Przygotowanie pokoju pod kino domowe

Poziomkowiec

New member
Witam serdecznie wszystkich forumowiczów!
Jeżeli piszę ten post w nieodpowiednim miejscu serdecznie przepraszam moderatorów, że nie trafiłem;)
Gdzieś za pół roku odbieramy z żoną mieszkanie, od pewnego czasu przeglądam internet w celu zorientowania się, oraz zapoznania się co to takiego jest "kino domowe w szerszym tego słowa znaczeniu"?
Chciałbym zasięgnąć waszych opini jak do tego wszystkiego podejść aby to nasze "malutkie kino" jakoś wyglądało i nam służyło.
W pliku przedstawiam jak chciałbym ustawić sprzęt pokój ma 18,60m2:
1-tv, amp, dvd, gł. centralny;
2-gł. przednie;
3-gł. tylne;
4-sofa;
Moje pytania:
1. Czy uważacie, że usytuowanie sprzętu jest odpowiednie, czy może coś zmienić?
2. Czy warto jest kłaść kable (gł. tylne) w ścianach myślałem że mogę to zrobić w listwach przypodłogowych? Chodzi mi o sytuację gdy kable się uszkodzą wtedy trzeba kuć ściany (jakie przewody kupić)?.
3. Nie jestem żadnym audiofilem, także nie potrzebuję sprzętu za niebotyczne kwoty, sprzęt ma służyć do oglądania filmów i słuchania muzyki. Chodzi mi tu o kwotę jaką mam wydać na zestaw? Myślę ze będzie to około 3-4 tyś zł.
4. Następna kwestia, producent co wybrać: Marantz, Denon, Onkyo, Yamaha? Co możecie mi powiedzieć o znanych nam Panasonicu, Sony, LG, Samsung itp? Powiem szczerze, że mi w oko wpadły zestawy Marantza, co wy na to?
5. Na co, jakie parametry zwracać uwagę przy zakupie sprzętu? (Moc wyjściowa na jeden kanał, jaka powinna być dla pokoju 18m2, Złącza, systemy kodowania, dodatkowe gniazda optyczne itp. rzeczy czy jest to potrzebne?)
6. Czy zestaw powinien być przygotowany do odbioru dysków: Blu-ray, HD DVD chodzi mi o Amp.?
7. Co ze swojej strony możecie mi dopowiedzieć o czym zapomniałem napisać bądź zapytać?
Dziękuję za wszelkie odpowiedzi i pozdrawiam:)
 
Ostatnia edycja:

gatar

Active member
Bez reklam
Witaj.
No, no, no ... ale pytań.
Proponuje dużo poczytać, pogłebić wiedzę, a nie "spuszczać" sie na nas. :D
Troszke Ci podpowiem. Większy obrazek dołącz , a nie taki malusi. ;)

ad. 1 Może być, z sofą będziesz mógł "eksperymentować" Brakuje suba.
Również można eksperymentować (zapewne gdzieś w kącie).

ad. 2 Dlaczego nie możesz w listwach ? Ja tak mam. Na tyły mam 2x1.5mm, przód i centralny 2x2mm (o ile dobrze pamiętam). Miedź beztlenowa, bez szaleństw , kilka złotych za metr.

Dalej niestety dużo zależy TYLKO od Ciebie i Twoich preferencji.
Nic nie napisałeś o głosnikach, a to bardzo ważne. 3-4 tys zł to bez TV rozumiem ?
Marantz jest w porządku, ale sam musisz to ocenić.
 

bor@s

New member
1. Możesz zrobić odwrotnie, bo te drzwi trochę zawadzają
2. Ja mam kable pod listwami, nie kupowałem drogich kabli, uważam, że zniekształcenia w samym materiale dźwiękowym są większe aniżeli straty wynikające z tańszych kabli. Kino domowe to nie audio, gdzie człowiek zachwyca się każdą pierdołą, tam można już eksperymentować z kablami
3 i 4 i 5. Z Yamahy jestem zadowoly choć mam świadomość, że istnieją lepsze sprzęty. Można się przyczepić naprawdę do drobiazgów typu nieergonomiczne piloty, dziwne menu, mała czcionka w Divx, czy też budżetowe kolumny. Podobaja mi się za to bogactwo ustawień, trybów surround, które doskonale się sprawdzają w telewizji stereo itp. Wszystkie wymienione przez ciebie marki oferują dobry sprzęt i masz dwa wyjścia: odsłuchać po kolei, albo jeśli nie jesteś audiofilem, to spróbować znaleźć w internecie instrukcje obsługi w formacie pdf i zapoznać się z możliwościami. 6. Szukaj sprzętu z gniazdami HDMI, to ułatwi wiele spraw.
7. Dużo czytać, szukać na google, analizować instrukcje obsługi. Dwa tygodnie solidnego czytania, łażenia po forach i będziesz ekspertem.
 

Poziomkowiec

New member
1. Odwrotnie raczej nie wchodzi w grę gdyż uważam, że światło dzienne będzie padało prosto na tv.
2. Jeżeli chodzi o położenie kabli to również jestem za poprowadzeniem ich w listwach przypodłogowych a nie w ścianach.
Tv bedzie kupowany oddzielnie.
 
Ostatnia edycja:
Do góry