiązanie opisywany był w sieci niejednokrotnie. R* dość szybko wypuścił patcha, który pomógł (a więc winna była gra, a nie konsola), a potem (po jakimś czasie) i drugiego patcha.

W demo BF grałem parę razy, ani razu nie miałem żadnych problemów.

Powinieneś napisać, że miałeś problem ze swoją 60tką, a nie że wszystkie 60tki są do bani, bo nie są. Moja konsola od nowości zawiesiła się tylko ze 3 razy (przez rok), winne były gry.

Pozdrawiam
 

Jussi

New member
Bez reklam
To pewne ze bedzie odtwarzala gry z PS2 i PS1? Skad macie takie informacje? Ja tak czy siak za nia czekam, ale to swietna informacja. Poza tym cena to 399 oiro, wiec tak czy siak sie to oplaca.

Oby tylko nie bylo problemow z odpalaniem gierek, no ale to sie okaze po 27 sierpnia (osobiscie i tak glownie kupuje dla filmow BD, ale kilka gierek z PS2 z checia odpale... cudownie jesli bedzie kompatybilna z tytulami z wczesniejszych konsol! :eek:k:)
 

arturroj

New member
brx napisał:
Otwierasz avika, dorzucasz txt z napisami i klikasz na ikonę divx'a ('X' obok ikony narzędzi). Uruchamia się Divx muxer i po ok. 2 minutach masz 'zmuxowany' film z napisami gotowy do odtworzenia przez "czarnulę".
Proste?:cool:

no coś mi ten sposób nie wychodzi lecz jeszcze bede próbował i potem sprawdze na odtwarzaczu dvd.

mam jeszcze jedno pytanie: czy jak podepne klawiature logitech g15 do ps3 a do usb w klawiaturze podepne mysz logitech g5 to bedzie to wszystko działało czy lepiej kupić sobie frag fx
 
Do góry