przesiadka z kineskopowego na coś płaskiego

digitalus

Banned
Bardzo dobre kolory sa nawet w trzecioligowej plazmie daewoo.Telewizor dziala od czterech lat bez usterki.Panasonica tez mam. Tylko plazma dla koneserow dobrego obrazu.
1661d1213216913-plazma-daewoo-dpp-32f1-e5c894d8ebc5ce5fmed.jpg

i jeszcze jedno czy można na "wygrzewaniu się" dać Tryb obrazu na prawdziwe kino lub kinowy czy też lepiej na początku zostawić na Normalny

Tryb obrazu w tym przypadku jest bez znaczenia.Ustawic tylko jasnosc kontrast na nizszym poziomie.Nie jest obowiazkowe, jesli chcesz mozesz skorzystac.Na pewno nie zaszkodzi.
http://www.hdtv.com.pl/forum/panaso...c-polska-w-s-potrzeby-docierania-plazm-2.html
http://www.hdtv.com.pl/forum/301097-post89.html
 
Ostatnia edycja:

qbek77

Member
Witam
"aureola" jest widoczna z kazdego zrodla sygnalu tzn np telewizja satelitarna, dvb-t, dvd itp? .Nie powinno byc czegos takiego.Moze korzystasz z tunera satelitarnego z wyjsciem euro i kabel euro jest kiepskiej jakosci np zle ekranowany wtedy moga pojawic sie zaklocenia.Najlepsza jakosc obrazu z wyjscia euro w trybie RGB. Tryb RGB trzeba ustawic w tunerze, dvd, jesli jest taka opcja.Jesli korzystasz z wyjscia euro to najlepiej kupic dobrej jakosci kabel, tzn np przewody z miedzi beztlenowej i dobrze ekranowany.Np gruby kabel techlink. Poprawa jakosci obrazu bedzie widoczna.
tuner (Ferguson HF8900) połączony mam po HDMI, ust. w tunerze na S-VIDEO (jest jeszcze opcja RGB i CVBS). Kabel HDMI dołączony do tunera więc przyczyna pewnie leży w kiepskiej jakości tegoż.
 
Ostatnia edycja:

qbek77

Member
ST50 nie ma tunera wbudowanego tak jak np.vt50:?:
dokładnie.
jeszcze jedno pytanie . Do telewizora dołączone są trzy dławiki ferrytowe (chyba tak się to nazywa) dwa większe, zakładam że do kabla EURO i jeden mniejszy, czy zakładać go na kabel HDMI?
Sory za laickie pytania, ale to moja pierwsza plazma więc wolę się doradzić kogoś bardziej obeznanego w temacie.
 

kuba78

New member
A to przepraszam, nie było pytania.

Ale może z naziemnej cyfrowej, nie ma tych aureoli?

Na kabel hdmi przy samym wejściu do telewizora.
 
Ostatnia edycja:

qbek77

Member
Witam
"aureola" jest widoczna z kazdego zrodla sygnalu tzn np telewizja satelitarna, dvb-t, dvd itp? .Nie powinno byc czegos takiego.Moze korzystasz z tunera satelitarnego z wyjsciem euro i kabel euro jest kiepskiej jakosci np zle ekranowany wtedy moga pojawic sie zaklocenia.Najlepsza jakosc obrazu z wyjscia euro w trybie RGB. Tryb RGB trzeba ustawic w tunerze, dvd, jesli jest taka opcja.Jesli korzystasz z wyjscia euro to najlepiej kupic dobrej jakosci kabel, tzn np przewody z miedzi beztlenowej i dobrze ekranowany.Np gruby kabel techlink. Poprawa jakosci obrazu bedzie widoczna.
tak jak pisałem, połączenia mam po HDMI, efekt ten występuje i na oglądaniu DVB-T jak i tv satelitarnej. Wyjście w tunerze sat ustawione na RGB
 

macbat

New member
Nie mam co prawda takiego tv, ale czytałem o problemach panasonica podczas wyświetlania sygnału 50 Hz. Czy ta "aureola" to nie będzie właśnie ten problem?

Wysyłane z mojego GT-I9001 za pomocą Tapatalk 2
 

digitalus

Banned
tak jak pisałem, połączenia mam po HDMI, efekt ten występuje i na oglądaniu DVB-T jak i tv satelitarnej. Wyjście w tunerze sat ustawione na RGB
Jesli aureola jest widoczna z kazdego zdrodla sygnalu to niestety trzeba zglosic usterke telewizora.
Jesli mozesz to zrob zdjecie,Jestem bardzo ciekawy jak to wyglada w rzeczywistosci .Nie zauwazylem nigdy problemu 50 hz.Nie wiem co to takiego. Tego problemu nie ma w panasonicu a nawet w plazmie daewoo.
 
Ostatnia edycja:
Do góry