Ps 50A656

darwulkiew

New member
No właśnie panowie, z małych rzeczy się wyrasta :), duże jest piękne.
Jednak trochę kiki w teście postraszył nie najlepszą jakością obrazu SD, że niby skaler mógłby być lepszy.
Może algorytm obróbki sygnału SD została zoptymalizowany pod kątem sygnału cyfrowego i tu radzi sobie dobrze a gorzej radzi sobie z zaszumionym sygnałem analogowym z dachówki?
Wiadomo, źródeł sygnału SD jest wiele i może być podany do TV w różny sposób.
 

Arly

New member
Enter

Witam
Enter mam prosbe, czy moglbys krotko opisac jak Ci sie sprawuje ten model w SD, jak skalowanie, czy postacie sa mocno rozciagniete, jak kolory, czern. Czy ten Sam w SD ogolnie wypada lepiej niz A 551 w tescie Kikiego?
Z gory dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam!
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

enter

New member
Ps50a656

Tak jak pisałem poprzedno , telewizora używam głównie do oglądania w kablówce UPC.Jest w tym telewizorze tzw. autoszerokość.Oglądam wszystko w 16:9 ,obraz lekko rozciągnięty.Najbardziej zbliżony do naturalnego jest w szer.powiększona.Brakuje mi to co miałem w Toshibie superlive1 ,tam był najbardziej wiarygodny.Ma tylko 5 trybów :autoszerokość,16:9,Szer.powiększona,Powiększenie oraz 4:3.Nie ma 14:9. Na auto szerokości najlepiej prezentuje się obraz w Polsat News.
Kolory i czerń to jest bajka w porównaniu z LCD Toshibą.
Ale poczekajmy na test fachowca/Kikiego/.Uważam ,że za 5000 zł nic lepszego się nie kupi.Ja dałem 5460 ,ale kupowałem przesłany do sklepu w Szczecinie,w którym sprawdziłem odbiornik i zapłaciłem kartą oraz za 25 zł przewiozłem do domu.Pozdrawiam wszystkich niezdecydowanych .
Syn mój ma kupionego półtora roku temu 50" Pioneera/za 15 tys./ i stwierdził ,że mój Samsung jest dużo lepszy-.jego TV to Pioneer PDP-507XD .-enter
 
Ostatnia edycja:

Bucek

Banned
chcialem zauwazyc ,ze telewizory sa zle ustawiane d ozdjec katów widzania ...

wasz sposób powoduje ze im bardziej na zewnatrz tym tv jest pod szerszym katem ... rozrysujcie t osobie graficznie i sie przekonacie, ze jesli stoja 3 tv t ote nnajblizej kamery albo aparatu jest fotografowany pod katem np. 140* a kolejny na zewnatrz juz 150* i trzeci 160*


oczywiscie sa t owartosci pogladowe a nie realne bo nie mierzylem katomierzem :p
 

jacky-x

New member
@tomper69
Ja pisałem wcześniej o CI, module neotiona i odbiorze DVB-T w standardzie MPEG2, prosząc też o potwiedzenie kompatybilności z neotionem. Sporo jest w tym wątku wypowiedzi urzytkowników samsunga 5xx stąd niekiedy, wątpliwości, jak wprzypadku wejścia CI , które na 100% jest, co tez juz wcześniej koledzy potwierdzili. Może sie i powtarzając, ale skoro koledzy pytaja, to sygnał SD z satelity jest ... rózny, wszystko zalezy od nadawcy, a pewnych rzeczy się nie przeskoczy. Sa kanały SD w dobrej jakości, bardzo dobrej i celującej posługując sie terminologia szkolna (bardzo mało dostatecznych a także niedostatecznych, ale to głównie kanały krajów egzotycznych, do których i tak zdecydowana większosc nie ma dostepu a i tak by nie oglądała. Są tez w SD perełki które wyglądają nie gozej jak słabsze HD (bo i tu widac różnicę,ale warto tez wspomnieć o tych najlepszych HD, które pokazują na co stac tą plazmę. Sygnał z SD jest ogólnie naprawdę dobry, lepszy niz sie spodziewałem.Pozdr
 
Ostatnia edycja:

Far1

New member
jacky-x; enter
Czy moglibyście też tak jednoznacznie potwierdzić, że PS 50A656 odtwarza obraz w technologii 100 Hz, a także co z formatem 24p.? Nie ma w tym względzie pełnej jasności (przykładem m.in.dyskusja na angielskim AVF)...
 
Ostatnia edycja:

RheeTCT

New member
do Bucek

To przecież dla każdego oczywiste,że kąty nie są takie same.Żeby były to trzeba by ustawić tv jeden na drugim - inaczej się nie da na jednym zdjęciu porównać 3 tv.Jednak różnice są niewielkie(kątów- 5-7 st.) i chodzi o pokazanie poglądowe różnic,a nie precyzyjne pomiary.BTW ustawienie tv jeden nad drugim też dałoby przekłamania ,bo różnice w kątach pionowych byłyby niewiele mniejsze,a tv mają tu jeszcze gorsze parametry - tzn.zmiana kąta widzenia w pionie o kilka stopni powoduje znacznie większe pogorszenie jakości obrazu niż taka sama zmiana w poziomie.
P.S. Po chwili przyszło mi do głowy,że można by zniwelować różnice obracając lekko ekrany stojące dalej od obiektywu-o te kilka stopni.
 
Ostatnia edycja:

popmart

New member
Far1 napisał:
jacky-x; enter
Czy moglibyście też tak jednoznacznie potwierdzić, że PS 50A656 odtwarza obraz w technologii 100 Hz, a także co z formatem 24p.? Nie ma w tym względzie pełnej jasności (przykładem m.in.dyskusja na angielskim AVF)...


tak ma 100Hz
i ma 24p

ileż razy w wątku można o to pytać ?
 

gofer

New member
Jak widać niektóre osoby mogą pytać o jedną i tą samą rzecz bez końca i dlatego potem wątek ma 100 stron z tego 30 stron jest użytecznych, a reszta to powtórki powtórek;)
 

mik123

New member
Zdecydowany w 98% bylem na Panasonica 50pv8 ale po przeczytaniu tego watku zglupialem i w zwiazku z tym mam do Was pytanie co lepiej wybrac panasa czy samsunga 656? Chodzi mi glownie o obraz.
Z gory dzieki
 

enter

New member
Samsung PS50A656

Tylko Samsung PS50A656 zapewni Ci przyjemność oglądania , wyboru za Ciebie nikt nie dokona.Napewno jest to Twoje ostatnie zapytanie ,w tej kwestii i jutro się dowiemy ,że zakupiony telewizor jedzie do Ciebie . A kolega na forum będzie się dzielił wrażeniami ,z oglądania pięknego obrazu na Samsung PS50A656.A zarazem przekona tych niezdecydowanych co od prawie dwóch lat zastanawiają się co kupić ,siedząc przed starym CRT i zadają podobne pytania na naszym forum.Pocieszające jest to ,że ich ubywa.
 

aneks

New member
Cena rewelka czy pomyłka?

w skąpcu jeden sklep ma go za 3900 czyli 1k mniej niż reszta...a sorry teraz widze że to inny model Samsung PS-50A556
 
Ostatnia edycja:

s_trebor

New member
Gdzie można zobaczyć w Warszawie

Dziś pojedziłem troche pooglądac i widziałem PS50A656 w Saturnie w Ch Targówke oraz w MM w Centrum M1. W saturnie mają bardzo kiepski obraz SD.
Oprócz tego stoi też w MM na ul.Krakowskiej.
Muszę stwierdzić, że jakoś obrazu SD nie była dla mnie zadawalająca.
 

Xisiek

New member
mik123 napisał:
Zdecydowany w 98% bylem na Panasonica 50pv8 ale po przeczytaniu tego watku zglupialem i w zwiazku z tym mam do Was pytanie co lepiej wybrac panasa czy samsunga 656? Chodzi mi glownie o obraz.
Z gory dzieki

Samsung serii 6 bedzie zdecydowanie lepszym wyborem niz Panasonic PV8. PS> Coz w wypadku telewizorow chodzi zazwyczaj o ... obraz ? :mrgreen:
 
Do góry