Przygotowanie domu pod Kino Domowe? Hnow how!

demografik

New member
Jestem na etapie budowy domu więc to chyba dobry moment aby pomyśleć o instalacji potrzebnych gniazd i kabli co by później było ich jak najmniej na podłodze.

Plan działania jest taki:

W salonie o powierzchni ok 30-40m mniej więcej na środku bedzie odpowiednia sofa do siedzenia i rozkoszowania się dźwiękiem i obrazem.

Przed nią na ścianie w odpowiedniej wnece powieszę posiadane już LCD a w przyszłości wymienione z 37" na 52 FullHD(kwestia ustalenia z żoną czy bedzie to wneka, czy po prostu uchwyt na ścianie czy może w ogóle TV bedzie stac na regale).

Dźwięk da mi również już posiadany sprzęt Marantza + kolumny Yamahy(pozostaje kwestia dokupienia dodatkowego subwoofera bo w tak dużym pomieszeniu może zacząć go brakować).

Nad głowami a raczej w pewnej odległości za nimi pod ufitem ma wisieć projektor.

Z sufitu przed widzami będzie się wysuwał ekran do projektora.

Teraz moje pytania:
1) czy mogę w ścianie za TV i nad projektorem zamontować gniazda HDMI i połączyć je kablem o długości 10-15m beż żadnej straty jakości?
2) czy jedno gniazdo wystarczy czy może przydałyby się dwa? Chiałbym sygnał do projektora podawać z laptopa stojącego przy HiFi(laptop przez WiFi ma połączenie z PC gdzie gromadzę filmy) ale też do stacjonarnego DVD a w przyszłości PS3 i filmów BlueRay. Jak rozwiązać takie połączenie?
3) do filmów powinienem rozejrzeć się za projektorem LCD czy lepiej DLP?
4) jak daleko powinien być oddalony projektor od ekranu jeśli bedzie wisiał na wysokości ok 280-300cm a chciałbym uzyskać obraz o szerokości ok 300cm?

Ma to wyglądać mniej wiecej jak na poniższym foto. Za ekranem będzie wisiał LCD w odpowiedniej wnęce.
epson%20home%20cinema.jpg
 
Do góry