Przesyłanie strumieniowe przez sieć

baq.cer

New member
Witam,
Jestem posiadaczem LCD Philips 42PFL9664. Mam skromne pytanie, jak uruchomić przesyłanie strumieniowe przez sieć DLNA do LCD philips 42PFL9664. Właściwie nie chodzi o ustawienie telewizora, ale odtwarzacza w komputerze. Naczytałem się że z wersji WMP 11 można to wykonać, ale jak? Gdzie się uruchamia przesyłanie strumieniowe. Próbowałem WMP pod Windows XP i Vista i tam nie ma takiej funkcji. Oświećcie mnie proszę, bo może jestem ślepy. Czy w ogóle komuś się to udało wykonać?

Pozdrawiam
Baq
 

Darkus

Member
Oczywiście masz podłączony TV do sieci,w WMP wybierasz z menu pozycje Biblioteka i lecisz.

Ale przecież jest to wszystko opisane w instrukcji TV.
 

baq.cer

New member
Wykonałem wszystko zgodnie z instrukcją. Telewizor czeka na serwer multimedialny ... ja odpalam WMP i co ? ... i sobie dalej TV czeka i czeka na serwer. Nie wiem o co chodzi, proszę podpowiedz coś

Pozdrawiam
Baq
 

Darkus

Member
Z tego wynika że nie zrobiłeś wszystkiego co w inst.skonfigurowałeś router i WMP poprawnie?

A tak Tv nie widzi routera.
 

jarmalik

Member
Bez reklam
WMP 11: wybierz menu Biblioteka>Udostępnianie multimediów. Zaznacz: Udostępnij moje multimedia. OK. Pojawi się lista urządzeń DLNA (powinien tam być twój telewizor) którym trzeba zezwolić na udostępnianie multimediów.
Następnie wybierz menu Biblioteka>Dodaj do biblioteki. Tutaj dodaj foldery które chcesz udostępniać. To wszystko.
 

kriswas

Member
Bez reklam
Kilka spraw:
1) WMP11 - jest dobry do wyświetlania na ekranie plików .jpg i .mp3 / filmy w żadnym formacie nie wyświetli :sad:/;
2) Możesz wypróbować inne Media Serwery np. :
- darmowy TVersity - Download - instaluje się zupełnie bezproblemowo, nawet na sprzęcie dość wiekowym o marnej konfiguracji. Wyświetla filmy /avi/, napisów nie udało mi się odpalić, ale pewnie to moja wina??
- darmowy, zalecany na forach, stronka jednego z naszych ze stajni SONY: PS3 Media Server , ja polecam jednak dla Ciebie tą wersję: Otmanix Blog - English language edition ? PS3 Media Server build 386 , gdyż posiada liczne dostosowania i ułatwienia, a przede wszystkim instaluje się bezproblemowo.

I jedna uwaga:
Media Serwer instalujesz na swoim komputrze, a następnie udostępniasz pliki, foldery i katalogi z tego komputera, wykorzystując właśnie MSa. Do przeglądania udostepnionych plików, folderów itd. wykorzystujesz swój telewizor, a do nawigacji wykorzystujesz jego/telewizora/ pilot.

Całość masz w wątku: http://www.hdtv.com.pl/forum/kamery/44304-dlna-sony-bravia.html
 
Ostatnia edycja:

kriswas

Member
Bez reklam
Po poprawieniu błędnej konfiguracji z mojej strony :idea: też mam obraz i jest OK. Jednak PS3 Media Server osobiście bardziej mi odpowiada.
 
Do góry