Przyzwoita jakość w dobrej cenie

Chattab

New member
Witam,

W dziedzinie KD/HI-FI jestem absolutnie zielony, wręcz seledynowy. Ale strasznie mnie wzięło! Zrobiłem gruntowny remont mieszkania, umeblowałem - brakuje mi już tylko tej wisienki na torcie, jaką będzie niedrogi, a w miarę porządny zestaw kina domowego. Na dobry początek kupiłem TV LCD Sharp 32WD1E, DVD też mam już upatrzony - Denon 1930. Jaki polecilibyście do tego amplituner (i kolumny), biorąc pod uwagę, że portfel świeci pustkami? Jestem skłonny wydać maksymalnie 1000 zł na amplituner.

Zestaw ma mi służyć do oglądania analogowej kablówki - 20%, filmów na DVD - 40% (azjatyckie kino grozy, thrillery, kino akcji) i słuchania muzyki - 40%. Wiem, że zabrzmi to może śmiesznie (dla innych wręcz bluźnierczo), ale od 20 lat jestem "melomanem" czarnej muzyki (rap, hip-hop, r'n'b, soul, jazz) - chciałbym, żeby ten sprzęt potrafił wydobyć z siebie właśnie te czarne brzmienia (bas dudni jak w studni). Plus do tego (w mniejszym stopniu) muzyka fimowa, typu "Helikopter w ogniu" czy "Gladiator" (Hans Zimmer etc.) oraz etniczna (Afryka, Bliski Wschód). Ku jakiej marce/modelowi mam się skłaniać? Czy za 1000 zł (a najlepiej poniżej) kupię coś sensownego? I jakie do tego mam kupić w przyszłości kolumny (na razie muszą wystaczyć 2 wysłużone Tonsile Altusy)? Wolałbym, żeby sprzęt był nowy, ale ostatecznie może być i Allegro.

Z góry dziękuję za wszelkie propozycje/opinie. W kwestii LCD/DVD bardzo mi pomogliście, mam więc nadzieję, że i tym razem się nie zawiodę.

Pozdrawiam,
Tomek
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Psia kostka, szkoda oszczędzać na amplitunerze, gdy masz Denona 1930. Do takiego odtwarzacza to jakiś amplituner powyżej 1500 zł by się przydał. Przynajmniej Onkyo 604, Denon 2307, Yamaha 661, czy HK 245.

ArtS :)
 

Chattab

New member
Motyla noga! Nie da rady. Górna, nieprzekraczalna granica to 1000 zł. Naprawdę nie da się nic wykombinować? Wszedłem sobie na Allegro i wynotowałem takie oto modele w interesującym mnie przedziale cenowym: Onkyo 505, Pioneer VSX-417 i VSX-D814, Denon AVR-1707 i AVR-1508, Yamaha RXV 559 i RXV 361, Marantz SR-3001, HK AVR 130. I co Wy na to?! Który z nich będzie najlepiej odpowiadał preferencjom, o których pisałem wyżej?
 

haleem

New member
wg mnie onkyo lub harman z wymienionych
denon ładnie gra ale dopiero od seri zaczynającej się od 2 - (wątek denona był już poruszany gdzieś na forum)
 

xclone

Klub HDTV.com.pl
VIP
generalnie do 1k PLN nie zachwyca żaden z nowych modeli.. ja mając taki budżet, celowałbym w "sprzęt z poprzedniej epoki" i w dodatku z drugiej ręki - np. poprzednie onkya, poprzednie denony, poprzednie pioneery.. wypisałeś Pioneera 814 - IMO był to całkiem fajny ampli.. zastanów sie dobrze nad napędem, który wybrałeś - może lepiej go odpuścić, a narazie pieniądze wepchnąć właśnie w ampli (napędy zmieniają sie najprędzej - nowe kodeki, nowe mozliwości).. na pewno do 1k PLN nie szukaj niczego nowego - to ani nie gra, ani nie buczy.. Onkyo 505 to też wydatek ponad 1k, a i tak Cię nie zachwyci.. daj se na luz..

sorry za takie wyhamowanie, ale troche sprzętu juz mi się przewinęło przez uszy i znam swoje wymagania..
 

Chattab

New member
Xclone: Dzięki za kubeł zimnej wody - rozważałem taką opcję, o której piszesz, ale jest kilka ale... Trochę się boję kupować sprzęt elektroniczny z drugiej ręki (raz - bez gwarancji, dwa - potrzebuję fakturę, bo mogę takie rzeczy wrzucać sobie w koszty). Poza tym, nie jestem audiofilem, nie mam ani plazmy za 20 tys. ani płyt z koncertami symfonicznymi, gdzie muszę słyszeć każdy smyczek w innym kącie pokoju. Chcę po prostu coś lepszego niż marketowe zestawy KD Manty czy innej Wiwy. Uznanej marki, z mocnym basem i czystym brzmieniem - na tyle, na ile to możliwe w tym przedziale cenowym.

Ale jak mówię, nie wykluczam i takiego rozwiązania, które mi proponujesz. Prosiłbym Cię tylko o podanie kilku przykładów takich starszych modeli. Możesz to dla mnie zrobić?

Pozostałych forumowiczów proszę o odpowiedź: Onkyo 505 czy Denon 1707? Za i przeciw obu modeli mile widziane - czym jeden pokonuje drugiego? A może w tym budżecie są porównywalne?
 

pit24316

Member
Starszy amplituner

Chattab, przyłączam się do opinii poprzedników. Kup starszy amplituner np. Onkyo 575x. B. dobry sprzęt, dodatkowo ma pilota uniwersalnego z funkcjami "makro", można go uczyć. Sprawdziłem jest na allegro razem z DVD 535 za 750zł. Za samego pilota warto wubulić parę setek. Używam tego amplitunera od ładnych paru lat, jest super. Na dodatek oferowane DVD też daje b. dobry obraz i dzwięk-niestety nie odtwarza płyt nagrywanych. Poza tym b.ładny szampoński kolor. Pozdrawiam - pit
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Z takimi kolumnami to musisz kupic amplituner, który sprawdzi akustykę pomieszczenia i je utemperuje do dzisiejszych standardów dzwięku.
W HK nazywa się to Ezse/EQ.
 

timbot

New member
Bez reklam
eee, to ze sony sprzedawało go za kosmicze pieniądze 8 lat temu to nie znaczy ze był nawet wtedy dobry
miał jakieś mega opinie w czasopismach branżowych, a użytkownicy i tak marudzili
a wiele złego o nim było w necie, poszukaj w googlach,
mój przyjaciel kupił to wtedy (jeszcze sie kinem domowym nie interesowałem) i dokupił topowy zestaw głośników sony - 5 malutkich pstynek i sub, całość grała nędznie (wciaż tak gra, bo niedawno go odwiedzałem i sprzet nadal sprawny), raczej ćwierka niż tworzy dzwięki, choć to raczej wina głośników i nie wiem jak by było jakby to podłączyć do czegoś innego niż gwizdki
choc trzeba przyznac, że ma z milion parametrów do konfiguracji i kalibracji...
jedno co mnie zastanawia, to to że na allegro sprzedawca podał pobór mocy 290 watów (jak to sie sumuje 5x100 to nie skonczyłem politechniki), podczas gdy każde onkyo 5x100 ma pobór mocy prawie 600 W? Moze to tłumaczy dlaczego sprzedawali to z "satelitkami komputerowymi"?
 

xclone

Klub HDTV.com.pl
VIP
Timbot - zgadza się.. to właśnie jeden z kilkunastu cudów elektroniki, opatentowanych przez sony... ;) wydalanie więcej niż się pobrało.. takie małe, tajwańsko-japońskie "perpetum mobile".. :p
przykro mi, ale sony parę lat temu straciło moje uznanie i obecnie jedyne, co mi się podoba, to ich ostatnie kasetowe walkmany... ;) ;) ;)

co do meritum - sprzęt uzywany, to jak pisał kolega wcześniej - najlepiej onkyo lub jakiś starszy denon.. yamahy nie lubię i z definicji nie polecam.. :p
z obejrzanych dzisiaj na allegro modeli onkyo znalazłem 575, 555, 494, 838 (tutaj potrzeba napęd z dekoderami).. z denona nic ciekawego nie było.. jest natomiast onkyo 604 za 1200 i w to chyba uderzałbym najprędzej (albo 838)..

powodzenia!
 
Do góry