Przewodowy multi audio room ?

tomekasd

New member
Witam, buduję dom i jestem na etapie okablowania. Na forum znalazłem kilka wątków o systemach bezprzewodowych multi audio room takich jak heos itp.
Jednak osobiście jestem zainteresowanym rozwiązaniem polegającym na utworzeniu kilku stref muzycznych ( kuchnia, łazienka parter, łazienka piętro, salon i taras) w których głośniki byłyby połączone z źródłem dźwięku za pomocą przewodów.

Czy może ktoś podpowiedzieć jakie przewody powinny zostać położone i co może być źródłem dźwięku umożliwiającym słuchania różnych utworów jednocześnie w poszczególnych strefach ?

Dodatkowo pytanie co sądzicie o głośnikach sufitowych - niestety nie mam możliwości ustawienia w salonie głośników - powierchnia salonu około 70 metrów , 2 ściany salonu całkowicie przeszklone, 3 ściana to ściana z tv i wszelkimi jednostkami (dekodery, konsola itp.), 4 ściany brak - przestrzeń otwarta do korytarza.

Z góry dziękuje za podpowiedź
 

edi7777

Member
3 sterty to jeszcze można zrobić amplitunerem, kolejne to już przy użyciu systemu wzmacniaczy albo całych głośników heos, music cast itp. Zależy jaki amplituner...

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 
Do góry