Ps 50A656

Prezes133

New member
Uzupełnienie poprzedniego wpisu

Działał oczywiście po 3 minutach, a nie tylko 3 minuty.

Nie dostałem do niego polskiej instrukcji co muszę wyjaśnić ze sprzedawcą.
 

BoDeX

New member
" Tutaj najnowszy teścik 50PZ800 v.Samsung PS50A656
niestety trzeba się zarejestrować żeby sobie poczytać
http://h d t v polska.com/index.php?showtopic=12130&st=0&p=114030&#entry1140 30
usunąć spacje między h d t v! "


Brak bieli i kłopoty z czernią ?


Coś jest bardzo nie tak - myślę, że ustawienia są rozjechane na max. Czy ktoś z użytkowników pokusi się o wklejenie fotek z
bielą - może jakieś tablice kontrolne ? Albo chociaż takie coś z kompa z innego wątku ?

http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?p=239925#post239925
 
Ostatnia edycja:

ArtS007

New member
Bez reklam
Nie sugerowałbym się tym testem, tym bardziej, że autor przyznaje iż zdjęcia nie oddają rzeczywistości. Ponadto, test na nieskalibrowanym sprzęcie. Jak to mam rozumieć, że na sygnale HD mamy jaśniejszy obraz na Samsungu, a przy sygnale SD na Panasoniku? Po prostu autor się nie przyłożył i nie skalibrował wejść.

Swego czasu Brytyjczycy testowali bodajże Samsunga 55x i Panasonica 85 i minimalnie wygrał Panasonic. Nie chce mi się wierzyć, aby Samsung z serii 6. był gorszy.

ArtS :)
 

jacky-x

New member
@ArtS007
Jesli chodzi o ten test TUTAJ to wygrywa chyba nawet samsung, gdyby samsung miał taką czerń jak w tym teście z konkurencyjnego forum to nikt by chyba na niego nie zwrócił uwagi, podobniie jak na panasa po fotkce z meczu naprawdę beznadziejna. Pozdr
 

trybal68

New member
Witam wszystkich.
Po lekturze różnych opinii na różnych forach zdecydowałem się na zakup plazmy Samsunga.
Czy ktoś z was potrafi mnie przekonać, który model wybrać: 50A551 czy 50A665 :confused:
Czy warto dołożyć 1k pln za technologie 100Hz, jeżeli wiadomo, że i bez tego w plazmach nie ma efektu smużenia? A może jest jeszcze coś czego nie doczytałem, a przemawia za A656?
I jeszcze jedno.
Znalazłem te 2 modele tu:
o s k a r m e d i a .abc24.pl/default.asp?kat=54854&klucz=&wlk=&nr_str=3&r= (usuń spacje)
w bardzo dobrej cenie. Czy może ktoś zna ten sklep i ma o nim wyrobioną opinię?


Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

pejotpe

New member
Bez reklam
Idź do "SklepuDlaIdiotów"

czy innego Saturna i przyjrzyj się na żywo... Jak dla mnie te plazmy miażdżą jakością obrazu każdego LCD (w tej cenie) - szczególnie przy szybkich ruchomych obrazach. Za dwa tygodnie kupuję albo PS50A451, albo PS50A551 (656 jakoś nie przypadł mi do gustu - szczególnie cena w porównaniu do 551)...

Oskarmedia sobie odpuść, jest kilka bardziej pewnych sklepów, które oferują te tv za niewiele wyższą kwotę, a możesz zaoszczędzić o wiele więcej pieniędzy (zwłaszcza, jak okaże się, że gwarancja jest, ale np. na terenie Niemiec, Francji, czy Węgier)...
 

pkonrad

Klub HDTV.com.pl
VIP
ArtS007 napisał:
Ponadto, test na nieskalibrowanym sprzęcie. Jak to mam rozumieć, że na sygnale HD mamy jaśniejszy obraz na Samsungu, a przy sygnale SD na Panasoniku?

A powiedz mi ilu przeciętnych Kowalskich po wyjęciu TV z pudełka przeprowadza jakieś kalibracje. Po prostu podłącza sprzęt, wybiera jedno z ustawień producena jakie mu najbardziej odpowiada i oglada. Czy nie mam racji? To, że w teście na skalibrowanym sprzęcie wygra np. Samsung to mnie w tej chwili mało interesuje. No chyba że napiszesz mi jak mam go sobie skalibrować żeby uzyskać jakość obrazu taką jak jest TUTAJ !!!
 
Ostatnia edycja:

WaJa

New member
pkonrad napisał:
A powiedz mi ilu przeciętnych Kowalskich po wyjęciu TV z pudełka przeprowadza jakieś kalibracje. Po prostu podłącza sprzęt, wybiera jedno z ustawień producena jakie mu najbardziej odpowiada i oglada. Czy nie mam racji?

Wielu przeciętnych Kowalskich wymienia żarówki w samochodzie własnoręcznie, dzięki temu, że wiedzą jak to zrobić. Niestety, niektórzy jeżdżą do ASO.
Zgadzam się z tym, że TV po wyjęciu z pudła powinien grać perfekcyjnie bez dodatkowych uciążliwych ustawień.
Czy mając wiedzę o tym, że po odpowiednim ustawieniu TV za 5k może on mieć jakość obrazu TV za 7k, nie warto poświęcić mu trochę czasu na kalibrację?
Uważam, że chyba warte jest to zachodu.

Pozdrawiam :) .
 

pkonrad

Klub HDTV.com.pl
VIP
Na 300% ilość przeciętnych Kowalskich wymieniających żarówki w swoich samochodach w ASO jest dużo mniejsza od tych którzy robią to sami. W przypadku zaawansowanych ustawień obrazu w TV jest zupełnie odwrotnie, większość nie bawi się w jakąs tam kalibracje tylko włącza i oglada.
 

WaJa

New member
Chodzi głównie o to, czy warto przepłacać?
Dlatego przed kupnem plazmy lub ewentualnie LCD, czytam uważnie wszystkie interesujące mnie posty.


Pozdrawiam :) .
 

BoDeX

New member
pkonrad napisał:
Ustawienie nie jest złe, ale napewno na początek zmieniłbym Ton kolorów z Ciepły 2 na Ciepły 1 :eek:k:


Z Twojej wypowiedzi wynika, że posiadasz ten model - czy mógłbyś
więc bardziej szczegółowo odnieść się do jakości tego TV, a może i
wkleić kilka dużych fotek z podobnym materiałem .
 

pkonrad

Klub HDTV.com.pl
VIP
Posidam model PS50A551. Z fotkami niestety nie da rady ponieważ obecnie nie posiadam zadnego aparatu fotograficznego (poza telefonem Nokia E51 i 6500 classic) :(
Jakość TV jak dla mnie jest zadowalająca. Kolor biały jednak wyglada podobnie jak w teście A656 i Panasonica na konkurencyjnym forum. Tamte zdjęcia są fatalnej jakości, ale ogólnie odcień bieli jest brudna wpadająca troche w niebieski. Czerń według mnie jest bardzo dobra.

PS.
Może kiki mógłby napisać jakich ustawień używał w czasie testu PS50A551 :)
 
Ostatnia edycja:

BoDeX

New member
Czyli nie bawiłeś się ustawieniami składowych w balansie bieli ?
Ten niebieski nalot dyskwalifikuje ten TV , to musi się dać jakoś usunąć !
 

pkonrad

Klub HDTV.com.pl
VIP
Po zastosowaniu "Twoich" ustawień "niebieski nalot" już nie występuje. Jednak myślę, że można jeszcze lepiej ustawić ten TV. Testowany egzemplarz przez Kikiego grał jeszcze dużo lepiej.
 

jacky-x

New member
@pkonrad
Masz samsunga i czy naprawdę twój (czerń, biel itd) wygląda tak jak na fotkach z testu? Na pewno nie(co potwierdziłeś), piszesz o przeciętnym Kowalskim i kalibracji, na pewno 99% nie będzie latało z wzorcami tabelami itd, ale chyba także 99% dada ujmie koloru czy zrobi ciemniej jasniej, albo wejdzie w menu jesze dalej jesli będzie niezadowolonych, Nie ma jednego ustawienia dla wszystkich, jedni mają pokoje słoneczne inni ciemne i jak to rozróżnić ma ten nasz tv? jedni muszą mieć kolory dające po oczach inni spokojne,stonowane, po to sa te ustawienia. Na pewno potwierdzisz tez że po wyjąciu z pudła i podłaczeniu nie wyglądał jak na niektórych fotkach z testu. Pozdr
 
Do góry