przycina obraz - platforma N

baszek

New member
Witam
Posiadam dekoder platformy N (ten tańszy bez nagrywania itp) podłączony złączem HDMI do projektora benq w500. Przez tydzień telewizja działała dobrze, a teraz non stop przycina się obraz i dźwięk (tak co 2 minuty). Moc sygnału to 99%, jakość 90-95%, więc ustawienie anteny nie jest temu winne. Przycinają się programy HD jak również stacje typu TVP1 itp. Jedynym z kanałów które sie w ogóle nie przycinały to HBO, HBO2 czy HBO comedy - za to HBO HD już się przycinał.
Czy wiecie co może być przyczyną ????

Dodam jeszcze że używałem wcześniej dekodera polsatu (taki mały wersja mini) podłączony przez wyjście video i obraz nigdy się nie przyciął.

Dzwoniłem na infolinie platformy N to obsługa stwierdziła, że wszystko jest ok, a przyczyną może być to że projektor nie przyjmuje obrazu w tak dobrej jakości ( program tvp1 nie jest w dobrej jakości). Nie mogli znaleść przyczyny to zwalić - wmówić klientowi że to jego wina.

Zauważyłem również że ten dekoder platformy N bardzo się grzeje w porównaniu z mini dekoderem polsatu(ten to wogóle nie był ciepły).

Ktoś mi mówił, że przyczyną może być też złej jakości kabel - ale na tym samym kablu polsat przez video działał.

Jeśli ktoś wie co jest przyczyną - proszę pisać
Z góry dzięki za pomoc
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Jeśli chodzi o to czy projektor(a konkretnie jego rozdzielczość) może mieć na to wpływ to wątpię gdyż skalowanie rozdzielczości nijak się ma do tego zwłaszcza że Twój projektor obsługuje 720p i 1080i więc co oni pieprzą.Dekoder że się grzeje to moim zdaniem standard bo u mnie to kot zimą lubi na nim leżeć by mu w d$%&*e było ciepło.Radziłbym najpierw sprawdzić inny kabel a potem myśleć o wymianie dekodera ale najpierw niech się wypowie ktoś jeszcze.U mnie na cyfrze+ hd raz nie tnie nic(mam splitter) i jakość jest super a kiedy indziej a zaznaczam że sygnał i jego jakość mam zawsze na 4,5/5, tnie się co parę minut i w ogóle masakra.Myślę więc że poprostu coś tam modernizują/naprawiają lub kombinują goście z enki a mówią Ci takie bzdury bo myślą że na pacana trafili.Nasze obecne tv cyfrowe "wysokiej" jakości jak na razie to "żywe stworzenia" w których co chwila coś się dzieje.Na cyfrze+ to nawet o różnych porach dnia jest różna jakość obrazu (w nocy najlepsza).
 
Ostatnia edycja:

baszek

New member
Były robione już różne restarty. Teraz włączyłem i wszystko działało dobrze przez godzinę, a później wszystko się przycina - tzn. obraz i dźwięk - gdyby była to wina projektora to dźwięk by się chyba nie przycinał bo wychodzi z dekodera czinczem. Po za tym sprawdziłem kilka kanałów - TVP1, DISCOVERY HD, EUROSPORT HD, HBO HD = przycinały się ( przed upływem godziny jak oglądałem wszystko było ok), kanały takie jak HBO COMEDY czy TVN HD odbierają dobrze. A dodam jeszcze że jak oglądałem DISCOVERY HD to nawet w pewnym momencie obraz całkiem zanikał (czarny obraz) na sekunde.

Ojciec dzwonił z reklamacją to tak jak pisałem wyżej obsługa zwaliła winne na projektor - że ma problemy z tak dobrym obrazem- ale jak to jest możliwe że gdy TVP1, HBO HD, EUROSPORT HD czy DISCOVERY HD przycinają się, a HBO COMEDY czy TVN HD działają cały czas dobrze. Pamiętam że kiedyś TVN HD też się przycinał - HBO COMEDY jeszcze nigdy przez cały miesiąc się nie przyciął.

A dodam jeszcze że zmieniłem kabel od anteny do dekodera na lepszej jakości + podłączałem projektor przez COMPONENT zamiast HDMI.

Dodam jeszcze, że moja mama zaobserwowała, że zawsze przycina się po dłuższym czasie oglądania (po 1 godzine).

Sprawdzałem jeszcze teraz sygnał i jakość - sygnał cały czas powyżej 98%, jakość spadała czasami do 88% - ( oscylowała między 88%-94%)
Antene mam 90'siątkę.

No to proszę was o ostateczny werdykt bo musze chyba jutro walczyć z reklamacją tego sprzętu platformy N.
Jeszcze raz dzięki za pomoc i wszelkie rady.
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Na Twoim miejscu porzyczyłbym nawet jakiś mały tivik od sąsiada i sprawdził czy to może poprostu jakaś wada tego egzemplarza projektora czy to enka wali w gume i coś mieszają tzn coś tam modyfikują u siebie czy też nbox jest wadliwy.

Moja rada to:
1.Sprawdz na jakimś pewnym tv
2.jeśli będzie to samo to poczekaj dzień lub dwa i wtedy sprawdz,nic na wariata bo może to wina enki
3.jeśli żadne z powyższych się nie sprawdzi to reklamuj nboxa

ja mając cyfrę+ hd w międzyczasie zmieniałem tivik i tak się złożyło że jak podłączyłem nowy tv,to akurat coś tam modernizowali w tym czasie i miałem taką papkę,rwanie i zaniki dzwięku że myślałem że tv jest zwalony ale po kilku dniach wszystko magicznie wróciło do normy.

pozdrawiam
 

baszek

New member
ad.2 jeśli chodzi o punkt dwa to dzieje się już tak długo - właściwie od początku zakupu dekodera-a mam już miesiąc- nie miałem czasu się tym zająć, a przez miesiąc oglądałem na dekoderze cyfrowego polsatu podłączonego przez video do projektora ( mecze Euro 2008 ). Na cyfrowym polsacie nic takiego się nie działo- co prawda sygnał był podawany w znacznie niższej jakości, bo to w końcu video a nie HDMI czy component - jeśli w ogóle to ma znaczenie.

A z podłączeniem telewizora to będzie trochę ciężko - ale mogę sprubować za pare dni ( Mam jakiś stary telewizor z wejściem video).
 

baszek

New member
Konwerter był zakupiony miesiąc temu i jest to Twin INVERTO 0,3dB z napisem HDREADY :)
  • Częstotliwość wejściowa:
    • 10.7-11.8 GHz;
    • 11.7-12.75 GHz;
  • Częstotliwość oscylatora:
    • 0 kHz - 9.75 GHz;
    • 22 kHz - 10.6 GHz;
  • Współczynnik szumu: 0.3 dB;
  • Ilość wyjść: 2 typu "F" pracująceniezależnie w pełnym paśmie;
 

wszystkojedno

New member
Witam
Miałem podobny problem, ale u mnie przycinał się tylko Eurosport HD. Konwerter mam nowy, antenę 90-tkę. Dzwoniłem do N-ki, to najpierw polecili mi sprawdzić BER-według nich powinien mieć więcej niż 2.0E-2,a drugim razem jak dzwoniłem to człowiek odpowiedział, że najlepiej jest jak BER wynosi miedzy 3 a 4 E (według mnie BER nie ma znaczenia, a jak ma ,to znikome- liczy się siła i jakość). Po wielu nieskutecznych próbach ustawień zgodnie z zaleceniami fachowców z n-ki wybrałem się z nboksem do znajomego. U niego też obraz na ES HD przycinał.
Wymieniłem nboksa i od dwóch tygodni jakość obrazów na wszystkich HD jest super.
 
Do góry