Przycinanie filmów na iplex

sobon2000

New member
Witam wszystkich!
Właśnie zarejestrowałem się na forum - już od dawna go śledziłem i w końcu kupiłem 2 tv panasonic plazma g30 w rozmiarze 42 i 50 cali. Obraz bardzo dobry- buczenie jak na razie akceptowalne:) chociaż chyba człowiek jak się o tym naczyta to i bardziej jest na to uczulony:) Jak na razie najwięcej problemów przysporzył mi IPLEX - filmy oglądane na tym tv strasznie przycinają - te same można bez problemu obejrzeć na laptopie. Podłączyłem laptop przez hdmi do tv i wszystko szło super - ale przecież nie o to chodzi... do tv dokupiłem moduł WIFI netgeara - chodzi bez problemu. Korzystam z serwera na laptopie - windosowskiego WMP i też chodzi nie najgorzej - problemy są z napisami ale to wszystko da się obrobić w komputerze więc można wszystko dopracować. Jedynie iplex chodzi beznadziejnie. Nie mam szybkiego łącza ale czytałem że niektórzy mieli nawet symetryczne 10 mega i ten sam problem... może ktoś mógłby mi pomóc? Zmieniałem w ruterze opcje kodowania bo myślałem że tv nie wyrabia ale to nic nie dało...
 

sobon2000

New member
Hey!
Na laptopie nie ma problemów a już w tv tak... da się ustawić w tv w jakiej jakości tv będzie ściągał filmy? Jakbym ustawił gorszą jakość to może by nie przerywało? Mam internet radiówkę prędkość coś ponad 1 mega.
Pozdrawiam!
 

tomik696

New member
to zapomnij o ipexie na tv.. muszisz miec przynajmniej 4 mega zeby nie cioł tv..w ipexie na tv nie masz w pływu na rozdzielczosc
 

sobon2000

New member
A miało być tak pięknie..:)
Cały czas szukam jakiegoś innego dostawcy netu ale u mnie na tym za...piu będzie ciężko - o kablu mogę zapomnieć. Szkoda że nie można jakoś ustwić tej rozdzielczości...
Pozdrawiam!
 

bartmeces

Member
A miało być tak pięknie..:)
Cały czas szukam jakiegoś innego dostawcy netu ale u mnie na tym za...piu będzie ciężko - o kablu mogę zapomnieć. Szkoda że nie można jakoś ustwić tej rozdzielczości...
Pozdrawiam!


a orange free u mnie jest 5mb/s to może nie będzie szarpało!bo dobrze działa net.Jutro Biore 50G30 to sprawdze u siebie jak z netem na iplex
 

sobon2000

New member
Jak jest w tym orange z limitem przesyłanych danych? żeby się nie okazało,że po obejrzeniu kilku filmów limit zostanie wyczerpany. Ile płacisz za abonament ? Daj znać jak u Ciebie chodzi iplex. Pozdrawiam
 

numion

New member
Problemem może być też wifi. Ja swoje od razu wywaliłem i podłączyłem kabel. Wifi jest bardzo niestabilne i raczej nie nadaje się do przesyłania strumieni. W dodatku w standardowych adapterach anteny są beznadziejnej jakości. Jak się tylko da to kabel jest najlepszym rozwiązaniem. Swoją drogą 1Mbit i to jeszcze na radiówce to stanowczo za mało do iplexu.
 

Martios

New member
Witam, potwierdzam problem. Iplex to jakiś kiepski żart! Mam łącze 10Mbit i to mu nie wystarcza? Eurosport, Ipla czy Youtube jakoś płynnie potrafią odtwarzać wszystko a Iplex kompletnie sobie z tym nie radzi wiec to nie jest problem sprzętowy tylko programowy. Obawiam się że nic się nie da zrobić poza czekaniem na poprawioną wersję Iplexa.
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
Witam, potwierdzam problem. Iplex to jakiś kiepski żart! Mam łącze 10Mbit i to mu nie wystarcza? Eurosport, Ipla czy Youtube jakoś płynnie potrafią odtwarzać wszystko a Iplex kompletnie sobie z tym nie radzi wiec to nie jest problem sprzętowy tylko programowy. Obawiam się że nic się nie da zrobić poza czekaniem na poprawioną wersję Iplexa.

pisać skargi na nich do centrali Panasonic
 

stypi

New member
dziś spróbowałem iplex -a :twisted: tnie jak diabli. Na 3 filmach, na każdej reklamie. Wyłączyłem bo nie dało się oglądać. Na pozostałych pozycjach wszystko śmiga, eurosport, ipla itp. PANAS podłączony po kablu do routera, łącze 8 Mb. Tnie bez różnicy czy inne komputery korzystają z netu czy też nie. Wrażenie jest takie, jakby łącze miało za małą przepustowość, ale ipla śmiga więc coś chyba z iplexem nie tak.:-?Dodatkowo zauważyłem podczas nadawania sygnału na TVN HD od czasu do czasu pojawiające się kwadraciki kolorowe, pixele w tym samym miejscu na ekranie na ok. 1 sek. (odniosłem wrażenie, że przy szybkich scenach, ale może to przypadek, gdyż zauważyłem to jak na razie 3 razy) - na lewo od środka ekranu, na górze. Czy to wina jakości sygnału kablówki (nadają z anten satelitarnych po kablu ) i im coś tnie, czy może coś z plazmą nie tak?
 

sobon2000

New member
Pisałem do Panasonica żeby na Ipleksie zrobili możliwość wyboru rozdzielczości /jakości obrazu tak jak na TVN plejerze i odpisali że będą w czerwcu coś modernizować i wezmą to pod uwagę. A więc pozostaje czekać...
 

stypi

New member
no i w ogóle się mi net rozjechał w Panasie, bloki są na ipli, iplex, tvn player, w zasadzie to tylko shoutcast gra. TV podpięty po kablu, z routera net jeszcze śmiga jednocześnie na PC po kablu i po wifi lapek, ale bez żadnego obciążania łącza, zwykłe przeglądanie netu. Gdzie może tkwić przyczyna?
 
Do góry