Przesyłanie filmy do tv

jgx

New member
Bez reklam
Witam, chciałbym zaczerpnąć wiadomości na temat przesyłania plików filmowych na TV Tzn załóżmy że mamy jakiś film w divx, lub mkv, czy dvd nieważne i teraz tak , wiadomo że np. samsungi umożliwiają to z usb czyli tym sposobem całe dekodowaniem i wyświetlaniem zajmuje się TV, drugim sposobem jest połączenie skrętką internetową lub po wi-fi i TV z kompem i korzystamy z DLNA (chyba tak to się nazywa?) i wtedy również wszystkim zajmuje się TV a komp służy tylko jako serwer udostępniający dany plik, trzeci sposób to łączymy TV z kompem kablem dvi/hdmi i wtedy cały proces dekodowania i reszty robi komp a TV służy jako monitor i wyświetla jedynie to co poda karta graficzna, mam racje? A jeśli tak to które rozwiązanie daje najlepszy efekt jeśli chodzi o jakość obrazu, nie wnikając czy dany TV obsłuży jakiś plik (np. mkv) czy nie, czy dany TV obsługuje te funkcje czy nie, po prostu czy to co poda jakaś średniej klasy karta graficzna np., jakiś radeon hd po hdmi nie będzie odbiegało jakością od tego co „wyda” TV z usb czy dlna a może jakość będzie lepsza?
pozdro
 

veilen

New member
Z doświadczenia: najlepszym sposobem jest USB- dysk lub pendrive, dzwięk przez kino domowe. DLNA jest za wolne szczególnie przy plikach jakości HD 1080p. Przy użyciu TV jako monitora wszystko zależy od jakości komputera (procesor, karta graficzna)
 

k@li111

New member
Porównywałem dwa filmy, "Bękarty Wojny" 11GB mkv 1080p i bajkę "ŁowcySmoków" 2,1GB mkv 720p. W obu przypadkach jakość z komputera po hdmi (GF9400, XBMClive) była dla mnie znacznie lepsza niż po USB.
 

jgx

New member
Bez reklam
k@li111 napisał:
Porównywałem dwa filmy, "Bękarty Wojny" 11GB mkv 1080p i bajkę "ŁowcySmoków" 2,1GB mkv 720p. W obu przypadkach jakość z komputera po hdmi (GF9400, XBMClive) była dla mnie znacznie lepsza niż po USB.

o, to już jakiś konkret, dzięki, napisz jescze jeśli można jaki masz tv, czy można powiedzieć że jakość karty graficznej ma duży wpływ na jakość obrazu? Chyba tak? Naromiast oprogramowanie, procek i reszta sprzętu wpływają już tylko na samo dekodowanie (obsługa kodeków, pyzycięcia lub ich brak itd.). Czy ktoś jeszcze porównywał?
pozdro 4all
 

k@li111

New member
Mam Samsunga 50B550.
Filmy oglądam z komputera tzw. Media Center z wgranym XBMClive (karty NVidii od 8400 w górę niesamowicie wspomagają .mkv dzięki technologii VDPAU).
połączenie HDMI<->HDMI
 
Do góry