Przewody w HKTS 60

Theseus

New member
Ponieważ potrzebowałem dłuższego kabla od subwoofera, wymieniłem ten dołączony do zestawu HKTS 60 na potrójnie ekranowanego Prolinka i sub gra zdecydowanie dużo lepiej. Przy nowym kablu za 49 złotych, kabel z zestawu Harmana to cieniutki badziew, co widać i przede wszystkim słychać. Zastanawiam się zatem, co z resztą kabli dołączonych przez producenta do zestawu. Jakiej one są jakości, czy tak słabej jak ten do suba? Czy warto je wymienić, jeśli tak, to na jakie? Chciałbym, żeby było optymalnie, tzn, żeby grało jak najlepiej, no i też, żeby nie przesadzić w drugą stronę, kupując kable zbyt dobre do tego zestawu. Zestaw gra pod HK AVR 255.
 

Huwi

New member
A jaką słyszysz różnicę? Do suba idzie sygnał cyfrowy (coaxial) czyli 0,1. Sub daje tylko "łup, łup". Sam w ubiegłym tygodniu instalowałem HKTS 60 i kupiłem lepsze kable. I co się okazało. NIE MA ŻADNEJ róznicy nad tymi dołączonymi do zestawu. ŻADNEJ!!!! Sprzedaż tych "lepszych" kabli to MEGA pic. Są pewne warunki, które mogą wymagać lepszego okablowania ale zazwyczaj nie dotyczy to zwykłego domowego zastosowania. No chyba że salon jest naprawdę duży i wiązka biegnie z wieloma innymi kablami skąd mogą powstawać zakłócenia. Zaraz odezwą się specjaliści i napiszą jak ważen są kable ale niestety w wielu przypadkach to czysty marketing.
 

Theseus

New member
Cały zestaw przy nowym kablu subwoofera gra dużo lepiej. Objawia się to tym, że niskie tony są wyraźniejsze i bardziej dynamiczne. Może faktycznie dlatego, że trochę innych kabli jest obok niego i przy tym cienkim kabelku były zakłócenia. Czyli pozostałych przewodów nie warto zmieniać?
 

Huwi

New member
Ja zmieniłem tylko suba na kabel ekranowany vivanco 10m za 49 zł. Kable jak pisałem kupiłem po 10 zł za m. Niestety do peszla, który miałem przygotowany pod podłogą ta cała wiązka się nie zmieściła i chcąc nie chcąc musiałem puścić kable z zestawu. Ale wcześniej na żywca potestowałem i jedne i drugie. Puszczałem kawałki, które znam i wydaje mi się, że ewentualne różnice szybko bym wychwycił. Ale nic nie wychwyciłem. Zarówno przy ciszej jak i głośniej grających głośnikach wszelkie detale dźwiękowe brzmiały wg mnie identycznie. Nie wiem jakie masz warunki, i jak ciągniesz te kable. Jeśli to nie problem spokojnie zastosuj te załączone do zestawu, a jeśli będziesz miał zastrzeżenia najwyżej zmienisz. Jeśli mieszkasz w Warszawie chętnie pożyczę Ci do testów moje "lepsze" kable. Jak pisałem kupiłem, nie wykorzystałem więc leżą nieużyteczne.
 

Theseus

New member
Dzięki za odpowiedź. Pokój w którym jest sprzęt jest mały 5 x 3,5m. Przewody są puszczone w listwie przypodłogowej, każdy osobno. Ten od suba jest obok kabli elektrycznych i internetowego, więc może nieekranowany faktycznie zbierał jakieś zakłócenia, a teraz jest lepiej. Niestety do Warszawy mam spory kawałek drogi, ale serdecznie dziękuję za życzliwość :) Zostanę w takim razie przy tych przewodach, które mam.
 
Do góry