Przyzwoity projektor do gier

sasik

New member
Cześć,
rozglądam się za projektorem do gier i filmów. Zdecydowanie projektor, telewizor mnie kompletnie nie interesuje. Porównałem na własnej skórze i różnica jest według mnie miażdżąca.

Jestem raczej mało wymagającym graficznie graczem (więc raczej nie odróżnię "perfekcyjnego" odwzorowania kolorów od "dobrego", chociaż wkurzę się, jak nie będę mógł odczytać literek), projektor chciałbym umieścić w pokoju około 3.5-4 m od ściany (lub ekranu, jeśli ściana okaże się niewystarczająca). Pokój jest nieźle zaciemniony, a w godzinach, w których grywam, jest tak ciemno, że zabijam się o stolik w drodze do wc (chociaż to może być akurat skutek kurzej ślepoty...).

Zależy mi na cichości, kompletnie nie zależy mi na 3d. Byłbym bardzo szczęśliwy, gdyby dało się podłączyć wii (component). Wydaje mi się, że chcę 1080.

Nie wiem, ile chciałbym wydać, chyba 3 - 6k, ale być może z jakiegoś powodu warto dołożyć albo nie warto wydawać aż tyle. Będę bardzo wdzięczny za opinie, szczególnie "naocznych świadków", bo suchą specyfikację potrafię porównać sam (i mam szczególne wątpliwości co do podawanej głośności).
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.
Subiektywnie. Mam budżetową Optomę HD131xe.
Full HD i 3D. Jest cicha (stoi na półce nad głową w odległości ok. 1 m)
i w trybie (eco) ja nie słyszę wentylatora. Nie gram, ale do filmów przy zaciemnieniu lub w ciemnościach jak dla mnie jest w porządku.
Poczytaj testy, a najlepiej zobacz w akcji :)
Cena od 2500 zł. Pamiętaj aby przed zakupem sprawdzić w kalkulatorze projekcji sprawdzić jaki obraz uzyskasz u siebie.
 

sasik

New member
Dzięki za odpowiedzi, o tych dwóch optomach (które, zdaje się, niewiele się od siebie różnią) czytałem już dużo dobrego. Pozostaje więc tylko pytanie, czy opłaca się dokładać do czegoś lepszego, czy jest to rozwiązanie w 100% zaspokajające moje potrzeby i nie ma po co szastać kasą.
 

iT!T

Member
Ja również dorzucę coś od siebie.
Benq W1070, gram na 130" - wrażenia poezja, chociaż warto zwrócić uwagę, że większość gier nie obsługuje 1080p i przy dużym ekranie to właśnie konsola jest słabym ogniwem, niestety z tego co słyszałem w next genach (Xone, PS4) praktycznie się to nie zmieni.
 

iT!T

Member
No to chyba zle slyszales :)

a coś bardziej merytorycznego na poparcie?

Twórcy Watch Dogs także nie przywiązują wagi do Full HD na nowych konsolach - dobreprogramy

Battlefield 4 w 900p na PlayStation 4 i 720p na Xboksie One - porównanie | GRY-Online.pl

Call of Duty: Ghosts - Natywne Full HD na PS4, a na Xbox One... | PurePC.pl

oczywiście producenci i wydawcy gier zapewniają (przykład w ostatnim linku), że trwają prace optymalizacyjne nad doprowadzeniem do sytuacji, w której każdy tytuł będzie śmigał w 1080p przy stałym framerate na satysfakcjonującym poziomie. Pytanie na ile jest to bełkot marketingowy a na ile fakty?
Puki co fakty są takie, że większość głośnych tytułów nie daje rady.
 

isaak

New member
To i ja dorzucę coś od siebie Epson EHTW5200 jest to projektor reklamowany jako do konsoli, sam posiadam jako rozszerzenie PS4 i sprawdza się wyśmienicie.
 
Do góry