przesiadka z kineskopowego na coś płaskiego

qbek77

Member
Na początku Witam Wszystkich serdecznie, to mój pierwszy post. Mój stary telewizor Sony 21 cali powoli odmawia posłuszeństwa. Zapadła decyzja o kupnie nowego TV. Nastawiony jestem na plazmę Panasonica, ale otwarty jestem na inne propozycję. Dodam że jestem zupełnym laikiem w tym temacie. Interesuje mnie coś o przekątnej ok. 50 cali, cena 3000-4000.

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? - ok 20m^2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? - ok. 3 m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem? - 1-3
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? - Na wprost, sporadycznie z ukosa
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć? - stać
6.Jak słońce świeci w pokoju? - okno na wprost TV, ale są rolety które cały czas są zasłonięte
7.Jaki masz obecnie telewizor? - Sony kineskopowy 21'
8.Co chcemy aby telewizor posiadał? - Dobrej jakości obraz(bardzo ważne), Wi-Fi (lub chociaż możliwość dokupienia adaptera), odtwarzanie plików MKV z dysku USB, możliwość oglądania zdjęć z kart pamięci
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? - tuner HD Ferguson HF 8900 HDMI, TV cyfrowa naziemna, w niedalekiej przyszłości kanały HD z którejś z platform
10.Jakie urządzenia? - laptop, może PS3. W przyszłości pewnie jakieś kino domowe.
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? - 6-8
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? - raczej mat
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? - Filmy, progr. przyrodnicze
14.Czy zamierzasz serfować po internecie? - raczej tak, lecz to nie jest priorytet (chociaż YouTube czasami by się obejżało
15.Czy zamierzasz grać w gry - możliwe, ale w przyszłości
17.Preferencje co do wielkości? - 46-50
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? - popołudnia i wieczory
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? - 3000-4000
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne? - nie mam pojęcia , chyba dobrze gdyby miał.
preferuję Panasonica lub Sony, chociaż trafiłem na fajną promo. samsung ps-51e550 pdp. Czy ten model jest godny polecenia. A może LCD/LED?

 

bielikk

New member
Bez reklam
Z takiej odległości i taka przekątna - 50 cali ? Jeżeli nie zapewnisz sobie sygnału Full HD to pieniądze "wyrzucone w błoto" - będziesz mocno rozczarowany z "jakości" obrazu.
 

qbek77

Member
no właśnie biję się z myślami który. Do samsunga dorzucają jeszcze dwie pary okularów gratis, o jeden cal większy no i cena 1200 niższa.
 
UT nie warto. Tym bardziej, że budżet masz troszkę większy... ST jeśli Panasonic do 4000zł.
E550 biorąc pod uwagę całokształt lepiej wypada od UT.
 

Raku2006

New member
A UT to nie jest to samo co ST tylko bez filtra? Kolega pisze że rolety i tak ma zasłonięte.

Wysłane z mojego GT-I9001 za pomocą Tapatalk
 

qbek77

Member
Ok. dzięki Wszystkim za odpowiedzi. Po wertowaniu internetu i czytaniu recenzji kupuję jednak 50ST50, tym bardziej że jest dostępny w miasteczku nie daleko mnie :) mam nadzieję że to będzie dobry wybór.
 

ROMAN38

Active member
Bez reklam
Ok. dzięki Wszystkim za odpowiedzi. Po wertowaniu internetu i czytaniu recenzji kupuję jednak 50ST50, tym bardziej że jest dostępny w miasteczku nie daleko mnie :) mam nadzieję że to będzie dobry wybór.
i tak trzymaj, na twoim miejscu dołożył bym do 5200 i brał 55st50, zawsze 5 cali to spora zaleta.:oops:
 

qbek77

Member
Hej Wszystkim, a więc tak telewizor hula aż miło, jestem (razem z małżonką) pod wielkim wrażeniem co do jakości obrazu. Narazie TV dociera się na ust. fabrycznych i jak na razie nie widzę jakiego kolwiek efektu wypalania czy coś, zastanawia mnie natomiast takie zjawisko. Jest to widoczne najczęściej na jaśniejszym tle, np. biegnie postać lub jakiś element nie ruchomy a ruch wykonuje kamera to wokoło np. postaci jest jak by przeźroczysta "aureola". Teżmacie taki efekt czy to kwestja któregoś ustawienia?
 

digitalus

Banned
Witam
"aureola" jest widoczna z kazdego zrodla sygnalu tzn np telewizja satelitarna, dvb-t, dvd itp? .Nie powinno byc czegos takiego.Moze korzystasz z tunera satelitarnego z wyjsciem euro i kabel euro jest kiepskiej jakosci np zle ekranowany wtedy moga pojawic sie zaklocenia.Najlepsza jakosc obrazu z wyjscia euro w trybie RGB. Tryb RGB trzeba ustawic w tunerze, dvd, jesli jest taka opcja.Jesli korzystasz z wyjscia euro to najlepiej kupic dobrej jakosci kabel, tzn np przewody z miedzi beztlenowej i dobrze ekranowany.Np gruby kabel techlink. Poprawa jakosci obrazu bedzie widoczna.
 
Ostatnia edycja:

qbek77

Member
i jeszcze jedno czy można na "wygrzewaniu się" dać Tryb obrazu na prawdziwe kino lub kinowy czy też lepiej na początku zostawić na Normalny
 
Do góry