Ps 50A656

gadzeciaz

Member
Bez reklam
nie ma takiej opcji!

Kolego PBOROWA napisałem że dobiera sobie rozdzielczość automatycznie,w trybie ręcznym z tego co wiem nie ma takiej możliwości.:)
 

ivf

New member
ależ przecież nie jesteś jedynym (wielka.woda), który pisze, że te modele mają słabą biel ;)

wg mnie jakość tej bieli nie jest spowodowana filtrem, a problemami samsunga z poborem prądu. model HD-ready A451 ma super biel bo z racji dużo mniejszej ilości pikseli producent mógł sobie pozwolić na tą biel. w modelach FullHD w porównaniu z innymi producentami istnieje problem poboru prądu, gdyby jeszcze polepszyli biel to nikt nie uwierzyłby w napis na tabliczce znamionowej.. podchodził by pewnie do 1 kW :mrgreen: tak to widzę ;)
 
Ivf, te samsungi za bardzo oszczedne nie sa ;) Ale ten panel jest przygaszony w towarzystwie rowniez paneli full hd, jak np PS 50 A 551, i firm innych. Dlatego, dla mnie wine za to ponosi ciemny panel, a nie jak mowil Kapitan James Tiberius Kirk, brak mocy w przedniej oslonie ;)
 

pborowa

New member
samsung 656

witam mojim zdaniem plazmunia jest fajna nie szukam na sile co zle bo idze sie od tego uzaleznic a poco swiat jest taki piekny....pozdro.8)
 
Ostatnia edycja:

pborowa

New member
samsung 656

aha podlączylem samusia po kabelku HDMI do laptopa (HP PAVILION DV9000 ) NO I OBRAZ IGLA FOTKI W WYSOKIEJ ROZDZIELNOSCI ROBIONE MIN 10MP I FILMIKI CAŁKIEM INNE DOZNANIA ,DLAMNIE WYSTARCZY A MOZE ZA 3 LATKA COS NOWSZEGO TO NAPEWNO..POZDRAWIAM I MILEGO WPATRYWANIA SIE W NASZE MALUTKIE KINA DOMOWE......:-D
 
Ostatnia edycja:

gadzeciaz

Member
Bez reklam
edycja...

Pod twoimi postami powinna być w prawym dolnym rogu informacja -edytuj-
tam wprowadzasz zmiany i je na końcu zapisujesz.
Też się tego uczyłem:)
Komputer mam od niedawna więc i pisania i zasad muszę się uczyć i wiedzę przyswajać.;)
Na samym początku w opcji edytuj masz opcje usuń.
 
Ostatnia edycja:

ivf

New member
wielka.woda napisał:
Ivf, te samsungi za bardzo oszczedne nie sa ;) Ale ten panel jest przygaszony w towarzystwie rowniez paneli full hd, jak np PS 50 A 551, i firm innych.
toć właśnie mówiłem, że już teraz nie są oszczędne i dlatego więcej bieli zrobiłoby z nich przepływowe ogrzewacze wody..

skoro jednak twierdzisz, że A551 ma normalną biel (o tym modelu nic nie czytałem) to oznacza, że błędnie zakładałem wpływ zużycia prądu i możesz mieć rację z tym filtrem.. ;) przecież te TV chyba niczym innym się nie różnią (pod względem panela i przetwarzania obrazu, nie designu czy ilości złącz)
 
Powinienem napisac ze te modele I TAK oszczedne nie sa. 551 full hd swieci jak 451,czyli bez uwag. Ja akurat w MM za ktoras z wizyt mialem tak ustawione tv,ze po jednej stronie staly obok siebie 50/756 i 50/656, jakis panas, obok 50/551, obok jakis panas,lg,itd. Wygladalo to tak, jakby 656 i 756 mialy naklejona na panel folie przyciemniajaca w porownaniu z innymi modelami plazm. Stad podejrzenie specjalnie przyciemnionego panela,byc moze jest to filtr. Tego nie da nie zobaczyc. Jak masz ktorys z tych odbiornikow w domu - przyzwyczajasz sie. Ale jak stoja w grupie innych tv,wyrozniaja sie zdecydowanie.
 

ivf

New member
sensownie prawisz więc zapewne masz rację ;)
wg strony producenta modele A651 i A751 posiadają filtr "Ultra" w porównaniu z modelem A551 (oraz powłokę antyrefleksyjną, o której nic nie piszą przy modelu A551, jednak nie sądzę żeby jej nie posiadał)

najlepiej działanie filtru "Ultra" obrazuje przykład samego producenta:

10.jpg


rzeczywiście biel może być tu pogorszona kosztem lepszej czerni.. model A551 ma "po prostu" FilterBright czyli zapewne producent ukazałby go jako coś wypośrodkowanego pomiędzy powyższymi obrazkami
 
Wolalbym dolaczane do tv okularki z filtrem ultracostam2. Nawet ultracostam2,5. Jakies szykowne,moze raybanki. Mialbym jakis wybor czy z tego filtra korzystac.
 

pborowa

New member
kabel hdmi

witam szukam jakiegos dobrego kabelka hdmi 0,8 metra w ofercie mnustwo od 20 zl do 200zł niwiadomo jaki , macie jakies sprawdzone ... pozd
 
wielka.woda napisał:
Witam forumowiczow.
Ja akurat jestem wlascicielem sama 756, wiec pewnie nie dotycza mnie niektore opisywane przez wlascicieli 656 problemy/sytuacje z obrazem. Ale poza malymi zmianami,mamy wlasciwie takie same telewizory. Jednak jak was kolezanki/koledzy czytam, to mam wrazenie,ze wy, i ja, kupilismy sobie zupelnie odmienne tv z zupelnie odmiennych "stajni".
jacky-x: napisales arlinowi o jego agresywnej krytyce - ja nie widze takowej. Widze za to mase hipomaniackich peanow, pelnych wykrzyknikow, emotikonow radosnych, ekspresji monstrualnej, u niektorych, na czesc sama 656 (a wiec i mojego 756) - wedlug mnie nieuzasadnionych.
enter:jeden z moich rozmowcow widzial u sasiada, ze tegoz sasiada lcd biela nie swieci wcale mocniej niz samsung 756, absolutnie,skaaaad.
kapral_hicks: kupiles tv na podstawie kilku zdjec kikiego, na ktorym tak samo widac kikiego jak opisywane przez niego tv. Aha, kupiles ten tv jeszcze bo czytales na jego temat mnostwo super pozytwnych opinii na tym forum. Super.
pborowa:fajna fota samusia 656 - gdyby nie napis,i czerwona obwodka obudowy, od razu wiedzialbym co to za plazma,bo na swiecie tak odbieraja tylko 2 modele - 656 i 756. Ciekawe,czy kapral_hicks kupilby na ich podstawie to tv.

smok-wawelski: panasonik swieci mocno biela. Ale w panasonicu swiecenie biela mozna zmiejszyc. Za to w samsungu ktory ja posiadam,nie ma mozliwosci osiagniecia/zobaczenia nijak na ekranie bieli. Bo w samsungu 656/756 bieli nie ma. To co raczysz opisac, to znakomita umiejetnosc,wlasciwie dosc unikalna tego tv, czyli perfekcyjna gradacja odcieni szarosci az do czerni. Lub odwrotnie. Bialy kolor to bialy kolor. Wlasnie raczylem polozyc przed soba kartke papieru, pol jet prime 80. Jest biala. Czy jest biala agresywnie ? Tego nie wiem,ale jest biala. Moze biala jak panasonic,o. I teraz polozylem obok chusteczke, o ktorej kolega wlasnie powiedzial ze jest tez biala. Ale przy tej kartce papieru pol jet jest co najwyzej "bialawa". I taka biel mniej wiecej oferuje nam samsung 656/756, i takie jest moje zdanie,i moja opinia,i niech min nikt nie mowi,ze to nieprawda.
Wystarczy przejsc sie wzdluz szpalera ustawionych plazm,zeby zobaczyc, ze tylko w/w modele samsunga, swieca w ten wlasnie specyficzny sposob - maja przygaszony panel. Nawet 451/551 swieci zupelnie inaczej - ma biel.
Jakos w waszym watku nie widzialem (moze przeoczylem) ze samsung 656/756, wylaczony, ma o wiele ciemniejszy panel niz inne tv, ktore to maja panele poprostu szare. Ale mi zdazylo sie rozmawiac,i samemu podejrzewac, ze wine za ten sposob prezentacji bieli w tym wedlug mnie niezlym tv, ponosi uzyty filtr przeciwodblaskowy, uzyty w kilku celach. W tym miedzy innymi chocby w probie dogonienia poziomem czerni kuro. Ae jesli kuro ma tak samo spieprzona biel, no to nie wiem za co placa taka kapuste jego wlasciciele.
W waszym watku czytalem juz o sniezniobialej wrecz bieli lezacego sniegu podczas zawodow narciarskich. Czytalem nawet o bieli wpadajacej az w niebieski. No no, my jednak mamy zupelnie inne tv. W tym tv im wiecej bieli, tym mniej. Owszem, potrafi blysnac bialym kolnierzykiem po oczach, ale snieznobiala az wpadajaca w niebieski biel swezo spadnietego sniegu na samsungu 656/756 ? Hihi...

Jak pisalem w watku o moim tv na tym forum, ja kupilem tego samsunga uprzednio go ogladajac. Wisial w kwadracie wsrod trzech duzych lcd samsunga. Wszystkie 4 odbiorniki podpiete byly do zrodel ze spreparowanymi specjalnie na uzytek klientow sklepu dla idiotow plikami prezentacyjnymi. I wzieta przeze mnie poprawka na swiecenie plazmy w towarzystwie lcd okazala sie zbyt duza. Wszystko wyszlo w domu, kiedy swoj jeszcze nowy philips 32cale pixel plus 2 odpialem i postawilem w kat,i w ciagu 5ciu minut wlaczylem na jego miejsce sama. Ja nie mam uwag do czerni tego tv, do dzwieku, "dizajnu". Ale 2 tyg zeszlo, zanim oczy przyzwyczaily mi sie do faktu ze w tym tv to ja bieli nie zobacze. Dzis juz nie mam ochoty oddac swego telewizora. Ale wtedy chcialem go oddac na drugi dzien. Nie sadze, zeby kolejne modele plazm samsunga zagraly w ten sposob.

Jesli ktos chce sie przekonac o czym mowie, na konkurencyjnym forum jest kilka duzo lepszych zdjec niz zdjecia kikiego. Przedstawiaja one dwa stojace obok siebie tv, plazme samsunga i panasa, wyjete z pudel bez zadnej kalibracji, ktora zreszta w przypadku sama 656/756 niewiele daje w temacie bieli, bo patrz moja opinia n/t przyciemnionego panelu. Tablice kontrolne-panas:bialo-niebieski, samsung: niebiesko-niebieski
obraz kolorowych motkow wloczki:panasonic: bialy motek,a jakze, samsung ? :) No, smoku-wawelski, nawet po kalibracji szarego w bialy nie zamienisz.

Pisze ten post bo zanim trafilem do MM w celu obejrzenia tv,czytalem te wszystkie wykrzykniki, achy i ochy n/t sama. Czytalem rowniez posty zazarcie broniacych go przed tymi co sie nie znaja i twierdza z gra w sposob przygaszony i nie ma bieli. I kierowalem sie nimi. I zrobilem blad :)
poza tym, tv jest juz ok. Przyzwyczailem sie. Gratuluje wam zadowolonym z tego tv. Ale nie jestescie wedlug mnie wystarczajaco obiektywni (niektorzy z was), aby mozna bylo sie kierowac waszymi opiniami, vide "patrzec,nie zawsze oznacza widziec!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!" Nie za malo wykrzyknikow wstawilem? Ja wlasnie patrze i nie widze,bije sie w piersi :)

pozdro

Ten TV mi się podoba. Dlatego piszę o jego zaletach. Niedoskonałości też są ale o nich nie piszę. Przewaga plusów nad minusami w tym TV jest taka, że minusy to margines. Nie krytykuję wypowiedzi innych w odniesieniu do tego TV. Każdy pisze to co chce. Tym bardziej że kwestie oceny w szczególności obrazu lub dźwięku to sprawy dalece niewymierne.

Ja kupiłem, chwalę i trzymam ten TV. Są koledzy na forum co kupili, krytykują, piszą nawet że chętnie by go zwrócili itd. itp. i trzymają ten TV - daje do myślenia.
 
zoll napisał:
Tak , smoku-wawelski , wygrywa ceną na pewno:) i nie tylko , he,he.
Od wczoraj wieczorem jestem szczęśliwym posiadaczem PS 50 A656 , rewelacja jak dla mnie ,a na razie zwykła kablówka upc i jest:eek:k:.Dziś dvd , a za parę tygodni n-ka.
(...)

Ja mam UPC max HD i pakiety Premium (Canal+, HBO i Cinemax). Mają teraz promocję na Canal+ (6 kanałów w tym 2 HD) za 20 zł/mieś. zobowiązanie 12 mieś.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
smoku wawelski - przeoczylem niestety wypowiedz <wielkiej wody> wiec wielkie dzieki ze ja zacytowales.... niezdaza sie tu wiele inteligentnych i w miare obiektywnych wypowiedzi....
 

bs23

New member
Witam. Jestem posiadaczem tv ps50a756 od około miesiąca.Ogólnie jestem zadowolony - obraz z cyfry jest ok, no a dvd czy ps3 to naprawdę dobra jakość.Jednak kilka dni temu pojawił się problem. Jest to jakby wypalona linia idąca poziomo przez całą długość ekranu. Jest bardziej widoczna oczywiście przy jasnych tłach. Zadzwoniłem do serwisu, mają być za tydzień, czy ktoś spotkał się z tym u siebie? Pozdrawiam
 

BeyerBrown

New member
Kolega "wielka.woda" ma w pełni rację. Widać, że trzeźwo podchodzi do tematu. Rzeczywiście patrząc na inne telewizory ma się wrażenie jakby ktoś półprzepuszczalną zasłonę zarzucił na ekran plazmy serii 6/7. Ostatnio widziałem obok siebie "nasz" PDP TV (656) i LCD Samsunga z 9-tej serii (na led-ach). Przepaść. Na korzyść tego LCD. Bielsza biel i smolista czerń - nawet pod dużymi kątami. Na "plazmuni" czarny wydawał się szarawy.
Obraz ogólnie baaaardzo ładnie był wyświetlany. Nic niepokojącego nie zauważyłem. Ma żywe kolory a ich gradacja oraz szczegóły w ciemnych partiach są prawidłowe.
Na obu leciał ten sam materiał HD.
Acha, osobiście ustawiałem dokładnie tak samo oba odbiorniki (najważniejsze parametry: jasność i kolor na 50%, kontrast i podświetlenie na max), więc to nie kwestia ustawień...
Choć nie jest to nadal idealna technologia, to obecnie jak dla mnie LCD uzyskało przewagę nad PDP...

PS. Jak kogoś irytuje za mocne świecenie tego LCD zawsze może zmniejszyć podświetlenie - obraz nadal będzie lepszy. Dzięki lepszej czerni.
 
Ostatnia edycja:

zoll

New member
Acha BeyerBrown , kontrast na maxa:hmm: , a pomieszczenie(sklep) oświetlony na maxa ? No to faktycznie optymalne warunki do oceny:confused:.
Czyżbyś żałował , że masz samsa 656 ? Bo ja po stokroć każdemu polecę ten "nasz" tv , za te pieniądze nie ma alternatywy lepszej jeśli chodzi o 50 cali i full hd ( wg. mojej skromnej osoby).Pozdrawiam
PS. nie mówię , że tv ma same plusy(ale one przeważają , he,he)
 
Ostatnia edycja:
Do góry