Przymiarka do zakupu DV-420 z USB pod HDD 2,5''

adi1

Member
Witam

Właśnie przymierzam się do kupienia DVD z możliwością podłączenia HDD do oglądania DIVX,XVID.

Przetestowałem kilka DVD
ONKYO,
PIONEER DV-410, DV-420
YAMAHA DVD-S663
WIWA 228U
PHILIPS DVP3350, DVP3360, DVP5990

Jak na razie tylko Pioneer DV-420 , WIWA 228U oraz wszystkie Philips-y poradziły sobie z dyskiem HDD.

Problem polega na tym że WIWA ma słabą przepustowość USB 1.0 przy większym bitrate obraz się krzaczy i zacina ale duża gama odtwarzanych formatów oraz regulacji i wyboru czcionki napisów są jej plusem. Minusem jest słaba jakość wykonania, słaby obraz oraz przepustowość USB, brak HDMI.

Pioneer to jest dziwne, że DV-410 nie może ruszyć HDD za to DV-420 nie ma z tym żadnego problemu. Za to czcionka wygląda koszmarnie jest poszarpana, jak psu z gardła wyciągnięta, brak możliwości zmiany pozycji napisów góra dół, brak możliwości zmiany czcionki i jej rozmiaru, nie wiem też czy wczytuje filmy z dysku po kolei i automatycznie ładuje napisy.

Philips bez problemu odczytuje HDD ale ma podobny problem jak Pioneer z napisami choć napisy wyglądają ciut lepiej niż w Pioneer ale brak jest możliwości ich regulacji.

Szukam takiego DVD/DIVX (mogła by być jeszcze obsługa BD ale nie koniecznie) w którym funkcje takie jak możliwość regulacji napisów wysokość, rozmiar i rodzaj czcionki (oglądam na przezroczystym tle białe napisy z czarną obwódką ) będą możliwe, automatyczne wczytywanie napisów oraz filmów po kolei z katalogu (oglądam dużo seriali i wczytywanie ich pojedyńczo to koszmar) do tego jeszcze dobry obraz oraz wejście HDMI i Component w miarę dobry skaler. Nie oczekuje cudów ale w mirę przyzwoitą jakość.

Oczywiście jestem przygotowany na zmianę softu w odtwarzaczu.

Bardzo był bym wdzięczny za podzielenie się refleksjami z użytkowania waszych DVD.

Możecie powrzucać kilka fotek z waszych odtwarzaczy jak wyglądają napisy na różnych modelach DVD/DIVX przed i po zmianie softu.

Pozdrawiam
 
Do góry